Kuidas teada saada oma Windowsi personaalarvuti parool?

Kuidas teada saada oma Windowsi personaalarvuti parool?

Kui unustate oma arvuti parooli ja ei saa sisse logida ega leida vana märkmikku, peate võib-olla teadma, kuidas Windowsi juurde pääseda. Aja jooksul unustage tavaliselt vana parool.

Selleks on meil juhend Windowsi arvuti parooli taastamiseks ja muutmiseks, Windows XP versiooni jaoks ja nii edasi ning ärge unustage kontrollida parooli paroolihaldurit, nii et te ei pea seda uuesti tegema.

1. Leidke Windows XP-st parool

Kui kasutate Windowsi vanemat versiooni XP, on Windowsi parooli leidmine (või õigemini selle kustutamine) üsna lihtne, nõudes vaid mõnda sammu.

Esiteks taaskäivitage arvuti; kui ta hakkab helistama, vajutage korduvalt klaviatuuri ülaosas F5-klahvi, kuni ilmub ekraanile erinevate suvanditega ekraan. Valige seal suvand"Sisenenud turvarežiimi kaudu". Turvalisse režiimi sisenemise täieliku juhendi vaatamiseks klõpsake sellel lingil.

Windows XP

Ilmub sisselogimisvalikud, võimalik, et teie ja administraatori kasutaja; sisselogimine administraatori poolt. Seejärel minge juhtpaneeli ja minge "Kasutajakonto" valige oma konto ja kustutage parool.

Kui see ei aita, on parooli siiski võimalik muuta käsureale turvarežiimi kaudu. Selleks sisenege turvarežiimi, klõpsake nuppu"Windowsi klahv + R" ja sisestage"CMD" ja vajutage sisestusklahvi. Seejärel tippige lihtsalt järgmine käsk:

puhas kasutaja (konto) (uus parool)

Või kui soovite jätta konto paroolita, kasutage käsku:

netikasutaja (konto) ""

Valmis! Nüüd olete Windowsi parooli üsna hõlpsalt leidnud.

2. Leidke Windows Vista ja Windows 7 paroolid

Räägime kahest Windows Vista või 7 parooli leidmise meetodist, et saaksite oma kontole juurdepääsu ilma suurte raskusteta.

Esimene sõltub sellest, kas kasutaja on loonud ĂĽmberjoonistatava plaadi kujunduse – seda on eriti soovitatav ettevaatusabinõuna teha, kui midagi juhtub. Loomiseks toimige järgmiselt.

Esiteks ühendage mälupulk oma arvutiga, tippige otsinguribale "lähtestamine" ja valige "Looge parooli lähtestamise ketas . Millal "Parooli taastamise juhend ilmub, klõpsake nuppu"Üles" ja valige draiv, kuhu soovite plaadi luua. Meie puhul pen-drive.

Valige ja klõpsake siis nuppu"Üles" jälle. Vahetult pärast viisardi lõpuleviimist vajutage nuppu"Üles" uuesti ja uuesti"Valmis". Sellega on teil parooli lähtestamise ketas.

Windowsi parooli leidmiseks sisestage mälupulk, kuhu oma arvuti ketta lõite. Klõpsake Windowsi tervituskuval linki "Lähtesta parool", mis ilmub kohe pärast välja sisestamata jätmist välja otse alla.

Millal Parooli lähtestamise viisard ilmub, klõpsake nuppu"Üles". Valige seadme ketta ja parooli lähtestamine, sisestage uus parool ja klõpsake nuppu "Üles". Vahetult pärast seda ilmub aken, mis teatab, et protsess õnnestus ja teil on uuesti juurdepääs oma kontole.

Windows Vista ja Windows 7 saavad teada Windowsi paroolid

Teine meetod nõuab ainult Windowsi installiketast. Sisestage ketas arvutisse ja käivitage arvuti sellel kettal. Seejärel klõpsake nuppuParandage oma arvuti ja järgmisel ekraanil näete partitsiooni, kuhu Windows on installitud; pidage meeles, milline täht, tavaliselt D :.

Windows Vista ja Windows 7 saavad teada Windowsi paroolid

Klõpsake järgmisel ekraanil"Käsurida" (CMD) ja tippige allpool olev käsk täpselt nii (asendage vajadusel ainult tähesektsioon):

koopia d: Windows system32 sethc.exe d:

See kopeerib klaviatuuri otseteede programmi teie arvutisse; tippige siis täpselt nii nagu see on (vajadusel asendage vajadusel partitsioonitäht) käsk allpool, et asendada klaviatuuri otseteede programm CMD-ga:

koopia d: Windows system32 cmd.exe d: Windows system32 sethc.exe

Kinnitage nuppu vajutades"Y" ja hiljem"Sisenema". Eemaldage installiketas ja taaskäivitage arvuti. Windowsi parooli leidmise protsessi lõpuleviimiseks vajutage sisselogimiskuva ilmumisel nuppu"Shift" CMD administraatorina avamiseks viis korda.

Seejärel sisestage parooli lähtestamiseks järgmine käsk:

neti kasutaja PasswordNew kasutajanimi

Seejärel taaskäivitage arvuti lihtsalt ja kasutage oma kontole pääsemiseks uut parooli.

3. Windows 8 ja Windows 10

Kui peate leidma Windows 8 või Windows 10 parooli, muutub protsess keerukamaks, kuid see pole võimatu.

Kui kasutate kohalikku kasutajakontot, see tähendab, et see pole Microsofti konto, on selleks ainult üks viis: kasutage Windowsi installiketast ja järgige samu eelmises üksuses kirjeldatud samme.

Nüüd, kui kasutate Microsofti kontot, on Windowsi parooli leidmise protsess palju lihtsam, hoolimata sellest, kui palju see nõuab juurdepääsu mitmele arvutile või muule Internetile juurdepääsu võimaldavale seadmele. Seda kontot kasutatakse juurdepääsuks kõigile ettevõtte teenustele, näiteks Skype'i, Office'i ja Outlooki pakettidele.

Esiteks järgige seda linki, et minna paroolide lähtestamise lehele mõnes parimas brauseris. Sisestage oma kontoga seotud e-posti aadress, telefoninumber või Skype'i nimi ja klõpsake nuppu "Järgmine". Teil on võimalik valida parim viis turvakoodide vastuvõtmiseks.

Windows 8 ja Windows 10 saavad teada Windowsi paroolid

Tippige kinnituskuvale valitud meetodiga aktsepteeritud kood ja klõpsake nuppu"Järgmine"; siis lihtsalt täitke väljad uue parooliga, et see lähtestada. Uue parooliga arvutisse esmakordseks sisselogimiseks veenduge, et olete Interneti-ühendusega.

Ja mida arvate meie näpunäidetest, kuidas oma Windows PC parooli leida?

Kui see artikkel on teile kasulik ja kui saame aidata teil juurdepääsu oma arvutile või vanale arvutile, mille parooli te enam ei mäleta, jätke kommentaar. Pidage meeles: kui kasutate Windowsi vanemat versiooni, olete ohus.

Turvalisuse suurendamiseks võite kasutada ka paroolide haldurit, näiteksNordPass. Salvestades oma parooli turvaliselt pilves krüptitud serverisse, pääsete sellele juurde oma aktiveeritud arvutis või mobiilis. See võimaldab ka genereerida tugevaid ja juhuslikke paroole, muutes teie elu lihtsamaks.

Lisateavet NordPassi kohta ja alustage selle testimist juba täna, külastades ametlikku lehte!