Kuidas te Trellot kasutate?  Üheksa nõuannet kodukontori tootlikkuse suurendamiseks

Kuidas te Trellot kasutate? Üheksa nõuannet kodukontori tootlikkuse suurendamiseks

Trello, projektijuhtimise ja -seire tööriist, võib koroonaviiruse karantiini ajal olla suurepärane liitlane, sundides paljusid brasiillasi peakorterit rajama. Intuitiivse liidese ja nutikate funktsioonide abil võivad veebiplatvormid osutuda kasulikuks ĂĽlesannete korraldamisel – alates lihtsamatest kuni suurte ettevõtete suurte meeskondadega. Allpool olevas loendis vaadake ĂĽheksa näpunäidet, et Trello funktsioone maksimaalselt kasutada ja selle tööriista abil oma tootlikkust tõsta.

#FiqueEmCasa: näpunäited ja uudised, mis aitavad teil koroonaviirust peatada

1/10 Kuidas Trellot kasutada? Ăśheksa nõuannet tööriistade abil oma tootlikkuse suurendamiseks – Foto: Ana LetĂ­cia Loubak / TechTudo

Kuidas te Trellot kasutate? Ăśheksa nõuannet tööriistade abil oma tootlikkuse suurendamiseks – Foto: Ana LetĂ­cia Loubak / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Vaadake ka: Kodukontor: vaadake koroonaviiruse abil kodus töötamise tööriistu

Kodukontor: vaadake koroonaviiruse abil kodus töötamise tööriistu

Kodukontor: vaadake koroonaviiruse abil kodus töötamise tööriistu

1. Nautige kiirklahve

Klaviatuuri otseteed aitavad maksimeerida mis tahes seadme tootlikkust ja Trello ei erine sellest. Ainult ühe nupuga saate käivitada kaardil rea käske, alates failide esitamisest ja liikumisest kuni liikmete ja siltide muutmiseni. Tööriist pakub üle 25 otsetee, mis kõik on loetletud ametlikul veebisaidil (trello.com/shortcuts).

2/10 Trello klaviatuuri otseteede loend – Foto: Play / Trello

Trello klaviatuuri otseteede loend – Foto: Play / Trello

2. Lohistage, tilgutage ja kleepige failid

Trello pakub kaartidele manuste lisamiseks palju praktilisi alternatiive. Lisaks kaardi paremas servas asuva nupu „Manusta fail” kasutamisele saate faile arvutist kaardile lohistada. Võimalik on isegi veebisaidi link Trellosse lohistada. Aadresside metaandmed salvestatakse kaadritesse.

3/10 Pukseerige failid Trello raami – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Pukseerige failid Trello raami – Foto: reprodutseerimine / Ana LetĂ­cia Loubak

Trello võimaldab teil ka kõik lõikelaual olevad pildid kaardile kopeerida ja kleepida. Selleks klõpsake lihtsalt fotol paremklõps, valige käsk “copy image”, avage kaart Trellos ja vajutage “command + V” (Mac) või “Ctrl + V” (Windows).

3. Kaartide leidmiseks kasutage filtreid

Trellost on kõige tõhusam kaartide leidmiseks filtrite otsimine. Erinevalt tavapärasest otsingukastist, mis toetab ainult märksõnade uurimist, võimaldab see tööriist kaarte filtreerida siltide, liikmete ja esitamise kuupäeva järgi. Selle funktsiooni aktiveerimiseks vajutage lihtsalt klahvi “F” või klõpsake tabelist paremal asuvas menüüs nuppu “Leia kaart”.

4 10-st Trello filtrite leidmine – Foto: reprodutseerimine / Ana LetĂ­cia Loubak

Trello otsingufiltrid – Foto: paljundamine / Ana LetĂ­cia Loubak

4. Määrake kohaletoimetamise kuupäevale meeldetuletus

Trellos lähetuse kättetoimetamise kuupäeva märkimine on väga selge ja objektiivne. Tähtaegade unustamise ja projektide hilinemise eest ei saa aga midagi kaitsta. Nende võimaluste minimeerimiseks on hea näpunäide määrata kohaletoimetamise kuupäevadele meeldetuletused. Trellot on võimalik programme teatada tähtaegadest maksimaalselt kaks päeva ette. Selle funktsiooni saab aktiveerida kaardi kĂĽljel olevast nupust “Kohaletoimetamise kuupäev”.

5 10-st kohaletoimetamise kuupäevade meeldetuletuste seadistamine – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Tarnekuupäevade meeldetuletuste määramine – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

5. Failide ĂĽleslaadimiseks kasutage Dropboxi, Boxi, OneDrive’i ja Google Drive’i integreerimist

Trello saate faile ĂĽles laadida otse Dropboxist, Boxist, OneDrive’ist ja Google Drive’ist. Selleks avage kaart, klõpsake kĂĽlgribal nuppu “manusta fail” ja valige sobiv teenus. Seejärel logige sisse oma kontole ja valige soovitud fail. See funktsioon säästab aega ja kaob vajadus faile lohistada.

6-st 10-st Trello võimaldab teil lisada faile Google Drive’ist, Dropboxist, Boxist ja OneDrive’ist – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Trello võimaldab teil lisada faile Google Drive’ist, Dropboxist, Boxist ja OneDrive’ist – Foto: paljundamine / Ana LetĂ­cia Loubak

6. Kopeerige graafikuid, loendeid, kaarte ja kontroll-loendeid

Kui soovite mallina kasutada tahvlit, kaarti, kontroll-loendit või loendit, saate selle malli kasutamiseks selle kopeerida. Kaardi puhul avage lihtsalt kaardi kĂĽljel asuv menĂĽĂĽ “Toimingud” ja klõpsake nuppu “Kopeeri”. Tabeli puhul minge menĂĽĂĽsse (B) ja laiendage valikute loendit, klõpsates nuppu „Veel”. Lõpuks valige käsk “Kopeeri raam”.

7 10-st Trello tegevuskoopiate loendist – Foto: reprodutseerimine / Ana LetĂ­cia Loubak

Kopeerige Trello toimingute loend – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Samuti on võimalik kontrollkaardilt ĂĽksusi teisele kaardile kopeerida. Samuti on samm-sammult lihtne: klõpsake kaardi kĂĽlgribal nuppu „Lisa kontroll-loend” ja valige menĂĽĂĽst „Kopeeri ĂĽksused” soovitud loend. Kui soovite loendi kopeerida, klõpsake loendi paremas nurgas oleval menĂĽĂĽl ja valige käsk “Kopeeri loend”.

7. Looge arvutustabelist kaardid

Kui kasutate projektide korraldamiseks ja Trellosse migreerumiseks Microsoft Exceli, teadke, et te ei pea alustama nullist. Veebitööriist võimaldab teil muuta kogu tabeli veerud kaartideks. Selleks kasutage lihtsalt traditsioonilist käsku “copy and paste”. Kui kleepite loendi Trello kaardile, kĂĽsitakse teilt, kas soovite, et teemad oleksid ĂĽhel kaardil või eraldi kaartidel. Kuna iga ĂĽksus tähistab erinevat ĂĽlesannet, valige teine ​​variant.

8 10-st Trello arvutustabeli ridade kaartideks muutmise akt – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Trello arvutustabelilt kaartide teisendamise toimingud – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

8. Muutke e-post kaartideks

Ăśks paljudest Trello projektijuhtimise kasutamisest tulenevatest eelistest on vältida mitmekordset meilivahetust meeskonnaliikmete vahel. Mida kõik ei tea, on see, et see tööriist võimaldab teil muuta e-posti kaartideks otse oma Gmaili postkastist Yahoo! Mail või muud teenused. See on võimalik, kuna igal kaadril on ainulaadne e-posti aadress. Selle leidmiseks minge lihtsalt menĂĽĂĽsse ja klõpsake nuppu “E-posti seaded tahvlitele”.

9-l 10-st Trello kaadrist on ainulaadne e-posti aadress – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Trello tahvlitel on ainulaadne e-posti aadress – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Kui tahvli e-posti aadress on käes, saate sellele edastada mis tahes sõnumi. Trello loob e-posti sisust automaatselt uue kaardi. Vähe on teada, et kaartidel on ka oma e-posti aadressid. Sellele aadressile edastatud sõnumid teisendatakse automaatselt kaardi kommentaarideks. See funktsioon on eriti kasulik, kui teie meeskonnaliikmed saadavad palju tagasisidet e-posti teel.

9. Kinnitage kaardile veel ĂĽks kaart

Teise kaardi kinnitamine teie muudetava kaardi kĂĽlge on väga lihtne. Klõpsake lihtsalt kaardi kĂĽljel nuppu “Manused” ja valige suvand “Trello”. Nii saavad kasutajad kaardi kohe kätte ja ei pea selle otsimiseks aega raiskama. Trello võimaldab teil lisada linke ka teistele kaartidele. Enne ĂĽhenduse loomist peate siiski teadma kaardi aadressi, klõpsates nuppu “Jaga”. Kui kaardilink on käes, kleepige URL lihtsalt kirjeldusse.

10 of 10 Trello võimaldab teil kaarte kinnitada ja linkida – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Trello võimaldab teil kaarte kinnitada ja linkida – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Trello ja veebitehnika näpunäidete kaudu