contadores estadisticas Saltar al contenido

Kuidas traadita võrku tegelikult laiendada, lisades teisi Wi-Fi tugijaamu

Pole mingil juhul: kui siin on midagi, mida paljud Brasiilias kannatavad kodus WiFi-signaalide all, hoolimata maja suurusest. Olgu see 50m korter või 300m maja, on traadita võrgu laiendamine peaaegu kohustuslik. Põhjused võivad olla erinevad (betoonseinad, häiringud, paljud "kõverad", peeglid, klaas või isegi ruumi füüsiline suurus), kuid kaebused on samad.

Uusi, vähemalt kahest, kolmest või enamast ühikust koosnevaid repiitreid ja Wi-Fi komplekte, mis eeldatavasti hajutatakse ümber maja, pole turul vähem, just selleks, et mingil hetkel vältida nõrga signaali probleemi. Kuid idee eesmärk on keskenduda väga üldisele stsenaariumile: inimestele, kellel on näiteks mitu AirPort Time Capsule / Extreme või isegi komplekt, mis koosneb AirPort Time Capsule / Extreme ja AirPort Expressist.

Paljud teevad traadita võrgu laiendamisel vea, valides Wi-Fi-signaali laiendamise. Probleem on selles, et ruuteri paigutamisel tuppa ja teise ruumis ühendamisel, näiteks traadita võrgu kaudu (ilma kaablita), on ka teisel seadmel võimalik signaali võimendada, mis selleni on jõudnud, väga nõrk. Sel viisil te probleemi ei lahenda, kuna signaal on endiselt halb. Parim võimalus on sel juhul teha seda, mida Apple nimetab võrku rändlus.

Kuidas luua võrk rändlus

AirPorti seadme Etherneti kaabli kaudu ühendamise saladus. Ma tean, ma tean, et see on sageli võimatu, kuna te ei näe seda stsenaariumi ega jookse juhtmeid läbi seina ja teil pole ruumis võrgupunkti (kasutades ülalkirjeldatud stsenaariumi). Kuid see teeb kõik oluliseks, uskuge mind. See kaabel peab kahe ruuteri füüsiliseks ühendamiseks kindlasti kõvasti proovima.

Vaadake, kuidas asjad peaksid välja nägema:

Rändlusvõrgu seadistamine

Rändlusvõrgu seadistamine

Arvestades, et teie peamine WiFi-võrk on juba konfigureeritud, on kassi suur hüpe teise jaama konfigureerimisel. AirPorti utiliidis valiku ?Laienda traadita võrk? asemel peate valima ?Loo traadita võrk?, mille sätted on põhimõtteliselt samad kui peamise WiFi-võrguga. See tähendab, et vahekaardil "Traadita ühendus" määrake sama võrgu nimi, sama traadita ühenduse turvaprotokoll ja sama parool.

Esmane vasakpoolne tugijaam; teisene õigus

Erinevus on see, et vahekaardi "Võrk" jaotises "Ruuterire?iim" valite suvandi "Keelatud (sillare?iim)".

Esmane vasakpoolne tugijaam; teisene õigus

Seega ei laienda te tegelikult võrku, vaid loote uue, täpselt sama, mis põhivõrk. Kuid valiku "Keelatud (silla re?iim)" valimisel kaotab see teine ??seade ruuteri omadused, asudes tegutsema ainult WiFi-võimendina.

Rändlusvõrgu seadistamine

Tuleb märkida, et ehkki see on vana, on Appleil toetavaid artikleid, mis õpetavad võrkude installimist ja konfigureerimist rändlus, samuti laiendatud traadita võrkude installimine ja konfigureerimine.

Pidage meeles, et WiFi-võrgu leviala laiendamine, ühendades Wi-Fi tugijaamad omavahel (kasutades Etherneti), on alati parim valik ja tagab parima edastuskiiruse. Etherneti kaudu ühendamine pakub palju kiiremat kiirust kui traadita ühendus ja on raadiosageduslike häirete suhtes immuunne. Lisaks, kuna Etherneti kaudu praktiliselt puudub juhtimiskulud, liigub sama aja jooksul rohkem andmeid ühest punktist teise.

Alles seejärel lahendasin kodus ühenduvuse probleemid, paigutades elutuppa (peajaama) AirPort Time Capsule'i ja magamistuppa AirPort Expressi.