Kuidas oleks funktsionaalse Apple I valmimisega 1,5 miljoni R $ eest?

On 1,5 miljonit R $ lahkuda ja ei tea, mida rahaga peale hakata? Võin teile soovitada investeerida see summa Apple’i esimese legendaarse arvuti ostmisse Apple I.

Naljaga pooleks on fakt, et Apple’i vanu riistvaraĂĽksusi (mis mõnikord pannakse oksjonile ja kogumiseks), on vähe Palju raha). Achim BaquĂ© Apple I rekordite järgi toodeti umbes 200 arvutit, 80 on endiselt olemas.

Sel kuul oksjonil olnud Apple I tehti 1976. aastal ja selle ostis järgmisel aastal Rick Conte nimeline mees. Aastakümneid hiljem (täpsemalt 2009) annetas Conte arvutid mittetulundusühingule ja ei läinud kaua aega, kui eraostjad reliikviad kokku kogusid; 2014. aastal ostsid aktsia praegused seadmemüüjad.

Ehkki Apple I tootmisest on möödunud ligi 43 aastat, väidab Christie (Suurbritannia oksjoni- ja kunstiettevõte), et arvuti on täielikult töökorras ja sisaldab nii originaalkomponente kui ka Apple I mälestusesemeid ja mõnda lisatarvikut.

See hõlmab lisaks teiste juhtide visiitkaartidele ka ettevõtte Apple Computer välja antud esimest käsiraamatut ning ettevõtte asutajate – Ronald Wayne, Steve Jobs ja Steve Wozniak – vahelise partnerluslepingu dokumente (koopiaid).

Christie ennustas, et kõige optimistlikuma stsenaariumi korral on see Apple I seade täiendatav 2,4 miljonit R $ oksjonil, mis algab 16.

[yuzo_related]

2014. aastal kommenteerisime esimese Apple’i arvuti oksjonijuhtu 909 000 USA dollari (praegu umbes 3,5 miljoni USA dollari) eest. NĂĽĂĽd tagasi algse kĂĽsimuse juurde: keegi, kellel on miljon alles?

AppleInsideri kaudu