Kuidas oma esimest Androidi rakendust programmeerida

Sellest artiklist saab alguse AndroidPIT-seeria, mis on pühendatud rakenduste arendamisele ja programmeerimisele. Programmikeelte oskus on selle õpetuse juures abiks, kuid mitte hädavajalik.

Androidi arendus toimub enamasti Javas, mis on keel, mida kasutatakse arvutiteaduse kursustel programmeerimise õpetamiseks. Arenduskeskkond, mida kasutame, on uus Android Studio, mis kuulutati välja viimasel Google’i arendajate konverentsil (I / O 2013).

Selle nädala miniprojektis on meie eesmärk luua rakendus, mis kuvab teie Android-seadme ekraanil teksti „Tere AndroidPIT”.

LV1A3278 © NextPit

Esimene samm

Esimene asi, mida teha, on installida Android Studio.

Selle õpetuse jaoks kasutan Ubuntu Linuxi, kuid võite kasutada ka Windowsi või Maci. Peate ainult oma programmi juhiseid kohandama.

Android Studio on välja töötatud Java-vormingus ja selle õpetuse jaoks arendate Java-tarkvara, nii et peate installima ka Java Development Kit (JDK). Laadige oma süsteemi versioon alla siit.

Installime oma rakenduse “Tere” otse teie nutitelefoni. Sel põhjusel peate oma seadmes lubama USB-silumise, mis on saadaval ainult siis, kui olete oma seadmes arendajarežiimis.

Arendirežiimi aktiveerimiseks minge jaotisse „Seaded> Teave seadme kohta ja klõpsake„ Koosta number “, kuni ilmub teade, et olete arendaja. Seejärel näete eelmisel ekraanil uut kirjet nimega „Arendaja valikud” ja seal peate lubama USB-silumise.

Looge oma esimene Androidi projekt

Pärast Android Studio installimist on aeg luua uus projekt. Protsessi visualiseerimise hõlbustamiseks kasutan ekraanipilte.

pi © NextPit

Nimetagem oma projekti HelloAndroidPIT. Seetõttu Mooduli nimi, Pakendi nimi ja Projekti asukoht täidetakse automaatselt ja te ei pea seda muutma.

Mida me peame muutma, on API 15 SDK. Jah, ignoreerime Android 2.3 (API 8), mis tõenäoliselt sureb 2014. aastal. Ma tean, et Android 2.3 hõivab endiselt 26,3% turust, kuid see protsent peaks hakkama langema . varsti pärast jõule. Kui soovite rohkem teada saada iga Androidi versiooni kasutajate arvust, klõpsake siin.

Meie siht-SDK on KitKat ja saate valida Java 6 või 7. Osa viimase funktsioonidest on saadaval ainult siis, kui teie minimaalne SDK on 19, mis ei juhtu niipea.

Kuna me ei loo ikoone ise, saate selle valiku tĂĽhistada.

Pärast “Next” vajutamist näete järgmist ekraani:

pi1 © NextPit

Klõpsake uuesti nuppu “Järgmine” ja näete järgmist:

pi2 © NextPit

Eirake kõiki neid välju ja klõpsake nuppu “Lõpeta”.

Pärast seda ĂĽhendage seade arvutiga, klõpsake rohelist nuppu “Esita” ja automaatselt loodud kood peaks töötama.

NĂĽĂĽd, kui rakendus töötab, peaks see näitama “Tere maailm”. Maailmale tere öelda on lahe, aga tere öelda ka AndroidPIT-ile.

pi4 © NextPit

Tere, AndroidPIT

Selleks peate faili avama stringid.xml kaustas väärtused, mis omakorda asub kaustas res. Seal näete fraasi “Tere maailm!”, Muutke see nimeks Tere AndroidPIT ja klõpsake uuesti “Esita”.

pi5 © NextPit

Asukohad (L10n)

Asukoht (tavaliselt lühendatult L10n) on tänapäeval väga oluline. Me ei ole enam ajal, mil tarkvara on saadaval ainult inglise keeles, seega on vaja teada, kuidas Android L10niga käitub.

Kuna olen pärit Lissabonist, elan Berliinis ja räägin tööl iga päev inglise keelt (jah, saksa keel pole lihtne), õpime, kuidas öelda „tere” veel kahes teises keeles.

Kausta sisestamine väärtused oma projektist näete, et seal on fail stringid.xml.

Uue keele lisamiseks lisage lihtsalt kausta väärtusekaust, millele järgneb sidekriips ja riigikood res oma projektis. Näiteks: väärtused-pt ja väärtused-de. Kopeerige fail stringid.xml vaikekaust väärtused mõlema kausta jaoks ja seejärel muutke neid faile ning asendage saksa (de-value) ja portugali (pt-value) puhul sõna “Hello AndroidPIT” sõnadega “Hello AndroidPIT” ja “Hello AndroidPIT”.

Kui muudate seadme keelt ja käivitate rakenduse uuesti, näete tõlget.

Loodan, et see õpetus on äratanud teie uudishimu Androidi programmeerimise vastu. Võib-olla näitab minu järgmine tekst, kuidas kuvada AndroidPITi uudiseid. Mida sa arvad?

Kas teile meeldis õpetus? Palun andke mulle teada allpool toodud kommentaarides.