Kuidas õpite COVID-19 kosmosest? Tutvuge NASA, ESA ja JAXA uute projektidega

Selliste satelliitide nagu Copernicus Sentinel-5P kogutud andmed on aidanud teadlastel mõista COVID-19 mõju maapealsele tegevusele. Nüüd lubab uus projekt, mis ühendab NASA, Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) ja Jaapani kosmoseuuringute agentuuri (JAXA), tuua rohkem teavet pandeemia ülemaailmsete tagajärgede kohta.

Alates tänasest pakub COVID-19 Earth Observation Dashboard hõlpsamini avatud lähtekoodiga andmeid õhu, vee ja kliima kvaliteedi suurematest muutustest ning haiguste levikust põhjustatud muutustest majandus- ja põllumajandustegevuses. Praegu on armatuurlaua versioonis 1.0 teave ainult inglise keeles, kuid agentuur soovitab, et tulevikus oleks saadaval tugi teistele keeltele.

NASA Washingtoni peakorteri kaudu edastatud konverentskõnes kogunesid kolme kosmoseagentuuri esindajad, et jagada rohkem teavet NASA, ESA ja JAXA enneolematu koostööna.

Pärast virtuaalse vaatajaskonna tervitamist selgitas ESA maapealse vaatlusprogrammi direktor Josef Aschbacher Itaalias, et viimased paar kuud on olnud eriti keerukad pandeemia COVID-19 konteksti tõttu. Ametnik märkis, et kriis on pannud ESA mõtlema uutele viisidele, kuidas maapealset seiret avalikkuse teenimiseks läbi viia.

Direktor ĂĽtles, et kuna pandeemia COVID-19 avaldas ĂĽlemaailmset mõju, otsustasid kolm kosmoseagentuuri ĂĽhineda rekordilise ajaga infopaneelide loomise jõupingutustega, kusjuures meeskonnad töötasid projekti kallal päeval ja öösel. “Meil on kohustus see teave avalikult kättesaadavaks teha,” selgitas Josef Aschbacher.

“Sel kriisiperioodil juhatatakse meid uute probleemide lahendamise viiside väljamõtlemisele,” rõhutab NASA teadusadministraator Thomas Zurbuchen ja just sel ajal saab kosmoseagentuuride koostöö oluliseks. Ametnik tõi välja, et NASA, ESA ja JAXA saavad teadlikuks, et nad peavad kosmosesatelliitide kogutud teabe edastamiseks kiiresti tegutsema.

JAXA kosmosetehnoloogia asepresident ja peadirektor Koji Terada ütles, et COVID-19 mõju maailmale oli tohutu ning pani Jaapani agentuurid sarnaselt NASA ja ESA-ga muutuste agentideks muutuma satelliidi kaudu ja aitama mõista, kuidas kogutud andmeid saab hallata kriisi tagajärjed.

Mida saab COVID-19 Earth Observation Dashboard meile öelda COVID-19 majanduslikust mõjust maailmale? Advanced Land Observing Satellite-2 (ALOS-2) projektijuht Shin-ichi Sobue selgitab, et näiteks armatuurlaud võib anda rohkem teavet sõidukite liikumiskiiruse kohta linnades.

Juht tõi näite ALOS-2 kasutamisest liiklusummikute mõistmiseks sellistes linnades nagu Peking, aga ka laevade liikumisest Singapuri sadamates. Satelliit võimaldab vaadata ka öiseid reise Ameerika Ühendriikides nagu San Francisco ja leida suurimaid tegevuskeskusi.

COVID-19 Maa vaatluspaneel

krediit: NASA Goddardi kosmoselennukeskus

“Data-title =” COVID-19 Earth Observation Dashboard – kuidas uurida COVID-19 kosmosest? Tutvuge NASA, ESA ja JAXA uute projektidega – SAPO Tech ”> COVID-19 Maa vaatluspaneel krediit: NASA Goddardi kosmoselennukeskus

Õhukvaliteedi määramisel kogu maailmas demonstreeris NASA atmosfääri ülemise atmosfääri uurimisprojekti juht Ken Jucks NO2 (lämmastikdioksiidi) taseme kontsentratsiooni Ameerika Ühendriikides enne ja pärast pandeemia perioodi. . Armatuurlaual on võimalik heitkoguseid kontrollida sellistes linnades nagu Los Angeles, Tokyo, Peking, Pariis ja Madrid.

Juht selgitas, et CO2 taseme määramine esitab NO2 suhtes mitmeid väljakutseid, kuna selle eluiga on mitu sajandit. Kosmosest tehtud maapealsed vaatlused arenesid välja, et oleks võimalik suurema täpsusega registreerida süsinikdioksiidi heitkoguseid ja näidata vähenemist New Yorgi, San Francisco, Tokyo ja Delhi linnapiirkondades.

Mis puutub põllumajandustoodangu mõjusse, siis ESA maapealse seire programmide avatud andmete teadlane Anca Anghelea tegeleb kogu maailmas murega pandeemia tagajärgede pärast põllukultuuridele, mis võib viia toidutootmise kriisini. Teadlane selgitab, et armatuurlaud kasutab põllumajandustootmise olukorrast ülevaate saamiseks lisaks kosmosesatelliitide kasutatavale ka mitut tehnoloogiat.

Konverentskõnes on ka virtuaalsete publikuliikmete ja ekspertide vahelised küsimused. Armandepaneelil olevate andmete värskendamiseks kuluva aja kohta selgitas Anca Anghelea, et indikaatoreid värskendatakse sõltuvalt satelliidi konfiguratsioonist, igaühe jaoks on ette nähtud konkreetne algoritmide komplekt, mis on mõeldud toimima ja esitama õiget teavet kohe, kui need kättesaadavaks saavad. saadaval.

Kohal olev teadlaste rühm ütles meile, et armatuurlaua käivitamine oli viis suurendada maapealsete vaatlussatelliitide poolt pakutavaid uuendusi ja küsimusele, miks projekt loodi, vastasid nad, et andmed on pandeemia põhjustatud kriisi tõhusamaks ohjamiseks olulised.

Üks vaatajaskonnast osavõtja märkis, et paljud näitajad näitavad COVID-eelsele perioodile sarnast taset. NASA Kevin Murphy selgitas, et praegu on endiselt raske saada täielikku ja selget ettekujutust pandeemia mõjust kõigile näitajatele. Lõuna-Ameerikas ja Hiinas on aga juba hakatud registreerima mõnda märki, mis on teadlasi hämmeldanud.

Mis puutub NO2-sse, selgitas Josef Aschbacher, et määra langus on Euroopas selge – pandeemia ja sotsiaalse isolatsiooni meetmete rakendamise ajal 50% vähem. NĂĽĂĽd, kui hakkate deflatsioonimõõtu rakendama, hakkavad tasemed tasapisi tõusma ja armatuurlaual on näha seda tõusu.

Kas armatuurlaua andmeid saaks kasutada näiteks muude kriiside, näiteks kliimamuutuste vastu võitlemiseks? Ken Jucksi sõnul jah, kuid teistmoodi: kuna selle kriisiga võitlemine nõuab sügavamat tegutsemist ja projekti jaoks loodud vormi kohandamiseks sellesse olukorda tuleb teha rohkem pingutusi.

Mida ütlevad maa vaatlusandmed teile COVID-19 mõju kohta?

Satelliitide kogutud andmete kohaselt on kogu maailma valitsuste võetud isoleerimismeetmed COVID-19 pandeemia leviku tõkestamiseks viinud ülemaailmse saastetaseme vähenemiseni ja õhukvaliteedi paranemiseni.

Aprillis näitasid NASA ülemaailmse modelleerimise ja andmete assimileerimise büroo andmed selliste saasteainete drastilist vähenemist nagu Hiina, Lõuna-Korea, Itaalia ja India.

ESA ja NASA satelliidipildid on varem näidanud, kuidas Hiinas on pandeemia kehtestatud karantiiniperioodidega reostustase langenud, mis on põhjustanud inimeste kinnipidamist ja omakorda sisepõlemismootorite liikluse vähenemist ning vähem tööstustegevust. Kuid kui riik pandeemiast toibus, hakkas saastetase järk-järgult tõusma.

Euroopas kinnitas rohkem satelliidi Copernicus Sentinel-5P andmeid, et aprilli keskel langes lämmastikdioksiidi tase eelmise aasta samal perioodil 45–50%.

Portugalis näitasid satelliidi abil kogutud ja AIR keskuse ekspertide poolt aprilli alguses töödeldud pildid ka NO2 taseme drastilist langust. Lissaboni puhul oli vähendamine märkimisväärsem, ulatudes mõnes pealinna osas 80% -ni ja Portos kuni 60% -ni.

Pandeemia on viinud turismisektori seiskumiseni ja ESA ESA Copernicus Sentinel-2 missiooni jäädvustatud piltidel on näha lugematul hulgal laevu dokitud ja lennukid pargitud rajale, reaalsuses, mis näitab uskumatut aega, milles elame.