contador gratis Saltar al contenido

Kuidas nutitelefoni akukestvust pikendada?

Androidi telefoni aku kalibreerimine

Kõik aitab enne päeva lõppu energia otsa saada: mängud, voogesitus videod, rakenduste värskendused, riistvara soojendus ja palju muud. Kuid lihtsate toimingute seeria abil saate oma seadme aku vastupidavust märkimisväärselt pikendada.

1. Vähendage ekraani heledust

See näpunäide on üsna selge, kuid seda ei tohiks alahinnata, kuna nutitelefonid on praegu vähemalt 5 tolli või suuremad ning ekraan on seadme peamine aku, nii et heleduse vähendamisel kestab see kauem.

Valige Seaded> Ekraan> Adaptiivne heledus (või automaatne heledus) ja lülitage see valik välja. Seejärel avage heleduse tase ja liigutage liugurit vasakule, kuni teie valitud heleduse piir on lubatud. Seda saab teha ka kiirmenüü kaudu.

aku näpunäited 01Ekraani heleduse vähendamine / AndroidPIT (ekraanipilt)

2. Keela WiFi

Kodust lahkudes aktiveerib nutitelefon pakettandmeedastuse, kuid Wi-Fi jääb aktiivseks ja otsib võrke. See kulutab tarbetut energiat. Seega on alati hea WiFi keelata, kui te seda ei vaja. Selleks on kaks viisi:

Laadige alla teavitusriba ja koputage Wi-Fi sümbolit. Või avage Seaded> Võrk ja Internet> Wi-Fi ja lülitage nupp välja. Kolmas võimalus on kavandada kolmanda osapoole teenus IFTTT, et lülitada WiFi-seade automaatselt välja, kui olete kodust või töökohast eemal.

aku näpunäited 02Keela WiFi, kui seda pole vaja / AndroidPIT (ekraanipilt)

3. Lülitage GPS välja

Kui teil pole oma nutitelefoni asukohasüsteemi vaja, lülitage see välja. Paljud rakendused saadavad pidevalt teie asukohta taustal, mis võtab palju akut. Pidage meeles, et mõned rakendused, näiteks Google Maps, vajavad asukohta.

Lülitate GPSi välja järgmiselt: lohistage kahe sõrmega teavitusriba ja otsige välja langesümbolit nimega Asukoht. Kui leiate selle, puudutage, et GPS välja lülitada. Võite minna ka menüüsse Seaded> Turvalisus ja asukoht> Privaatsus> Asukoht ja desaktiveerida esimene nupp.

Veel üks võimalus, valige samas kohas režiim ja lülitage sisse Aku säästmiseks või Ainult seadmeks, kui kaalute täielikku väljalülitamist, säästate rohkem energiat.

aku näpunäited 03Keela GPS / AndroidPIT (ekraanipilt)

4. Tehke kindlaks, mis akut kasutab

See ei ole alati selge, miks aku tühjeneb paar päeva kiiremini kui teised. Android pakub hea ülevaate iga rakenduse ja iga protsessi aku tarbimisest. Avage lihtsalt Seaded> Aku ja uurige teavet.

Kui puudutate Kasutuse üksikasjad, näete üldiselt, millised kategooriad laadivad kõige rohkem, näiteks rakendused, süsteemid, mobiilne ooterežiim, Bluetooth ja teised. Ikka aku piirkonnas saate kerida allapoole jaotiseni „Kasuta rakendusi täislaadimisel” ja vaadata ripploendit, millised rakendused tarbivad liiga palju.

aku näpunäited 04Kontrollige, millised rakendused ja protsessid kasutavad teie akut kõige rohkem / AndroidPIT (ekraanipilt)

Rakendust koputades on teil täpsemad üksikasjad, näiteks tausta aeg ja aku kasutamine. Samuti saate rakenduste teabes avada jaotise "Optimeerimine ja aku" ning aktiveerida selle funktsiooni rakenduste jaoks, mis on teie arvates vähem olulised.

5. Eemaldage aktiivne taustpilt

Ehkki ilus (või mitte, mitte alati), võib see live-taustpilt seadme energiat tühjendada. Mõned nutitelefonid saadavad osa sellest animeeritud paberist süsteemi, kuid need tarbivad ka palju energiat

Seetõttu on parem kasutada esteetilist tausta ja põhjustel, mis võimaldavad teil hästi näha, või kulutate ekraanil rohkem aega, otsides seda, mida vajate.

aku näpunäited 08Kasutage loetavaid ja esteetilisi taustapilte / AndroidPIT (ekraanipilt)

6. Piira taustal sünkroonimist

Paljud rakendused ja vidinad värskendavad andmeid taustal. Näiteks ilmarakendused otsivad teavet, mida regulaarselt uuendatakse. Kui intervall on liiga lühike, peab aku andma rohkem energiat. Seetõttu pakub enamik rakendusi andmete sünkroonimise intervallide konfigureerimise võimalust.

Lisaks saate piirata süsteemi enda kasutamist. Lohistage kahe sõrmega teavitusriba ja otsige lõigatud ringi sümbolit Kirjuta andmete kokkuhoid. Puudutage ja aktiveerige. Võite minna ka menüüsse Seaded> Võrk ja Internet> Andmekasutus ja aktiveerida see funktsioon. Samas kohas saate minna Piiramatu andmetele ja valida, millised rakendused saavad seda vältida.

aku näpunäited 05Mõne rakenduse taustal värskendamise peatamine / AndroidPIT (ekraanipilt)

7. Keela rakenduste automaatsed värskendused

Vaikimisi on Google Play pood konfigureeritud rakenduste värskenduste automaatseks allalaadimiseks. See mõjutab mitte ainult andmeedastusmahtu, vaid ka akut.

Automaatsete värskenduste keelamiseks avage rakendus Play pood, koputage kolmeastmelist menüüd ja avage Seaded. Koputage jaotises Üldine nuppu „Uuendage rakendusi automaatselt ja lubage suvand“ Ära värskenda rakendusi automaatselt ”.

aku näpunäited 07Keela rakenduse automaatsed värskendused teenuses Play Store / AndroidPIT (ekraanipilt)

8. Keela 4G

Kas teil on 4G nutitelefoni, kuid ainult 3G-kava? Või pole see mõnes kohas üldse 4G-ga ühendatud? Või on ühendus siiski väga ebastabiilne ja liigub ühelt teisele? Seejärel lülitage seadetes kiire võrk välja, nii et seda ei otsita pidevalt.

Selleks minge menüüsse Seaded> Võrk ja Internet> Mobiilsidevõrgud> Täpsemalt> Eelistatud võrgutüüp ja valige 3G. Kui olete stabiilne, ärge unustage selle valiku juurde naasmist ja 4G uuesti aktiveerimist.

aku näpunäited 06Keela 4G / AndroidPIT (ekraanipilt) võrk z

9. Kasutage tumedat tapeeti

See näpunäide ei lahenda kõigi elu, kuid need, kellel nutitelefonides on AMOLED või Super AMOLED ekraanid, saavad neist trikkidest palju kasu saada. Google on ise tunnistanud, et jah, tumedate taustapiltide kasutamine seda tüüpi ekraanil aitab aku säästmist, kuna pikslid on täielikult kustutatud.)

See ei toimi IPS-, LCD- ega TFT-ekraanidel, kuid see võib juba aidata kõigil, kellel on Samsung, nende hulgas ka Motorola, ka AMOLEDi kasutamisel. Valige kõige tumedam tapeet, eriti must, ja kasutage seda hädaolukorras.

Nautige nutitelefonis öist teemat ja aktiveerige see võimaluse korral ning kasutage rakendust ka selles skeemis. Praegu on see funktsioon peaaegu kõigil Google'i rakendustel.

tume režiimProovige muuta oma süsteem võimalikult heledaks / AndroidPIT (ekraanipilt)

10. Desinstallige vidin

On tõsi, et mitte paljud inimesed ei kasuta süsteemis vidina funktsioone ega ka arendajaid, kes panustavad neile liiga palju, kuid need, kes neid kasutavad, kaitsevad neid ja kasutavad neid ülemäära. Vidina olemus on anda teile rakenduse kohta teavet ilma, et peaksite seda avama, ja see eeldab selle pidevat värskendamist.

Niisiis, puhastage see ise ja vaadake, kas midagi saab ära visata. Hädaolukorras saate selle isegi eemaldada ja tagasi saata, kui aku on parem. Kuid kui soovite jätkusuutlikku majandust, hoidke oma kodus võimalikult vähe.

aku näpunäited 09Lahe vidin, kuid sööb palju akut / AndroidPIT (ekraanipilt)

Millist neist näpunäidetest te tegelikult oma nutitelefonis kasutate?

(tagToTranslate) aku (t) pikendamine (t) nutitelefon (t) android (t) näpunäited (t) mõõt (t) aku säästmine (t) kuidas akut lisada (t) kuidas muuta aku kauem kestvaks (t) androidi aku säästmine (t) androidi (t) aku säästmise suurendamine