Kuidas sĂĽnkroonida Gnome Shelli laiendus mitme arvuti vahel

Kui kasutate Gnome Shelli, kasutate peaaegu kindlasti ka laiendusi oma kasutuskogemuse isikupärastamiseks ja parandamiseks, sõltuvalt sellest, kui palju oma süsteemi isikupärastate, on täiesti võimalik, et laienduste arv on suur, nii et täna õpite neid sünkroonima, nii et te ei pea neid installima ükshaaval uues installis või mõnes teises arvutis.

Nii nagu brauseril on funktsioon “SĂĽnkroonimine”, on ka Gnome Shelli laiendusega sama võimalust.

Teeme seda Google Chrome’i ja selle jaoks olemasoleva Gnome’i laienduse kaudu, sama integratsioonilaiend on Firefoxis, kuid sees pole meil vähemalt praegu võimalust sĂĽnkroonida.

Kasutage Google Chrome’i ja laadige see laiendus alla, kui integratsioon ei tööta korralikult, peate võib-olla installima paketid: kroom-päkapikk-kest

Loodetavasti pole see vajalik, Gnome Shelliga “tehasest” kaasas olevad sĂĽsteemid pakivad tavaliselt paketti, Ubuntu puhul, kui see ei toimi, käivitage lihtsalt käsk:

sudo apt install chrome-gnome-shell

Teie Gnome for Chrome’i laiendus võimaldab hõlpsat juurdepääsu veebisaitidele, nagu oleks see otsetee extensions.gnome.orgSelles on aga peidus palju muud.

Integreerimine Gnome Shell Chrome'iga

Paremklõpsates Chrome’i laienduse ikoonil, leiate valiku “Valikud”, klõpsake sellel.

Gnome Shelli laienduse valikud

Kontrollige sĂĽnkroonimisvalikuid ja klõpsake nuppu “salvesta” ning see on põhitõde.

Kui soovite teada, milliseid laiendeid sünkroonida ja kas need on aktiivsed või mitte, klõpsake ülaltoodud linki „Sünkroonimine”.

SĂĽnkroonitud laienduste rakendamiseks teistes arvutites peate Gnome’iga sisse logima oma uues operatsioonisĂĽsteemis Google Chrome’i kontoga, nagu sĂĽnkrooniksite ĂĽlejäänud Chrome’i laiendused ja brauseri seaded.

Pidage meeles, et Gnome’i laiendused pole Gnome Shelli versioonide vahel alati ĂĽhilduvad, nii et sõltuvalt kasutatavast versioonist ei tööta laienduste sĂĽnkroonimine nende vahel korralikult.

Kuid eeldades, et kasutate sama süsteemi kõigis jaamades, ei tohiks probleemi olla.

Teoreetiliselt peaks see sünkroonimisfunktsioon töötama erinevate Linuxi distributsioonide vahel, mis kasutavad ka Gnome Shelli, märkides ära just kommenteeritud Gnome versiooni probleemi.

Järgmine!