Kuidas pääseda juurde kõigele, mida Google teie kohta teab

Juurdepääs teabele, mida Google teie kohta teab, on lihtsam kui tundub. Ettevõte ise pakub tööriistu nende andmete vaatamiseks ja kontrollimiseks. Ettevõtte sõnul kasutatakse sisu asjakohaste reklaamide esitamiseks üksikutele kasutajatele, et maksta pakutavate tasuta teenuste eest.

Koguda võib selliseid ĂĽksusi nagu tehtud otsingud, vaadatud videod, kĂĽlastatud veebisaidid ning rakendusi, brausereid ja seadmeid, mida kasutatakse Google’i teenustele juurdepääsemiseks.

Lisaks annavad kasutajad ise spontaanselt teavet enda kohta. See juhtub konto registreerimisel või seal sirvimisel. Need andmed hõlmavad Gmailis kirjutatud ja vastuvõetud e-kirju, salvestatud fotosid ja videoid, teie kommentaare YouTube’is, lisatud kontakte ja Google’i kalendri sĂĽndmusi.

AppGeek õpetab teile, kuidas leida kõik andmed, mida Google teie kohta telefoni ja arvuti kaudu teab. Siit saate teada, kuidas kindlaks määrata, millisele teabele ettevõte juurde pääseb, ja alla laadida aruanne, mis kogub ettevõtte kasutajaprofiilide kohta ettevõtte kirjeid.

Kuidas vaadata, mida Google teie kohta mobiilseadmes teab

1. Minge valikute juurde Reguleerimiseks teie Android-telefon;

2. Kerige avanevas menĂĽĂĽs alla ja puudutage seda Google;

mida google sinu kohta teab

3. Siis minge Google’i konto;

4. Juurdepääs vahelehtedele Andmed ja kohandamine;

5. Kaarti pole Vaadake üle oma privaatsuse võimalused, puudutage Esimene samm;

mida google sinu kohta teab

6. Seejärel kuvatakse tööriistade loend, kuhu Google teie andmeid kogub. Kas nad: Veebi- ja rakendustegevus, Asukohaajalugu, Seadme teave, Hääle- ja helitegevus, YouTube’i otsinguajalugu ja YouTube’i vaatamiste ajalugu;

7. Google’i märkmete kohta iga teema kohta lisateabe saamiseks minge lehele Halda tegevusi, mis asub iga kaardi lõpus. Seejärel kuvatakse saadaolevad andmed.

Kuidas vaadata, mida Google teie kohta arvutis teab

1. Avage oma Interneti-brauser ja avage Google’i privaatsuskontrolli leht;

2. Kui te pole oma Google’i kontole sisse logitud, minge aadressile liituma oma juurdepääsuandmete algatamiseks ja sisestamiseks;

3. Kui olete sisse logitud, logige sisse NĂĽĂĽdsest peale;

Mida Google teie kohta teab

4. Kuvatakse tööriistade loend, kuhu Google teie andmeid kogub. Kas nad: Veebi- ja rakendustegevus, Asukohaajalugu, Seadme teave, Hääle- ja helitegevus, YouTube’i otsinguajalugu ja YouTube’i vaatamiste ajalugu;

5. Google’i märkmete kohta iga teema kohta lisateabe saamiseks klõpsake nuppu Halda tegevusi, mis asub iga kaardi lõpus.

Mida Google teie kohta teab

Kuidas kontrollida Google’i salvestatud andmeid

Teave, mida Google oma kasutajate kohta valdab, on jagatud kategooriatesse. Igaüks neist vastab ettevõtte pakutavatele erinevatele teenustele ja on võimalik kindlaks teha, millisele soovite andmete salvestamiseks loa anda või mitte.

Registreerimise autoriseerimise peatamiseks järgige lihtsalt ülaltoodud juhiseid (nii mobiilseadmete kui ka arvutite jaoks) ja minge iga kategooria lehel Konfiguratsiooni muutmine.

Allpool selgitame, mis tüüpi sisu ettevõtted salvestavad ja kuidas igas kategoorias blokeerimiseks tegutseda.

Veebi- ja rakendustegevus

Selles jaotises on andmed kasutaja tegevuse kohta Internetis surfamise ajal. Google’i andmetel kogutakse järgmisi andmeid ka võrguĂĽhenduseta oleku ajal:

  • ettevõtte toodete, näiteks Drive või Maps, uurimis- ja muud tegevused;
  • kasutatud asukoht, keel, IP-aadress, suunaja ja brauser või rakendus;
  • reklaam või klõpsatud ese ostetakse reklaamijalt;
  • teie seadme andmed, näiteks otsitud rakendused või kontaktide nimed.

Kui te ei soovi enam, et ettevõte seda teavet salvestaks, minge tegevuste halduse veebisaidile ja rakendusse ning keelake valikulukk. Kinnitage otsus Paus.

Asukohaajalugu

Ettevõtte jaoks ei ole vaja kasutada Google Mapsi, et registreerida kasutajate sagedasi kohti. Ettevõte loob kaardi, kus on kõik kĂĽlastatud kohad Google’i kontoga ĂĽhendatud nutitelefoniga.

Asukohaajalugu kontrollides saate piirkondi, kus olete, aasta, kuu või päeva järgi filtreerida. Peale selle tuuakse välja ka kohad, mida kõige sagedamini külastatakse. Firma sõnul saab seda kaarti näha ainult inimene ise.

Mida Google teie kohta teab

Kui te ei soovi enam, et teie toiminguid jälgitaks, pääsete lihtsalt asukohaajaloo kaudu lehele Tegevuste ajalugu ja keelake vastavad lukud. Seejärel kinnitage oma valik Paus.

Tähelepanu: Kui on lubatud sellised seaded nagu veebi- ja rakendustegevused, on võimalik, et need jätkavad asukohateabe salvestamist. Ettevõtte sõnul saab seda teavet veebis ja Google Mapsis läbi viidud uuringute tõttu salvestada.

Seadme teave

Google hoiab teie mobiilseadmest koopiat andmetest, nagu kontaktid, alarmid, kalender, rakendused ja muusika. Samuti salvestatakse teavet seadme kohta, nagu aku tase, Wi-Fi ja Bluetoothi ​​kvaliteet ning tõrketeated.

Nende andmete telefonist või tahvelarvutist salvestamise keelamiseks lĂĽlitage juhtimisseadme tegevuste teabe lehel oleva suvandi jaoks välja nupp “LĂĽlita välja”. Viige protsess lõpule Päästma.

YouTube’i otsinguajalugu

Lisaks veebis tehtud otsingutele salvestab Google ka otsingud, mis on tehtud ettevõttele kuuluval YouTube’i videoplatvormil.

Et takistada ettevõtetel seda tüüpi teavet salvestamast, minge teenuse otsinguajaloo lehele ja klõpsake sellel Puhasta otsingu ajalugu. Kui soovite eelmise märkme kustutada, avage ka see Peatage otsinguajalugu.

Mida Google teie kohta teab

Liikuge mobiilirakenduses lihtsalt tee: ikooniga profiili pilti → Seaded → Ajalugu ja privaatsus → aktiveerige suvand Peatage otsinguajalugu.

Eelmise otsingu kustutamiseks minge teiega kontoikooni juurde profiili pilti → Seaded → Ajalugu ja privaatsus → Puhasta otsingu ajalugu.

YouTube’i vaatamiste ajalugu

Samuti salvestatakse YouTube’is vaadatud videod. Ettevõtte sõnul aitab see ajalugu luua sisu, mis on täpselt määratletud iga kasutaja profiili jaoks. Aga kui soovite siiski selle võimaluse keelata, minge YouTube’i vaatamiste ajaloo tegevuse juhtimise lehele, lĂĽlitage välja vastav lukustus ja kinnitage see uuesti Paus.

Google’i teie kohta salvestatud andmete allalaadimine

Google pakub võimalust salvestatud isiklikke andmeid alla laadida. Neid andmeid saab kasutada reserv või kasutatakse ettevõttevälistes teenustes.

Protseduuri läbiviimiseks peate oma kontole sisse logima.

1. Juurdepääs Google’i andmete allalaadimise lehele;

2. Kõik ettevõtte tooted on loetletud. Kui te ei soovi, et üks või mitu neist alla laaditaks, tühjendage vastavad ruudud;

Mida Google teie kohta teab

3. Kerige alla ja klõpsake Järgmine samm;

4. Sisse Saatmisviis, Saate valida, kuidas allalaaditavat sisu vastu võtta. Kasutajad saavad valida e-posti allalaadimislingi, Lisa Google Drive’i, Lisa Dropboxi, Lisa OneDrive’i või Lisa kasti vahel;

Mida Google teie kohta teab

5. Seejärel vali failiformaat .zip (kõige tavalisem) või .tgz vahel;

6. Seejärel valige faili suurus vahemikus 1 GB kuni 50 GB. Kui sisu on määratust suurem, jagatakse see mitmeks kasutaja määratud suurusega failiks;

  • Ettevõte soovitab kasutajatel valida 1 GB ja 2 GB vahel. Seda seetõttu, et suuremad kui 2 GB .zip-failid tihendatakse .zip64-vormingus, mis ei pruugi vanemate operatsioonisĂĽsteemidega ĂĽhilduda.

7. Kinnitage oma valikud Looge faile;

8. Protsessi lõpuleviimiseks kulub aega minutitest tundidesse, olenevalt andmete salvestamiseks valitud rakenduste arvust.

Miks lubada Google’il minu andmeid salvestada?

Ettevõtte sõnul muutuvad tööriistad teie kontoteabe salvestamisel väledamaks ja kasulikumaks. Näiteks hääleotsingut kasutatakse hääletuvastuse parandamiseks ja kasutajate paremaks mõistmiseks.

Salvestatud otsingud või kĂĽlastatud veebisaidid pakuvad Google’i sõnul kiiremat otsingukogemust ja nutikamat toimivust platvormidel nagu Assistant ja Maps. Lisaks on reklaamid ja soovitatud sisu isikupärastatud vastavalt ettevõtte arvamusele.

Kasutaja otsustab, kas tõendatud eelised on kasulikud või mitte, kuivõrd ettevõttel on juurdepääs mitmesugusele teabele tema elu kohta, mitte ainult virtuaalsele, vaid ka reaalsele.

AppGeek soovitab: