Kuidas näeb kodutehnika välja 20 aasta pärast?

Euromonitor on kirjutanud aruande kaubanduse arengust järgmise 20 aasta jooksul ning sellest, kuidas uued ärivõimalused võivad tekkida koduses, meelelahutus- ja jaemĂĽĂĽgikeskkonnas. See uuring näitab, et tulevikus saavad nutikodu peeglid anda ilunippe või planeerida, mida selga panna. Ja robot võib aidata toitu valmistada, kirjutab Business Insider. Kujutage ette, et toidust nagu piim või või saab otsa. Teie kĂĽlmkapp teab seda ja saab tooteid automaatselt tellida, pakkudes isegi tervislikumat toitu. Isegi nõudepesumasinad ja pesumasinad võivad pesuainet “ostukorvi” panna, kui see on valmis.

Need on mõned näited selle kohta, mis võiks järgmise 20 aasta jooksul olla trendikas, kui nutikodu turg läheb peavoolu. Ühendatud seadmed muutuvad üha tavalisemaks ning raporti kohaselt lahkuvad inimesed kodude digiteerimise tõttu vähem kodust poodlemiseks.

2020. aasta tehnoloogiaprognooside kohaselt kaitseb kodumajapidamisi biomeetriline autentimine, kinnitades inimeste identiteeti enne sisenemise lubamist. Pereliikmed tegutsevad omamoodi kodukasutajana ja sellisel juhul on kummalgi individuaalne profiil koos eelkonfigureeritud seadistustega, et seada ruumi sisenedes valgustus, temperatuur ja isegi muusika-eelistused. Kodudes on ka robotid, kes tegutsevad ülemteenritena, abistades inimesi nende igapäevastes ülesannetes, alates esemete korjamisest põrandalt või lihtsalt laste saatmise või lõbustamisega.

Euromonitor põhjendab seda tehnoloogilist muutust inimeste sooviga proovida oma päevi vastavalt oma mugavusele lihtsustada ja saada isikupärastatud kogemusi.