contador gratis Skip to content

Kuidas vabastada iCloudis ruumi? Vaadake kuut näpunäidet salvestusruumi saamiseks Varundage see

Kuidas vabastada iCloudis ruumi? Vaadake kuut näpunäidet salvestusruumi saamiseks Varundage see

Ruumi vabastamine iCloudis on võimalik veebisaidi kaudu, mis võimaldab teil pääseda juurde dokumentidele ja vabastada mälu, mida teenusesalvestuses on mitu faili. Apple pakub pilves automaatselt 5 GB vaba ruumi varukoopiate, fotode, videote, meilide ja muude failide jaoks, mis on sünkroonitud sama Apple ID-d kasutavate erinevate seadmetega. Kuid tasuta versiooni piiratud mahutavus võib mõjutada nende failide koopiaid, sundides kasutajaid teenuse nautimiseks hoidma mälumahtu.

LUGEGE: iPhone: kasutaja lahkub asukohateenustest; vaata seda

Ruumihaldust saab teha iCloudi veebisaidi (icloud.com) kaudu. Platvorm võimaldab näiteks kustutada e-kirju, fotosid ja videoid, mis kasutavad tarbetut ruumi, tagamaks, et muud olulised varundusprotseduurid püsiksid sünkroonitud seadmetes aktiivsed. Järgmisena vaadake loendit näpunäidetest konto vabastamiseks.

Vaadake näpunäiteid iCloudi salvestusruumi vabastamiseks. Foto: Marvin Costa / TechTudoVaadake näpunäiteid iCloudi salvestusruumi vabastamiseks. Foto: Marvin Costa / TechTudo

Vaadake näpunäiteid iCloudi salvestusruumi vabastamiseks. Foto: Marvin Costa / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Hoidke postkasti postkast puhas ja raskete manustega meilideta

See ei tundu oluline, kuid paljud kasutajad ei kustuta saadud e-kirju. Sel juhul on probleem seotud salvestatud sõnumite arvuga. Veel üks oluline punkt on pärast faili allalaadimist koos manustega e-kirjad kustutada. ICloudi e-posti funktsioon järgib mõnda Apple'i kehtestatud reeglit. Isiklikuks kasutamiseks loodud Mailil on piiratud manus kuni 20 MB. Ilma regulaarse puhastamiseta võivad need teated aidata kaasa iCloudi ruumipuudusele.

Postkasti tühjendamiseks logige veebis sisse oma iCloudi kontole ja avage valik "E-post". Kustutatava sõnumi saate valida, hoides all klahvi "CTRL", samal ajal vajutades ja klõpsates samal ajal e-posti kirjeldusele. Seejärel klõpsake ja lohistage sõnum ekraani küljel asuvas menüüs suvandile "Prügikast". Ärge unustage kustutada kõik prügikasti saadetud kirjad, et saaksite oma salvestusruumi tõhusalt taastada. Selleks avage ekraani vasakus alanurgas hammasrattaikoon ja kasutage funktsiooni "Tühjenda prügikast". Pidage meeles, et rämpsukarp hoiab e-kirju 30 päeva jooksul, kuni need automaatselt kustutatakse.

ICloud.com-i salvestatud fotode ja videote kustutamistoimingud Fotod: Reproduo / Marvin CostaICloud.com-i salvestatud fotode ja videote kustutamistoimingud Fotod: Reproduo / Marvin Costa

ICloud.com-i salvestatud fotode ja videote kustutamistoimingud Fotod: Reproduo / Marvin Costa

Paljudel juhtudel on salvestusruumi kasutajad iPhone'i koguga sünkroonitud fotod ja videod. See võib ilmneda siis, kui iOS-i seadmes on aktiivne funktsioon iCloud Photos. See funktsioon salvestab seadmest loodud meediumid automaatselt pilve, et säästa füüsilises salvestuses. Kvaliteetsete fotode ja videote tootmisel saab iCloudi salvestusruumi aga kiiresti vähendada.

ICloud veebis võimaldab meediumitele juurdepääsu ikooni "Photos" kaudu. Seejärel valige lihtsalt kustutatav fail ja klõpsake ekraani paremas ülanurgas asuval prügikastiikoonil. Kui teie salvestusprobleem on tõesti kriitiline ja peate taastama nii palju ruumi kui vajate pilve, kaaluge iCloud Photosi keelamist oma iPhone'is või iPadis.

3. Kustutage fail rakendusest iCloud Drive

Failide kustutamine rakendusest iCloud Drive aitab hallata iCloudi kogu salvestust Foto: Reproduo / Marvin CostaFailide kustutamine rakendusest iCloud Drive aitab hallata iCloudi kogu salvestust Foto: Reproduo / Marvin Costa

Failide kustutamine rakendusest iCloud Drive aitab hallata iCloudi kogu salvestust Foto: Reproduo / Marvin Costa

ICloud Drive on süsteem, mis võimaldab teil pääseda juurde dokumentidele erinevates seadmetes, mis kasutavad sama Apple ID-d. Nende failide kõikjal avamise mugavus võib täita tasuta salvestusruumi. Selle vältimiseks saavad kasutajad iOS-i failirakendust Mac-is hallata, kasutades Finderit, või pääseda iCloud.com-i PC-brauseris.

Mis tahes faili kustutamiseks sisestage veebis iCloud ja avage suvand "iCloud Drive". Seejärel valige kustutatav fail ja klõpsake ekraani ülaosas prügikastiikoonil. Ärge unustage ka kustutada faile jäädavalt, avades valiku "Hiljuti kustutatud".

4. Kontrollige failitüüpe, mis kulutavad kõige suurema osa teie salvestusruumist

Ekraan iCloudis hoidmist käsitleva teabega Foto: Reproduo / Marvin CostaEkraan iCloudis hoidmist käsitleva teabega Foto: Reproduo / Marvin Costa

Ekraan iCloudis hoidmist käsitleva teabega Foto: Reproduo / Marvin Costa

Veebis ICloudil on seadete leht, mis võimaldab teil kontrollida, millised failid kasutavad kõige rohkem sisemist salvestusruumi. Tööriist, mis sarnaneb iOS-i praeguste visualiseerimistega, võimaldab hiirekursoril graafikul puhata, et aktsepteerida tarbimisribal värvide esindatud failitüüpe. Selle teabe abil saab pilve jagamise haldamist paremini teha, seda saab teha erinevates seadmetes. Kui probleem on seotud varukoopiaga, mida ei kasutata, kasutage selle kustutamiseks telefoni protseduure.

Juurdepääs iCloudi veebisaidile, klõpsake nuppu "Konto seaded" ja suunake hiir mäluseadme diagrammi värvile, et teada saada, millised pilve failid kasutavad kõige rohkem ruumi.

5. Lõpetage seanss mõnes muus seadmes

Loetelu seadmetest, mis kasutavad sama iCloudi konto fotot: Reproduo / Marvin CostaLoetelu seadmetest, mis kasutavad sama iCloudi konto fotot: Reproduo / Marvin Costa

Loetelu seadmetest, mis kasutavad sama iCloudi konto fotot: Reproduo / Marvin Costa

Pereliikme või sõbra seadme seadistamine ĂĽhe Apple ID abil kasutab rohkem teie tasuta salvestusruumi. Sel juhul lingitakse seade sama Apple ID-ga ja sellest tulenevalt on iCloud ka sama sihtkoht varukoopiate, meediumifailide ja muude ressursside jaoks – kui see on seda tĂĽĂĽpi varunduse jaoks konfigureeritud.

Teie Apple ID-ga lingitud seadme teadasaamiseks avage icloud.com ja minge jaotisse "Konto seaded". Seejärel kontrollige jaotises „Minu seadmed” vidinate loendit, mis kasutavad sama salvestusruumi nagu iCloud. Võite klõpsata ühe seadme pisipildil ja klõpsata ikooni "X", nii et seade pole ühendatud. Protseduur tuleb läbi viia ka seadmes, avades iOS-i seaded Apple ID lahtiühendamiseks.

6. Kustutage tekstmärkmed, meeldetuletused ja muud dokumendid

ICloudi kontoga sĂĽnkroonitud ekraanid meeldetuletustega Foto: Reproduo / Marvin CostaICloudi kontoga sĂĽnkroonitud ekraanid meeldetuletustega Foto: Reproduo / Marvin Costa

ICloudi kontoga sĂĽnkroonitud ekraanid meeldetuletustega Foto: Reproduo / Marvin Costa

Need ei ole palju ruumi nõudvad dokumendid, kuid arvestades iCloudi tasuta haldamise piiranguid, on need failid, mida saab veebi kaudu kustutada. Pidage meeles, et paljude märkmete ja meeldetuletustega töötavad kasutajad võivad võtta ruumi, mis võib salvestuslimiidi saavutamisel midagi muuta. Protseduuride tegemiseks ja ruumi taastamiseks avage lihtsalt iga teenuse leht, valige fail ja kustutage see pilvest prügikastiikooniga nuppu.

Milline on parim sõnumitooja? Arvamused TechTudo foorumis

Piirang Instagramis: kĂĽsimused ja vastused uute funktsioonide kohta

Piirang Instagramis: kĂĽsimused ja vastused uute funktsioonide kohta