contador gratis Saltar al contenido

Kuidas tehisintellekti kasutatakse koronaviiruse jälgimiseks – arvutid

Kuidas tehisintellekti kasutatakse koronaviiruse jälgimiseks - arvutid

Kuna koronaviirusega seotud surmaga lõppenud juhtumid suurenevad, otsustas rühm teadlasi rakendada haiguse leviku tunnuste tuvastamiseks sotsiaalsetes võrgustikes masinõppe tehnikaid. Viirus ilmus Hiinas Wuhanis eelmise aasta detsembris, kuid selle kohta, kui surmav või nakkav viirus on, on endiselt kindel. Peale selle on murettekitav arv – praeguseks on nakatunud üle 40 000 inimese ja umbes 900 inimest on surnud.

Harvardi meditsiinikooli innovatsiooniosakonna eest vastutav John Brownstein on osa rahvusvahelisest meeskonnast, kes otsib iga päev märke, mis võiksid viiruse esinemisele viidata piirkondades, kus võimud pole seda tuvastanud. Brownstein, kes on ka tervishoiusektori suundumuste väljaselgitamiseks sotsiaalvõrgustikes andmete kogumise ekspert, pühendab nüüd osa oma ajast postituste, uudiste ja andmete analüüsimisele, mis ületavad riigiasutusi, et teha järeldusi viiruse teekonna kohta.

Praegu otsib meeskond viiteid konkreetsetele sümptomitele, nagu hingamisprobleemid ja palavik, ning rühmitab otsingud piirkondade kaupa, kus on teatatud haigusjuhtumitest. Kasutatav tehnoloogia eristab seda, kui keegi väidab end midagi tundvat, kui kasutaja kommenteerib ainult mõnda teemat – seega on valepositiivid välistatud.

Wirediga rääkides selgitas Brownstein, et see pingutus on ülioluline, et võimud saaksid teadlikult järeldada, kuidas eraldada epideemia juhtimiseks olemasolevaid ressursse.