Kuidas saaksite aidata COVID-19 uurimist une ajal? DreamLabi rakendus on vastus

DreamLabi töötas 2015.

aastal välja Vodafone Australia Foundation vähiuuringute projekti toetamiseks, kuid pandeemia keskel on see võtnud uusi eesmärke.

Portugallased saavad aidata Londoni Imperial College’i teadlastel kiirendada uurimistööd COVID-19 ravi osas, installida rakendusi ja teha midagi, mida nad juba saavad normaalselt teha: laadige magades nutitelefone, kuid rakendus töötab.

See rakendus ühendab tehisintellekti nutitelefoni töötlemisvõimsusega, luues virtuaalse superarvuti, mis on võimeline analüüsima miljoneid andmeid.

Sel viisil “toidate” telefoni laadides Imperial College Londoni sĂĽsteemi.

Kuna algoritm on nĂĽĂĽd COVID-19 vastu võitlemiseks ĂĽmber programmeeritud, on selle rakenduse suur eelis „töötlemise kiirus ja lihtsus“, garanteerib Vodafone avalduses. “Kuigi ööpäevaringselt ĂĽhendatud arvutil kulub nende andmete töötlemiseks aastakĂĽmneid, saab öösel aktiivsete rakendustega 100 000 nutitelefonist koosnev võrk sama töö ära teha vaid kahe kuuga,” selgitas ta.

Esimeses etapis on uurimisprojekti eesmärk välja selgitada viirusevastaste omadustega ravimid ja toidumolekulid.

Selle kollektsiooni kokkuvõttega on mõeldud optimeerida selle ravimi ja toidu kombinatsiooni, suurendada selle efektiivsust koronaviiruse ravis.

Teadlased usuvad, et pikemas perspektiivis võib see töö kiirendada juurdepääsu tõhusatele ravimitele ja võimaldada uue koronaviiruse vastu spetsiifilisi ravimeetodeid.

Avalduses on Vodafone Portugali president ja tegevjuht ning Vodafone Portugali Fondi president uhked selle projekti käivitamise ĂĽle. “See on ilmekas näide sellest, kuidas tehnoloogiat saab kasutada inimeste elu parandamiseks, ja asjakohasem, kui kõik saavad oma panuse anda,” ĂĽtles Mário Vaz.

Seega saavad kõik portugallased sellele uurimisele kaasa aidata, laadides alla iOS-i ja Androidi jaoks tasuta rakenduse, mis on saadaval veel 10 riigis, sealhulgas Hispaanias ja Itaalias.

Ettevõte soovitab selle rakenduse kasutamisel kasutada WiFi-ĂĽhendust, kuid garanteerib, et Vodafone’i klientidelt ei võeta selle rakenduse mobiilsete andmete eest tasu.