Kuidas Shazam töötab? Vaadake oma uudishimu muusikaidentifikaatorite vastu

Shazam on rakendus Androidile ja iPhone’ile (iOS), mis tuvastab keskkonnas mängiva loo nime. See on kasulik neile, kes ei tea või unustavad erinevates olukordades, näiteks pidudel või raadios, mängitud loo nime. Alates 2018. aastast võitis Shazam a värskendus kasutajate poolt ĂĽsna oodatud: võimalus vaadata laulu sõnu rakendusest lahkumata. Tarkvara võimaldab lisaks videolõikude vaatamisele YouTube’is ja teistes ka kuulata lugusid programmis endas või selliste teenuste kaudu nagu Spotify ja Apple Music.

Veebilehe andmetel viis Apple 2018. aasta septembris Shazami ostuprotsessi lõpule 400 miljoni dollari eest Verge. See omandamine toob kasutajatele mõned uudised, näiteks reklaamide kuvamise lõpetamise rakenduses ja uue funktsiooni „Shazam Pop-up” – see tööriist võimaldab rakendusel töötada koos muu muusikatarkvaraga (näiteks YouTube) ainult Android-telefonides. Seda funktsiooni saab kasutada ka siis, kui heli mängib kõrvaklappide kaudu. Siin on seitse fakti ja kurioosumit Shazami kohta.

Apple Music: kuidas veebimängijat muusika kuulamiseks kasutada

1/6 Avastage seitse fakti ja kurioosumit Shazami kohta – Foto: reprodutseerimine / Marvin Costa

Avastage Shazami seitse fakti ja kurioosumit – Foto: paljundamine / Marvin Costa

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Shazam on rakendus, mis võimaldab teil leida näiteks raadios, kohvikus, poes või peol mängiva loo nime. Rakendus on hea valik neile, kes laulunimesid ei tea või ei mäleta.

Lisaks pakub rakendus muud teavet, nagu laulusõnad, YouTube’iga sĂĽnkroonitud klipid, esitaja populaarseimate lugude esitusloendeid, samuti muid funktsioone, nagu seotud lood ja suhtlusvõrgustikes jagamise võimalused. Muusikat saate kuulata ka rakenduses endas või sellistel platvormidel nagu Apple Music või Spotify.

2. Kuidas laule tuvastada?

Loo tuvastamiseks peab kasutaja puudutama Shazami põhiekraanil esiletõstetud nuppu ja asetama telefoni heli poole või selle kõrvale. Seejärel teeb rakendus automaatse otsingu, et mõne hetkega näidata rakenduse ekraanil loo ja esitaja või ansambli nime.

2/6 Shazam teostab laulude nimede näitamiseks automaatse otsingu – Foto: Reproductions / Marvin Costa

Shazam otsib laulunimesid automaatselt – Foto: Reproduction / Marvin Costa

3. Kas see tuvastab ainult laule?

Peale laulude tuvastamise teeb Shazam sama ka objektide puhul. 2015. aastal teatas rakendus ideest kasutada telefoni kaamerat eseme tuvastamiseks.

Visual Shazam võimaldab kasutajatel kasutada rakendust näiteks QR-koodi skannimiseks, et näidata filmi heliriba või ainult teleseriaali jaoks mõeldud stseeni. Liitreaalsuse tööriist töötati välja koostöös selliste tuntud ettevõtetega nagu Levi’s, Guerlain ja Disney.

3/6-st tunneb Shazam reaalsed objektid ära QR-koodi kaudu – Foto: Disclosure / Shazam

Shazam tunneb reaalsed objektid ära QR-koodi kaudu – Foto: Disclosure / Shazam

4. Kas laulusõnu on võimalik näha?

Jah, varem ei näidanud Shazam laulusõnu ja see on rakenduse üks puudusi võrreldes konkurentidega. Kuid alates 2018. aastast võimaldab see programm kasutajatel jälgida mobiiltelefoni ekraanil olevaid tähti.

4/6 Shazam võimaldab teil vaadata oma telefoni laulusõnu – Foto: Reproduction / Marvin Costa

Shazam võimaldab teil oma laulusõnu vaadata – Foto: Reproduction / Marvin Costa

5. Kuidas kuulata muusikat Spotifyst või muudest rakendustest?

Kasutajad saavad Shazami lugusid kuulata näiteks Spotifyst, Google Play muusikast ja Apple Musicust. Juhised on lihtsad. Kui rakendus tuvastab praegu esitatava loo, puudutage kolme punkti ikooni ja seejärel käsku „Ava Spotifys”. Tasub mainida, et see on võimalik ainult siis, kui teie telefonile on installitud Spotify.

5/6 Shazami muusikat kuulake Spotify rakenduses – Foto: Play / Marvin Costa

Kuula Shazami muusikat Spotify rakenduses – Foto: Reproduction / Marvin Costa

2018. aasta septembris viis Apple lõpule Shazami ostuprotsessi, mis algas 2017. aasta detsembris. Veebisaidi andmetel VergeTuntud rakendus müüdi 400 miljonit USA dollarit (umbes 1,5 miljardit R). Omandamise uudsete hulgas on rakendusesisese reklaami lõpp.

Uus tööriist “Pop-up Shazam”, mis on välja töötatud pärast Apple’i rakenduse ostmist, võimaldab Shazamil teha koostööd teiste muusikarakendustega, sealhulgas kõrvaklappide kaudu mängitava heliga. Näiteks YouTube’is laulu kuulates ilmub ekraanile Shazami ikoon. Lihtsalt puudutage nuppu ja rakendus kuvab loo nime ja seejärel kuvab sõnad reaalajas. Praegu on see funktsioon saadaval ainult Androidi jaoks.

6/6 Uus funktsioon “Pop-up Shazam” – Foto: reprodutseerimine / Carolina Ribeiro

Uus funktsioon “Pop-up Shazam” – Foto: Reproduction / Carolina Ribeiro