contador gratis Skip to content

Kuidas teada saada, kes teie WiFi-võrku kasutab?

Kuidas teada saada, kes teie WiFi-võrku kasutab?

Tööl või kodus on väga oluline teada, kes on teie WiFi-ga ühendatud. Näiteks elamuühenduses on võrgu juhtimise ja jälgimise viis viis teada saada, kas keegi teine ​​kasutab teie signaali ilma loata. Samal ajal võimaldab see ettevõtte keskkonnas hallata kasutaja toiminguid ja seada piiranguid Interneti tarbimisele.

Teie elu lihtsustamiseks tutvustame kasulikku tööriista, mis aitab tuvastada, kellel on juurdepääs teie WiFi-le, ja mõnel juhul isegi jälgida toiminguid, mida võrgus teostatakse.

Wireshark (Windows / macOS / Linux)

(Allikas: Ubergizmo / Reproduo)

Wireshark on tasuta tarkvara, mis võimaldab teil kontrollida inimesi, kes kasutavad WiFi-võrke. Selle abil saate jälgida ühendatud kasutajate või seadmete arvu, tuvastada IP-aadresse ja muud seotud teavet.

Traadita võrgu vaatleja (Windows)

(Allikas: Ubergizmo / Reproduo)

Ainult Windowsi jaoks on traadita võrgu jälgija veel üks tasuta tööriist, mis võimaldab teil jälgida, kellel on juurdepääs teie WiFi-le. Saate jälgida võrku ühendatud seadmeid, leida IP-aadressi ja teada saada ühenduse kellaaega.

Bandwich Linuxis

(Allikas: Ubergizmo / Reproduo)

Nagu nimest järeldada võib, on see Linuxi kasutajatele eksklusiivne tööriist. GitHubis saadaval Bandwichil on samad funktsioonid kui eelmises näites, kuid sellel pole sõbralikku liidest, mis võib inimesi segadusse ajada.

GlassWire (Windows)

(Allikas: Ubergizmo / Reproduo)

Lisaks WiFi-ühendusele juurdepääsu jälgimisele on GlassWire'il mitmeid lisafunktsioone, näiteks "spetsiaalse tulemüüri" loomine, võrgutegevuse jälgimine ja nuhkvara tuvastamine. See tööriist loob ajaloo kõigi võrku ühendatud seadmetega; Pärast 7-päevast tasuta prooviversiooni on teatud funktsioonid saadaval ainult Pro-versioonis, mis maksab 39 dollarit ja mida saab installida ainult arvutisse.

Juurdepääs ruuterile administraatorina

See on valik inimestele, kellel on kogemusi arvuti valdkonnas ja kes tunnevad ruuteri konfiguratsioone, seetõttu ei peeta seda WiFi-ga ühendatud seadmete teabele juurdepääsu lihtsaks meetodiks.

Sõltumata mudelist (D-Link, TP-Link) on selle toimingu abistamiseks oluline omada seadme kasutusjuhendit, sest see kujutab teed ruuteri juhtpaneelile, kus on märge "ühendatud seadmed" või "seadmeloendid". seade "koos teabega selle kohta, kes pääseb võrku.

Oluline on jällegi märkida, et see pole tavainimestele soovitatav variant. Seda seetõttu, et isegi tahtmatultnad saavad muuta mõnda olulist seadme konfiguratsiooni.

Need on mõned lihtsad tööriistad ja valikud neile, kes soovivad jälgida juurdepääsu WiFi-le. Kahtlemata võivad need olla väga olulised võrgu juhtimiseks nii kodus kui ka tööl.

TecMundo sooduskupong: