Kuidas pandeemia ajal usaldus tehnoloogiaettevõtete maailma ümber saab?

Edelmani usaldusbaromeetri hiljutine aruanne, mille EDC tegi Portugalis kättesaadavaks, näitab, et pandeemia ajal on tunda ebavõrdsust, mis nõrgendab veelgi usaldust institutsioonide vastu. COVID-19 pandeemia tagajärjed mõjutavad usalduse taset ja suhteid organisatsioonide ja nende töötajate vahel.

See uuring näitab, et kuigi tehnoloogia on jätkuvalt kõrgeima usaldustasemega sektor, mis on umbes 75%, näitab see suurimat globaalset langust, eriti sellistes riikides nagu Prantsusmaa, Kanada, Itaalia, Singapur, Venemaa ja Ameerika Ăśhendriigid. Mõistmaks, kuidas pandeemia ajal tekkinud usalduse kĂĽsimus tehnoloogiaettevõtete maailma laieneb, rääkis SAPO TEK EDC-i partneri Frederico Rochaga, HP turundusjuhi Alexandre Silveiraga ja Mind Source’i tegevdirektori Rui Reisiga.

Frederico Rocha märkis SAPO TEK-ile, et pandeemia korral on infotehnoloogia turu kahes segmendis erinev käitumine. „B2C (Business for Consumers) vähendas kulutusi hetkeks teadmatuse ja võimalike hirmude keskel. B2B (Business to Business) peab sellega sammu pidama ”.

Frederico Rocha ütles, et kuigi ettevõtted on praegu kulutuste suhtes ettevaatlikumad, ei tähenda see, et nad ei investeeriks. Investeeringuid tuleb muuta, et võtta arvesse näiteks kaugtöö uut reaalsust tootlikkuse tagamiseks. EDC Partners selgitas ka, et pandeemia „jõudis kodust töö kontseptsiooni varju”, viidates sellele, et normaalse olukorra juurde naastes seisavad ettevõtted kaugtöö ees erinevalt.

HP turundusjuht Alexandre Silveira ĂĽtles SAPO TEK-ile, et Edelmani usalduse baromeetri aruande tulemused ei ohusta tarbijate usaldust tehnoloogia ega ettevõtte vastu. “Traditsiooniliselt on tarbijate käitumine tehnoloogia omandamisel kaasanud oma ala spetsialistide poole pöördumise, olgu selleks siis poemĂĽĂĽja, entusiastlik sõber, tehnikablogi või YouTube’i lahtipakkimine,” ĂĽtleb Alexandre Silveira.

Nagu Frederico Rocha, märkis ka HP turundusjuht, et tehnoloogiabrändid ei ole erandid regulatsioonidest ja tunnetavad COVID-19 pandeemia taustal majandusarengu mõju. Ehkki teatud tehnoloogiakategooriates on nõudlus töö- või koduõppe lahenduste leidmiseks tarbijate vajaduste rahuldamiseks suur, selgitab Alexandre Silveira, et keskpikas perspektiivis mõjutab „majanduslik käitumine ettevõtteid ja äritingimusi ning nende investeeringuid kommunikatsiooni.

Mis saab epideemiajärgses tulevikus?

Arvestades, et pandeemia järgselt ilmnevaid trende on veel vara ennustada, toovad HP turundusjuhid esile uued liikumisoskused ja kaugkoostöö, mida töötajad ja ĂĽliõpilased kiiresti omandavad. “See põlvkond lĂĽhendab aastate jooksul visiooni ĂĽhiskonnast, mis on liikuvam, koostööl põhinev, paindlikum ja tehnoloogiale mugavam ning see tingib heas mõttes viisi, kuidas inimesed tehnoloogiaga suhestuvad ja seda tarbivad.”

Frederico Rocha jaoks on pidevalt kasvav digitaalne kihlvedu ĂĽks pandeemiajärgset tulevikku tähistavatest suundumustest. EDC partnerite sõnul suurendavad ettevõtted, kes on sunnitud näiteks “rändama” uutele veebimĂĽĂĽgi aladele, oma investeeringuid e-kaubandusse. Lisaks võib ettevõtte tasemel panustamine digitaalsele sektorile intensiivistada selliseid sektoreid nagu kĂĽberturvalisus, hostimine ja ettevõtete omavaheline suhtlus.

Mind Alli tegevdirektor Rui Reis suhtub positiivselt ka ettevõtte poolt rakendatavasse ĂĽmberkujundavasse mõjusse. “Usun, et kaugtööle tehakse panuseid, nii et oleme tulevikuks paremini valmis. Kindlasti tuleb teha suuri investeeringuid turvalisusse, riistvarasse, koostöös rakendustesse ja pilveteenustesse. Praegu suurendavad ettevõtted oma IT-eelarveid, et tulla toime COVID-19 pandeemia puhanguga, ”rõhutas ta.

Toimetuse märkus: uudistele on lisatud rohkem teavet.