Kuidas teada saada, millist iPhone'i mudelit Apple Brasiilias toodab

Kuidas teada saada, millist iPhone’i mudelit Apple Brasiilias toodab

Brasiilias valmistatud iPhone on olnud reaalsus alates 2012. aastast, kuid mõne aasta pärast oli tootmisliin väga püsimatu, kriisiaastatel loobus ettevõte projektist peaaegu. Kuid Apple jätkab tootmist uusimate mudelitega.


Alates 2011. aastast on iPhone Blog (koos Ajakiri Macmais ja Ameerika veebisait Maci sektsioon) on esimene Brasiilia tehnikablogi, mis tegi uurimistööd ja tõestas, et Apple toodab tooteid tegelikult Brasiilias, JundiaĂ­ linnas (SP). Alustati iPadist, kuid hiljem hakati tootma ka mitut iPhone’i mudelit.

Selleks, et teada saada, millist mudelit meie riigis praegu toodetakse (olenemata hooajast, mida seda artiklit loete), on Apple’i veebisaidil kontrollimiseks väga lihtne viis. Ja seda see artikkel teile näitab.Kõigepealt on huvitav märkida, et erinevalt Hiinast pole Apple’i Brasiilias kokku pandud toodetel mingit eesmärki eksporditud teise riiki. Tootmine on suunatud kodutarbijatele vastavalt soovitud nõudlusele.

Veel tuleb arvestada sellega, et siin ei toodeta kõiki mudeleid. Apple paneb Foxconni tehastes kokku konkreetsed tootmisliinid, tavaliselt mudelitest odavam. Samamoodi ka iPhone 8-ga, mida nüüd uue jaoks kasutatakse iPhone SE (millel on täpselt sama väliskujundus) ja iPhone XR-iga ka samal tootmisviisil kui iPhone 11.

Kõige kallimaid mudeleid, nagu XS või Pro, tavaliselt nendes riikides ei toodeta.


Kuidas tuvastada Brasiilias valmistatud iPhone’i

Kõige ilmsem viis on pilk seadme tagakĂĽljele. Kui ta kirjutab “Brasiilia tööstus“, Sellepärast, et seda toodetakse Brasiilias.

Aga kui soovite teada, mis mudelit selles riigis toodetakse, minge selle poole Apple’i veebisaidil selle kahtluse selgitamiseks.

Igal Apple’i poes mĂĽĂĽdaval tootel on funktsioon a Toote kood, mis näitab, kas seda toodetakse kodus või välismaal. Ja see ĂĽtleb selle koodi kaks viimast tähte:

  • Viimane BR tuvastab Brasiilias toodetud iPhone’id;
  • Viimane BZ see tähendab, et seda toodetakse teistes riikides, eriti Brasiilias.

Isegi välismaal toodetud toodetel tuleb Anateli käsiraamat, ühilduvad pistikuadapterid ja tihendid panna tehases kasti.


Kuidas seda koodi vaadata

Koodi nägemiseks minge lihtsalt valitud iPhone’i Apple’i poe lehele ja lisage mudel ostukorvi. Seejärel kuvatakse kood koti URL-is muutuvas “toote“.

IPhone'i kood on valmistatud Brasiilias

Ülaltoodud näites on XR-mudelil kood MRY52BR, mis näitas, et see oli Brasiilias valmistatud iPhone. Kui kood on MRY52BZ, imporditakse see riigi turule.


See meetod on alati olnud olemas ja töötab ka tulevaste mudelite puhul. Nii et kui soovite sellest teada, pöörduge otse Apple’i poole. ?