Kuidas programmeerida Ubuntu C / C ++ keeles

Tere! Jätkame rea näpunäidetega, kuidas Linuxi, eriti Ubuntu abil programmeerida. Selle sarja kirjutab ümber meie lugeja Tiago Funk, kes on rääkinud põhikeskkonna loomisest programmeerimiseks Java on kell Python.

Üllatuslikult on selles keeles Ubuntu programmeerimine suhteliselt lihtne, kulutate rohkem aega tööriista valimiseks, kuhu kood kirjutada, kui lähtekoodi koostamiseks põhitõdede installimine.

Selles artiklis käsitletakse C ja C ++ sünonüümidena, see tähendab tööriistade installimist teise jaoks vajalikuga ainult erineva koodi kirjutamisel.

Nõuded:

– arvuti koos Ubuntuga.

– Internet allalaadimiseks.

– ole kannatlik (valida lähtekoodi muutmiseks õige tööriist ja seejärel õppida keelt)

C / C ++ mõistmine

See uus keel, mida õpite, on tänapäeval maailmas üks levinumaid, operatsioonisüsteemides, draiverites, erinevate keelte kompilaatorites jne. See on madal tase, nii et saate oma programmi käivitatavas süsteemis kasutada täiustatud funktsioone, mis võivad mõnedele inimestele olla suured ja teistele väga head.

Kuna Linuxi kernelil (mida Ubuntu kasutab) on osad, mis on kirjutatud C / C ++ keeles, on sellel süsteemis juba kompilaator, seega pole meil selles keeles koodi käitamiseks vaja midagi installida, välja arvatud see, et see käivitatakse otse masinakeeles ( Näiteks Java töötab virtuaalmasinas).

Valige koodi redigeerimise tööriist

Siin loetleme mõned alternatiivid, kus saate oma koodi muuta:

Terminal

Selle keele programmeerijad kasutavad tavapäraselt nende kirjutamiseks mis tahes tekstiredaktorit (gedit, vi, nano, märkmik jne) ja seejärel terminali kaudu kompileerima. Ma õpetan teile seda alternatiivi, sest võib-olla on see ühel päeval teile tööle kasulik.

Avage mis tahes tekstiredaktor ja tippige järgmine käsk:

#include 
using namespace std;
int main(){
cout 
return 0;
}

Seejärel salvestage nimega main.cpp (laiend .cpp on väga oluline)

Avage salvestatud kausta terminal ja tippige kompileerimiseks:

g++ main.cpp -o meuPrograma

Täitmiseks:

./meuPrograma

Terminalis peavad olema järgmised väljapääsud:

C ++ programmi koostamine

Nagu nägime, saab redigeerimiseks kasutada mis tahes tekstiredaktorit, kuid kas on mingeid tööriistu, mis tööd optimeerivad, minu jaoks faile kompileerivad? Jah.

Aatom

Atom on üks neist, kerge redaktor, mis toetab ka teisi keeli, kompileerib ja käivitab ning tal on isegi liides, mis minu arvates on väga ilus.

Aatom Ubuntu

Juurdepääs: https://atom.io/

Ja laadisin alla deb paketi

Avage terminali kaudu allalaadimiskaust ja tippige:

sudo dpkg -i nomePacote.deb

Praegu on see endiselt lihtsalt lihtne tekstiredaktor, lisame C ++ koodi käitamiseks laienduse. Selle leiate Snap-vormingus ka Ubuntu rakenduskeskusest endast.

Minge ülemisele ribale ja klõpsake menüül pakett >> kuva seaded >> avatudklõpsake avanevas aknas nuppu Installige ja otsigegpp-kompilaator", Installige see laiendus failide kompileerimiseks.

Aatomitoimetaja

Tippige kood ja vajutage kompileerimiseks ja käivitamiseks klahvi F5 (see avab väljundi kuvamiseks "Terminali").

Code::Blocks

Teine võimalus on kood :: plokid, võib-olla teavad need Windowsi programmis C / C ++ programmeeritud, Atomiga väga sarnased. Erinev on ainult koodidega projektide loomine, mitte ainult kaustadesse eraldamine.

Terminalis:

sudo add-apt-repository ppa:damien-moore/codeblocks-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install codeblocks codeblocks-contrib
Blokeerimiskood

Projekti loomiseks klõpsake menüü vasakul esimesel ikoonil (vt pilti).

Ubuntu kood blokeerib

Sisse kategooria, Valige Rõõmusta ülesja ette, Võite järgmisel korral kõik vaikimisi jätta, valida hiljem C või C ++, panna oma projektile nime ja panna projekti kausta.

Programm on faili loonud main.cpp teie jaoks ja nüüd saate seda käivitada.

Netbeans

Minu viimane ettepanek on Netbeans, ma soovitaksin seda, sest see on täielikum (näiteks kahes eelmises ei kuvata süntaksis vigu, kui vale käsu kirjutate, osutab Netbeans), see võimaldab teil integreerida mitu keelt ühte projekti ja mul on sellega palju kogemusi .

Tähelepanu: Netbeans on tarkvara, mis kulutab palju arvutiressursse, seetõttu on soovitatav omada uusima põlvkonna protsessorit ja vähemalt 4 GB RAM-i, mitte et te ei saaks Netbeanssi kasutada masinas, millel seda riistvara pole, kuid palju kompromisse (oma kogemus).

Juurdepääs: https://netbeans.org/downloads/

Lehel näete mitmeid võimalusi:

Laadige alla NetBeans

Valige viies võimalus, kui programmeerite ainult C / C ++.

Pärast allalaadimise lõppu minge terminali allalaaditud kausta ja tippige:

sudo sh NomedoArquivo.sh

Akna avamisel klõpsake kõigis akendes lihtsalt nuppu "Järgmine", lisaks kasutustingimustega nõustumisele võite kõik jätta vaikesätetesse.

Ah, ärge muretsege installimise viivituste pärast. Väga üldine. Ärge tühistage ka installimist, vastasel juhul on installimine rikutud ja pärast seda korrastamine tekitab teile palju peavalu.

Netbeansi avamiseks lihtsalt leidke oma arvuti (vajutage Windowsi klahvi) ja avage see, tavaliselt võtab esmakordne avamine natuke aega. Klõpsake teisel ikoonil ja valige projekti nime järel "C / C ++" ja "C / C ++ Applications".

Pange tähele, et Netbeans on meie jaoks testimiseks loonud failid ja palju koode. Jätke kood nagu näidatud ja klõpsake rohelist noolt.

Ubuntu NetBeans

Valmis

Kui teil on kahtlusi selle installimise või kasutamise osas, otsige Internetist õpetusi, uurige ka teadustöö jaoks, on see teile programmeerija elus väga kasulik.

See on kõik, täna on see kõik. Näeme hiljem.

Toimetuse märkus: täname Tiago Funki selle artikliga koostöö eest.