Kuidas oma kasutatud mobiiltelefon mĂĽĂĽgiks ette valmistada

Kas soovite kinkida või müüa oma vana nutitelefoni? Kas teate, mida teha, et oma andmeid ka teistele kasutajatele edastada? Täna selgitame, kuidas enne seadme vahetamist seadme andmed kustutada ja uutena jätta.

Pole tähtis, kellele kinkida oma vana nutitelefon, kas perele, sõpradele või võõrastele. Privaatsuse kaitsmiseks peaksite selle alati puhastama. Kõigi oma andmete kustutamiseks on mõned asjad, mida ei saa eirata.

Tähelepanu: enne alltoodud protseduuri järgimist tehke varukoopia teie andmetest.

Väline mälu ja andmed

  • Eemaldage SIM-kaart: me unustame sageli, et meie seadme sees on väike kiip, kuid ilma selleta jääte ilma helistamata ja andmepaketiga Internetti pääsemata. Mõned andmed, näiteks kontaktid ja SMS, võivad olla välismaalastele kättesaadavad.
  • Eemaldage microSD-kaart: Nutitelefoni mälu laiendamiseks võite oma seadmesse sisestada microSD-kaardi (kui sellel on pesa). Uue telefoni ostmisel eemaldage see kindlasti vanast telefonist! Selleks minge menĂĽĂĽsse Seaded> Salvestusruum ja leidke väljutamisnupp (nimi või sĂĽmbol võib vastavalt teie seadme liidesele muutuda, vaadake allolevat pilti.
  • Eemaldage SD-kaart: kui kavatsete oma telefoni koos kaasasoleva microSD-kaardiga mĂĽĂĽa või kinkida, peate kõigepealt kõik oma andmed kustutama. See on tõesti lihtne: järgige eelmise teema juhiseid ja klõpsake kaardi eemaldamise asemel sellel, avage kolme punktiga menĂĽĂĽ ja valige „Salvesta seaded“. Seal klõpsake nuppu “Format”, seejärel kinnitage toiming.
ptbr microsd formaat

MicroSD-kaardi / © NextPit vormindamiseks toimige järgmiselt

Vabastage sisemälu ja taaskäivitage seade

Järgmine samm on sisemälu tühjendamine ja seadme lähtestamine. See protsess kustutab kõik andmed teie kontolt, rakendustest, fotodest, muusikast jne. Idee on taastada telefoni tehaseseaded. Seega, kui teil pole oma andmete koopiat, varundage kõik, mida soovite säilitada (näiteks SD-kaardil, mis tuleks enne vormindamist kustutada).

Teine võimalus on ühendada seade USB kaudu arvutiga ja salvestada kõik andmed arvutisse. Lõpuks on varundamiseks võimalik kasutada ka sellist rakendust nagu Helium.

vormindage android nutitelefoni ptbr

Kustutage kõik, et see oleks ohutu, kuid kõigepealt tehke varukoopia! / © NextPit

Pärast varukoopia loomist peate viimase abinõuna nutitelefoni algse konfiguratsiooni taastama, st taaskäivitama, enne kui saate selle kinkida või müüa. Selleks minge menüüsse Seaded> Varundamine ja lähtestamine> Algne konfiguratsioon.

Järgmised andmed kustutatakse:

  • Google’i konto seaded;
  • Installitud rakendused ja konfiguratsiooniandmed;
  • Laul;
  • Foto;
  • Muud kasutajaandmed;
  • Ăśhendatud kontod (Facebook, WhatsApp, Telegram, Instagram jne).

Turvalisuse huvides palutakse teil protsessi kinnitamiseks parool, PIN-kood või muster uuesti sisestada, kui telefon on lukus.

Puhastage nutitelefoni korpus

Nüüd, kui ajurakud on puhtad, lähme õue. Mõnikord muretseme oma seadme pärast ja see võib määrduda või sõrmejälgedega. Valmistuge oma uue omaniku jaoks suurepäraseks esitluseks!

Puhastage seadme välispind pehme kuiva lapiga ja pühkige korpuse pragudesse ja sõrmejälgedesse jäänud mustus. Eemaldage kleebised ja muud kleepunud asjad.

Nutitelefoni AndroidPIT 02 puhastamine

Seadme puhtana hoidmine on puhtuse küsimus! / © NextPit

Kui tagakaant saab eemaldada, eemaldage ka tolm ja mustus. Eemaldage aku, kui seade on välja lülitatud, ja pühkige kõik tolmust.

Kui juhtum on olemas, vaadake, kas seda saab pesta. Võite ka juhtme ja laadija pühkida veega veidi niiske lapiga.

Valmistage karp ette

Seest ja väljast korras, läheme üle kasti. Kui jah, siis eraldage arve seadmest, kuna see on uue omaniku jaoks oluline juhul, kui nutitelefon puruneb või vajab remonti.

Eraldage kast seadmest ja kontrollige väljaspool olevaid esemeid ning proovige võimalikult palju taastada, kui see on uue omanikuga kokkulepe. Ärge unustage kõrvaklappe, USB-kaablit, laadijat ja kasutusjuhendit.

AndroidPIt google pixel XL 9727 2

Korralik kast jätab uutele omanikele suurepärase mulje! / © NextPit

Karbis võib olla ka klamber simsi hälli eemaldamiseks, OTG-kaabel ja muud tarvikud. Ja kui neist rääkida, siis pidage meeles oma mobiiltelefoni ostmise järel ostetud esemeid. Kasutamata korpused, ümbrised, filmid ja toed ei pruugi teile enam kasu olla, kuid need võivad aidata kõiki, kes seda seadet kasutavad.

Ja valmis! Nüüd on teie nutitelefon nagu uus, valmis järgmiseks kasutajaks!

Millised on teie protseduurid seadme mĂĽĂĽmisel?