Kuidas pikendada nutitelefoni aku kasutusaega

Kõik aitab enne päeva lõppu energia otsa saada: mängud, voogesitus videod, rakenduste värskendused, riistvaraküte ja muu. Kuid rea lihtsate toimingutega on võimalik seadme aku kasutusaega märkimisväärselt pikendada.

1. Vähendage ekraani heledust

See näpunäide on iseenesestmõistetav, kuid seda ei tohiks alahinnata, kuna nutitelefonid on praegu vähemalt 5 tolli või suuremad ning ekraan on seadme peamine aku, nii et heleduse vähendamisel kestab see kauem.

Valige Settings> Display> Adaptive Brightness (or auto brightness) ja keelake see valik. Seejärel minge heledustasemele ja liigutage liugurit vasakule, kuni saate heledusepiiranguga nõustuda. Seda saab teha ka kiirklahvist.

aku näpunäited 01

Ekraani heleduse vähendamine / © NextPit (ekraanipilt)

2. Lülitage WiFi välja

Kodust lahkudes aktiveerib nutitelefon teie pakettandmeside ülekande, kuid Wi-Fi jääb aktiivseks ja otsib võrke. See kulutab tarbetut energiat. Nii et alati on mõistlik WiFi välja lülitada, kui te seda ei vaja. Selleks on kaks võimalust:

Laadige alla teavitusriba ja puudutage WiFi-sümbolit. Või minge jaotisse Seaded> Võrk ja Internet> Wi-Fi ja keelake lüliti. Kolmas võimalus on ajastada kolmanda osapoole teenus IFTTT, et teie WiFi automaatselt välja lülitada, kui olete kodust või töölt eemal.

aku näpunäited 02

WiFi keelamine, kui seda pole vaja / © NextPit (ekraanipilt)

3. Lülitage GPS välja

Kui te ei vaja nutitelefoni asukohasüsteemi, lülitage see välja. Paljud rakendused saadavad teie asukohta pidevalt taustal, mis kulutab palju akut. Pange tähele, et mõned rakendused, näiteks Google Maps, vajavad asukohta.

Lülitate GPSi välja järgmiselt: lohistage kahe sõrmega teavitusriba ja otsige üles tilk-sümbol sildiga Asukoht. Kui olete selle leidnud, puudutage seda GPS-i väljalülitamiseks. Võite minna ka menüüsse Seaded> Turvalisus ja asukoht> Privaatsus> Asukoht ja esimese nupu keelata.

Teine võimalus on samas kohas valida režiim ja lülituda akusäästjale või ainult seadmele, kuna selle täielik välja lülitamine säästab kõige rohkem energiat.

aku näpunäited 03

GPS-i keelamine / © NextPit (ekraanipilt)

4. Tehke kindlaks, mis tĂĽhjendab akut

Alati pole selge, miks aku mõni päev teistest kiiremini tühjaks saab. Android annab hea ülevaate iga rakenduse ja protsesside akutarvest. Lihtsalt minge jaotisse Seaded> Aku ja uurige teavet.

Kui puudutate valikut Kasutuse üksikasjad, näete üldiselt, milline kategooria sisaldab kõige rohkem, näiteks Rakendused, Süsteem, Mobiilne ooterežiim, Bluetooth ja teised. Ikka aku piirkonnas saate kerida jaotiseni „Rakenduse kasutamine täislaadimisest” ja vaadata rippmenüüd, millised rakendused tarbivad liiga palju.

aku näpunäited 04

Kontrollige, millised rakendused ja protsessid kasutavad teie akut kõige rohkem / © NextPit (ekraanipilt)

Rakendust puudutades on teil täpsemad ĂĽksikasjad, näiteks taustaaeg ja aku kasutus. Võite minna ka rakenduse teabe jaotisse “Optimeerimine ja aku” ning aktiveerida see funktsioon rakenduste jaoks, mis teie arvates on vähem olulised.

5. Eemaldage otsepilt

Ehkki ilusad (või mitte, pole need alati), võivad elavad taustapildid teie seadme energiat tühjendada. Mõned nutitelefonid saadavad osa neist animeeritud paberitest süsteemi, kuid nad tarbivad ka palju energiat

Seetõttu on parem kasutada staatilist tausta ja põhjusega, mis võimaldab teil hästi näha, vastasel juhul veedate rohkem aega ekraani sisselülitamisega, otsides seda, mida vajate.

aku näpunäited 08

Kasutage loetavat ja staatilist taustapilti / © NextPit (ekraanipilt)

6. Piirake tausta sĂĽnkroonimist

Paljud rakendused ja vidinad värskendavad andmeid taustal. Näiteks ilmarakendused otsivad regulaarselt uuendatavat teavet. Kui see intervall on liiga lühike, peab aku andma rohkem energiat. Seetõttu pakub enamik rakendusi võimalust andmete sünkroonimisintervalli konfigureerimiseks.

Lisaks saate piirata süsteemi enda kasutamist. Lohistage märguanderiba kahe sõrmega ja otsige lõigatud ringi sümbolit Kirjutage andmete salvestamine. Puudutage ja aktiveerige. Funktsiooni saate aktiveerida ka menüüs Seaded> Võrk ja Internet> Andmekasutus. Samas kohas saate minna jaotisse Unlimited data ja valida, milline rakendus seda vältida saab.

aku näpunäited 05

Takistab mõne rakenduse taustal värskendamist / © NextPit (ekraanipilt)

7. Lülitage rakenduse automaatne värskendamine välja

Vaikimisi on Google Play pood konfigureeritud rakenduste värskendusi automaatselt alla laadima. See mõjutab mitte ainult andmeedastusmahtu, vaid ka akut.

Automaatse värskenduse keelamiseks avage Play poe rakendus, puudutage kolmetaktilist menüüd ja minge menüüsse Seaded. Puudutage jaotises Üldine valikut „Värskenda rakendusi automaatselt” ja lubage valik „Ära värskenda rakendusi automaatselt”.

aku näpunäited 07

Play poe rakenduse automaatsete värskenduste keelamine / © NextPit (ekraanipilt)

8. Keela 4G

Kas teil on 4G nutitelefon, kuid ainult 3G-plaan? Või ei ühenda mõnes kohas üldse 4G-ga? Või ikkagi on ühendus väga ebastabiilne ja liigub ühest teise? Seejärel keelake seadetes kiire võrguühendus, et seda pidevalt ei otsitaks.

Selleks minge jaotisse Seaded> Võrk ja Internet> Mobiilsidevõrgud> Täpsem> Eelistatud võrgu tüüp ja valige 3G. Kui see on stabiilne, ärge unustage selle valiku juurde tagasi minna ja 4G uuesti lubada.

aku näpunäited 06

4G võrgu keelamine / © NextPit (ekraanipilt) z

9. Kasutage tumedaid taustapilte

See näpunäide ei lahenda kõigi elu, kuid need, kellel on nutitelefonis AMOLED või Super AMOLED ekraan, saavad paljusid neist trikkidest ära kasutada. Google on ise tunnistanud, et jah, tumedate taustapiltide kasutamine seda tüüpi ekraanil aitab akut säästa, kuna pikslid kustutatakse täielikult.]

See ei ole efektiivne IPS-, LCD- ja TFT-ekraanidel, kuid see peaks aitama kõiki Samsungi kasutajaid, mõnda Motorolat, ka AMOLED-i kasutajaid. Valige kõige tumedam taustpilt, mis teil on, eriti mustad, ja kasutage seda hädaolukordades.

Nautige nutitelefonis öötemaatikat ja kui see on saadaval, kasutage rakendust ka selles skeemis. Praegu on see funktsioon peaaegu kõigil Google’i omakeelsetel rakendustel.

pime režiimPüüdke muuta oma süsteem võimalikult heledaks / © NextPit (ekraanipilt)

10. Desinstallige vidin

On tõsi, et paljud inimesed ei kasuta süsteemis vidina funktsioone ega arenda arendajad neile liiga palju, kuid need, kes neid kasutavad, kaitsevad neid ja kasutavad neid ülemäära. Vidinate olemus on hoida teid rakenduse osas kursis ilma, et peaksite seda avama, ja see nõuab selle pidevat värskendamist.

Niisiis, puhastage oma ja vaadake, kas midagi saab ära visata. Näpuotsaga saate selle isegi välja võtta ja tagasi panna, kui aku paremaks muutub. Kuid kui soovite pidevat kokkuhoidu, säästke oma kodus nii vähe kui võimalik.

aku näpunäited 09

Lahe vidin, kuid sööb palju akut / © NextPit (ekraanipilt)

Millist neist nõuannetest te oma nutitelefonis tegelikult kasutate?