Kuidas nutitelefonid kaameratööstust "tapavad"

Kuidas nutitelefonid kaameratööstust "tapavad"

Kujutise- ja kaameratoodete liidu teatel pole spetsiaalsete kaamerate mĂĽĂĽk olnud 2001. aastal nii madal ja sĂĽĂĽdi on nutitelefonid.

Läbi aja on tulnud nutitelefoni kaamera need on DSLR-ide jaoks vähem halvad. Lisaks tehnilistele piirangutele, näiteks väiksematele anduritele ja objektiividele, on rakutööstus välja töötanud ka muid trikke traditsiooniliste kaameratega võrreldava kvaliteediga pildistamiseks. Niisugune areng on isegi alanud mõjutavad müüki professionaalne kaamera.

A – aruande kohaseltToote- ja kaamerate pildinduse liit (Inglise keeles CIPA) vähenes 2019. aastal mĂĽĂĽdavate kaamerate koguarv aastast aastasse 121 miljonitaastal 2010 ainult 19 miljonit 2019. aastal. Uuringus pole madalat mĂĽĂĽki täheldatud alates 2001. aastast, kui digikaamerad hakkasid populaarseks saama.

Infograafika: digitaalkaamerate müük on vähenenud 84% alates 2010. aastast | Statista Allikas: Statista

Aruande kohaselt oli langus tingitud peamiselt müügist fikseeritud objektiiviga kaamera. Tavaliselt ostavad juhuslikud ja amatöörfotograafid, need on nutitelefonide vastu asendatud juba kümmekond aastat.

Stsenaarium professionaalne kaamera, vahetatavate objektiivide ja täiustatud funktsioonidega, ei paku palju puudusi. Midagi ei kasvanud aga märkimisväärselt. See on peamiselt tingitud asjaolust, et seda kaamerat, nagu nimigi ütleb, kasutavad spetsialistid olukorras, kus on nutitelefon raske õnnestus see asendada.

Mis aga põhjustas DSLR-kaamerate languse?

Tööstusharu jaoks ei väärtustata väiksemaid sensoreid ja läätsi, mis on välja töötanud muud võimalused piltide paremaks muutmiseksTööstusharu jaoks ei väärtustata väiksemaid sensoreid ja läätsi, mis on välja töötanud muud võimalused piltide paremaks muutmiseks

Kes ütles, et vallaline spetsiaalsete kaamerate müügi languse põhjustaja on nutitelefonide pildistamismahu suurenemine. Aga see kogu tõde:

Viimase kümnendi jooksul pole nutitelefonid lisaks objektiivide ja sensorite täiustamisele ka paremate värvide ja rikkamate detailidega fotosid tootnud on välja töötanud tehnika oma piirangutest üle saada.

Rakutööstuses on võimalik ka sellest stsenaariumist teadlik olla konkurentsivõimelisem viimase kolme aasta jooksul (ja see ei muutu lähitulevikus) kaamera. Peatame nutitelefonide võrdlemise nende lõpptulemuste kiiruse ja kvaliteedi põhjal ning hakkame konkureerima selle pärast, kellel on parim kaamera või kellel on ressursse kõige eksklusiivsem.

Parim kaamera on see, mis kaasas

Ăśks seade, mis suudab lisaks piltide redigeerimisele ja avaldamisele ka pilte teha ja salvestada, on see nutitelefon

"Parim kaamera on see, mis on teiega". Kunstijuhi, ärimehe ja maailma ühe fotograafia suurima nime Chase Jarvise fraas selgitab hästi põhjuseid, miks nutitelefonid on viimastel aastatel DSLR-d asendanud:

Isegi kui teil pole vaja heade piltide tegemiseks spetsiaalset kaamerat, on enamik mudeleid turul keskmised pääseb nutitelefonist ikkagi mööda keerulistes olukordades, näiteks hämaras fotode või liikuvate stseenide korral. Kuid inimesed kannavad oma mobiiltelefone kaasas, oma kaamerates ja teevad seda neid kõiki erinevus.

Ühe seadmega on võimalik pilte teha (panoraamid, mõnel juhul optilise suumi või äärmise nurga alt), videoid salvestada, pildistada nartsissistlik, redigeerige jäädvustatud ja avaldage kohe veebis. Lisaks kõige intuitiivsem nutitelefoni kaamera liides redigeeri rakendust mida on lihtsam kasutada kui arvuteid, on need ka põhifaktoriks mobiiltelefonide eelistamisel pildistamisel.

Unustage mälukaardid ja keeruline redigeerimistarkvara, saate kõike telefoni ja õigel ajal teha

Lisaks pole fotograafia enam lindistamine ega kunstiline väljendus, sellest saab ka a sotsiaalsed harjumused. Statista andmeplatvormi andmetel alates 2018. aasta juunist Instagram on rohkem kui 1 kang aktiivsed kasutajad (arv, mis kasvab kindlasti ühe aasta jooksul) ja 500 miljonit nendelt kasutajatelt, kes kasutavad sotsiaalseid võrgustikke iga päev.

Arvestades, et sotsiaalvõrgustikesse on postitatud fotosid kvaliteedi langus Kogenud pingete tõttu pole raske mõista, miks investeerimine seadmesse, mis pakub ainult pildikvaliteeti ja peaaegu ilma paindlikkuseta, on kaotanud oma mõtte. Kui muidugi te ei tööta koos temaga, mis selgitab müügi stabiilsust professionaalne kaamera.

Arvutifotograafia: miks fotod on nii head

Veel üks tegur, mis aitab kaasa trump-nutitelefoni kaalule arvutifotograafia. Viimastel aastatel on tootjad leidnud viise andurite ja objektiivide kompenseerimiseks, mis peavad nutitelefonides olema väiksemad. Ja nad teevad seda kasutades tehisintellekt.

Võimalik, et teie nutitelefonil on juba näiteks stseenituvastuse funktsioon. Paar aastat tagasi ainuüksi seda tüüpi funktsioon kaamera parameetrite kohandamine jäädvustades seega rohkem valgust või värvi, sõltuvalt vajadustest. Praegu täiustab see funktsioon fotosid isegi pärast pildistamist, kuna seade on sellega juba võimeline tunnista ebaõnnestumist piltidel (näiteks laigud või midagi varjutatud) ja parandage need kohe.

Isegi lihtsa optilise seadme abil tegi Pixel revolutsiooni mobiilifotograafias, investeerides tehisintellekti

Loodi 2016. aastal Esimene põlvkond alates Google Pixels oli inimene, kes pööras nutitelefonides arvutusliku fotograafia kontseptsiooni revolutsiooni ja tegi seda tollal väga minimalistliku riistvaraga. Tänan sind tarkvara kaamerasse manustatud, saab seade selle kätte palju fotosid enne kui kasutaja siis isegi päästikut vajutas kattuvad jäädvustage nutikalt, et pilte teha valgus, täiuslik värv ja teravus.

Mõne kuu jooksul avastas võistlus kaamera saladuse Piksel ja esitleda oma nutikaamerad. Sellest ajast alates on konkurents iga turule toomisega intensiivistunud ja nutitelefonides saadaolevad ressursid vaatamata anduritele ja objektiividele on ainult kasvanud pole palju muutunud.

Deep Fusion lubab analüüsida foto erinevaid aspekte, et saada rohkem teravust ja värvi, samuti Pixeli kaamera

Sisene 2019, on Apple kes otsustasid investeerida arvutuslikku fotograafiasse koos kaubamärgi nimega "Sügav sulandumine. Oma tehnoloogiaga lubab uus iPhone lisaks müra vähendamisele ja tekstuuride esiletõstmisele ka paremaid fotosid pimedas keskkonnas. Idee pole uus, kuid see näitab, et järgmistel aastatel võetakse mobiilifotograafia kohta kokku üha enam kaameraid targem ja selle järelmõjud võimeline.

Ja kas te usute ka, et nutitelefonid "tapavad" profikaameraid? Jäta oma arvamus kommentaaridesse.

Via: Statista