Kuidas teada saada, kas teie Facebooki on häkkinud, ja kuidas teada saada, mida teha

Kuidas teada saada, kas teie Facebooki on häkkinud, ja kuidas teada saada, mida teha

Kahtlustatavateks peetavate toimingute analüüsist on võimalik teada saada, kas teie Facebooki on häkitud. Suhtlusvõrgustiku andmetel võis kontosid häkkida, kui parooli, e-posti, sünniaega või nime muudeti ilma kasutaja nõusolekuta.

Märgiks võib pidada ka võõrastele sõbrakutsete saatmist, aga ka sõnumeid ja trükiseid, mida inimene ise ei teinud.

Kuid mõnel juhul ei jäta küberkurjategijad jälgi ja neil on keerulisem haavatavusi leida. See platvorm pakub aga tööriistu, mis aitavad teil teada saada, kas teie konto on üle võtnud kolmas osapool.

AppGeek näitab kõike ja aitab isegi tulevasi rünnakuid ära hoida, tugevdades oma turvalisust Facebookis. Vt allpool.

Saate teada, kuhu teie Facebooki kontole viimati juurde pääses

Facebookis on kirjeid selle kohta, kuhu ja kuhu teie kontole viimati suhtlusvõrkudes juurde pääses.

1 Juurdepääs Facebooki lehele Turvalisus ja sisselogimine;

2 Kui te pole sisse logitud, sisestage oma e-posti aadress või telefon ja parool ning klõpsake nuppu liitu;

3 Seejärel kuvatakse seadmete, linnade ja viimase juurdepääsu loendi loend;

4 Kui te pole seda veel teinud, klõpsake loendis iga üksuse kõrval kuvatava kolme punkti ikoonil oleva nupuga;

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

5 Nii et jätkake Välju, konto lahti ühendamiseks tundmatu seadmega.

Muutke oma parool

Kui olete registreerunute hulgast tundmatu seadme, kuupäeva või asukoha leidnud, soovitatakse teil parool kohe vahetada.

1 Juurdepääs Facebooki lehele Turvalisus ja sisselogimine;

2 Sisse Muuda salasõna, v nupul Redigeerimiseks;

3 Seejärel sisestage esimesse tekstikasti praegune parool. Järgmisena sisestage uus parool. Kinnitage uus parool kolmandas lahtris;

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

4 Viige protsess lõpule Salvesta muudatused;

5 Ekraanile ilmub aken, kus küsitakse, kas soovite oma konto kõigist muudest seadmetest lahti ühendada. Soovitame tungivalt valida Kontrollige teisi seadmeid ja logige välja oma Facebooki ühendatud seadmetest;

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

6 Kinnitage see Jätkake.

Kuidas häkitud Facebooki kontot taastada

Kui te ei saa enam isegi Facebooki sisse logida, saate sissetungist teatada sotsiaalsetes võrgustikes ja taastada juurdepääsu oma kontole.

1 Juurdepääs Facebooki lehele, et teatada ohustatud kontodest;

2 klõpsa sellel Minu konto on rikutud;

3 Sisestage oma e-posti aadress või telefoninumber ja klõpsake nuppu Otsige seda oma konto leidmiseks;

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

4 Nüüd sisestage kehtiv või kehtiv parool ja kinnitage see aadressil Jätkake;

5 Järgige protsessi aadressil Kaitse minu kontot;

6 Turvakoodi saate sisestamiseks kasutatava e-posti või telefoni teel. Sisestage tekstikasti ja kinnitage kell Jätkake;

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

7 Nüüd on aeg luua uus parool. Facebook soovitab, et teil oleks vähemalt kuus märki, mis sisaldavad numbreid, tähti, kirjavahemärke ja sümboleid. Pärast tippimist avage see Jätkake;

8 Seejärel öelge meile, miks arvate, et teie kontot on häkitud, ja minge siis Jätka;

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

9 Teid suunatakse Facebooki turvakontrolli tööriistale. Kontrolli jätkamiseks klõpsake nuppu Alusta;

10 Tule nüüd Jätkake;

11 Isegi kui lõite just uue parooli, palub sotsiaalvõrgustik uuesti sisestada uus pääsukood, mida te ei kasuta üheski teises teenuses. Korrake parooli all olevas kastis ja klõpsake siis nuppu Jätkake;

12 Seejärel kuvatakse kontoga lingitud e-posti aadress. Kui te ei tunne neid ära, klõpsake siis nende kõrval asuvat kasti Eemalda. Kui kõik on korras, avage see Hüppa;

13 Seejärel kuvatakse Facebooki rakendused, mida teie võib-olla pole lisanud. Kui te ei tunne ära, märkige vastav ruut ja minge aadressile Eemalda. Kui tunnete kõik ära, klõpsake nuppu Hüppa;

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

14 Nüüd on aeg korrata protseduuri inimestega, keda te pole võib-olla lisanud. Kui tunnete kõiki ära, avage see Hüppa;

15 Seejärel kontrollige uusimaid väljaandeid. Kui te pole seda veel teinud, märkige selle kõrval olev ruut ja klõpsake nuppu Eemalda. Kui kõik on õige, avage see Hüppa;

16 Lõpuks on aeg kustutada kommentaarid, mida te võib-olla pole postitanud või vahele jätnud, kui tunnete need kõik ära;

17 Viige protsess lõpule Ava uudistevoog.

Kas mind on mõjutanud Facebooki viimane turvarikkumine?

Viimastel kuudel on Facebook leidnud end osalemas poleemikas, mis hõlmab oma kasutajate turvalisust. Nende hulgas on loata isikuandmete avaldamine rakenduste arendajatele.

Viimasel juhul, mis avastati 2018. aasta septembris, kinnitas ettevõte häkkerite juurdepääsu teabele ligi 30 miljoni konto kohta. Selle probleemi lahendamiseks taganes ettevõte märk pääseb ligi 90 miljonile mõjutatud kasutajale.

TERE märk juurdepääs, mis võimaldab Facebooki alati brauseris ĂĽhendada. Seetõttu on kõigil, kellel see tööriist on keelatud, ainult uuesti sisse logida – ilma uue parooli loomise vajaduseta, ehkki see on soovitatav.

Kui soovite teada saada, kas teid on turvarikkumine hiljuti mõjutanud, pakuvad sotsiaalsed võrgustikud lehte Turvajuhtumid. Seal on võimalik välja selgitada, kas see on mõjutatud ja millisele teabele võisid küberkurjategijad ligi pääseda.

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

Facebook väidab, et ei tea, mida ründaja peaks viimases rünnakus saadud andmetega tegema. Selle insenerid usuvad siiski, et kogutud teavet saab kasutada rämpsposti loomiseks ja levitamiseks nii sotsiaalvõrgustikes kui ka väljaspool.

Kuidas säilitada oma Facebooki konto turvalisust

Facebookil on mitu tööriista, mille eesmärk on muuta kasutajad turvalisemaks. Nende hulgas on kahefaktoriline autentimine, tundmatute sisselogimisteadete vastuvõtmine või usaldusväärsete sõprade valimine platvormiga ühenduse võtmiseks, kui kaotate juurdepääsu.

Teatised tundmatute sisselogimiste kohta

See valik on üksuste jaoks saadaval lehel Turvalisus ja sisestus Täiendav turvalisus. Võite valida märguannete vastuvõtmise, kui keegi logib teie kontole sisse tundmatust seadmest või brauserist.

Seega otsustage, kas soovite teateid saada Facebooki teatiste kaudu, saates sõnumeid Messengeri või registreeritud e-posti teel. Oma otsuse kinnitamiseks peate sisestama parooli.

Konto avamiseks valige sõbrad

See funktsioon on saadaval ka turbe ja Facebooki sisselogimise lehe jaotises Lisaturvalisus. See funktsioon võimaldab teil valida kolme kuni viie sõbra vahel abi küsida, kui te ei pääse oma kontole juurde.

Selleks avage nupp Redigeerimiseks, valikute kõrval Valige 3 kuni 5 sõpra, kellega ühendust võtta, kui kaotate juurdepääsu. Seejärel klõpsake nuppu Valige sõbrad ja kinnitus Valige turvakontakt. Sisestage vähemalt kolme usaldusväärse inimese nimi ja kinnitage.

Nüüdsest saavad need inimesed teid probleemidest päästa, kui logite sisse, saates Facebooki koodi ja URL-i.

Luba kahefaktoriline autentimine

Kahefaktoriline autentimine lisab teie kontole täiendava kaitsekihi. Selle sisenemiseks peate lisaks e-kirjale või telefonile ja paroolile sisestama ka koodi, mis tehakse kohapeal ja saadetakse SMS-i või rakenduse kaudu.

Valikute aktiveerimiseks peavad kasutajad avama turvalisuse lehe, logima sisse Facebooki ja klõpsama nuppu RedigeerimiseksPealegi Kasutage kahefaktorilist autentimist. Avanenud lehel alustage protsessi aadressil Alusta.

Kuidas teada saada, kas Facebooki on häkkinud?

Nüüd valige, kas soovite turvakoodi saata SMS-i teel või luua selle rakenduse abil, näiteks Google Authenticator. Kui otsustate esimese valiku kasuks, peate sisestama mobiilinumbri ja seejärel seadmesse saadetud koodi.

Rakenduse valimisel on vaja skannida koos rakendusega ka ekraanil kuvatav QR-kood. Seejärel sisestage protsessi lõpuleviimiseks lihtsalt rakenduse loodud kood.

Nüüdsest alates taotleb Facebook iga kord, kui sisse logite tundmatusse seadmesse või asukohta, autentimist kahel viisil.

Kui siiski ei usaldata enam ettevõtte pakutavat turvalisust, on võimalus oma Facebooki konto jäädavalt kustutada.