Kuidas videokaarti kella seadistada ja jõudlust parandada (Nvidia / AMD)

Kuidas videokaarti kella seadistada ja jõudlust parandada (Nvidia / AMD)

Täna toome teieni lihtsa õpetuse, mis aitab teil palju rohkem väärtuslikku FPS-i saada, ilma et peaksite arvutisse rohkem raha kulutama. Lisaks lihtsale protsessile ja liiga pikaks tegemiseks on tulemused kohene ja võivad aidata eriti neid, kellel on Racing / FPS-i mängus FPS alla 60-aastane.

Oleme toonud õppematerjalid AMD-le ja Nvidiale, nii et hoolimata ostetud kaubamärgist saate tutvustusi nautida ja oma riistvaraga rohkem jõudlust saada.

Kuid kõigepealt pean tugevdama kiirendava videokaardi kasutamist tühistada garantii, pealegi kahjustada oma riistvara jäädavalt. Tehke seda hoolikalt ja olge kursis protseduuri võimalike tagajärgedega.

Nüüd, kui kõik on teadlikud meie õpetuse riskidest, alustame ja alustame protseduuri!

Vajalik programm

Me vajame välist programmi mitte ainult testi valideerimiseks, vaid ka videokaardi jälgimiseks, tagades, et see ei kuumene üle ja et meil on parim jõudlus.

Benchmark Heaven

See arvutus avaldab teie videokaardile maksimaalset survet, muutes selle kogu aeg 99–100% -liseks. Selle tööriista hea külg on see, et see töötab korralikult, hoolimata teie protsessorist, nii et te ei pea selle pärast liiga palju muretsema.

See programm toimib mõlema kaubamärgi videokaartide stressitestina, nii et saate selle kohe alla laadida. Link siin allpool ja see on täiesti tasuta.

MSI järelpõleti

MSI Afterburner on mõeldud mitmeks asjaks ja seda kasutatakse mõlemal kaardil, kuid Nvidia ja AMD kasutamisel on mõningaid erinevusi ja ma selgitan seda teile nüüd.

Ehkki me kasutame mõlema kaubamärgi iga videokaardi mudeli kasutamise, temperatuuri ja kiiruse jälgimiseks programmi, kasutatakse seda ka Nvidia mudeli Overclock protseduuri läbiviimisel, AMD mudeli puhul kasutame aga kaardidraiverit ise. seetõttu

Ah, esiteks, MSI Afterburner on tasuta ja ka Taevas ning töötab väga hästi – paljudel juhtudel. Allpool on ka link selle allalaadimiseks.

Videodraiver (AMD / Nvidia)

Videodraiverid on vajalikud ka siis, kui te oma kaardiga üle ei ajata, selle värskendamine aitab teil tavaliselt paremat ühilduvust ja jõudlust, eriti AMD riistvara osas, välja arvatud see, et selles õpetuses kasutame Radeoni tarkvara AMD-kaartide üleküllastamiseks ja selle kohustuslikuks laadimiseks.

Siinkohal jätan teile lingi iga videokaardi mudeli ja opsüsteemi sisestamiseks.

Alustage ĂĽlekellamist

Nvidia

Olgu, alustame Nvidia kohta õpetust. Paljud asjad, millest ma siin räägin, on seotud ka AMD videokaartidega, kuid lõdvestuge ja seletan kõik uuesti.

Meie Overclocki käivitamiseks avame Afterburner MSI ja konfigureerime selle nii, et saaksime jälgida kogu GPU jälgimiseks vajalikku teavet.

Klõpsame programmis hammasrattaikoonil ja see viib meid uuele seadete vahekaardile. Läheme nüüd vahekaardile Jälgimine ja valige järgmised valikud: Raamid sekundis, GPU kasutamine, GPU temperatuur, GPU sagedus, GPU mälu sagedus, GPU mälu kasutamine, GPU ventilaatori kiirus.

Pärast selle valimist opeid, alla seadete lehel ja kontrollige suvandit "Kuva ekraan ekraanil", nii et kui asetame kaardi Heaven Benchmarkisse, ilmub ekraanile teave. Klõpsake nuppu Rakenda ja OK.

See peaks välja nägema sellineSee peaks välja nägema selline

Nüüd, kui meie MSI Afterburner on õigesti konfigureeritud, avame Heaven Benchmarki ja konfigureerime selle nii, et videokaartide kasutamine oleks maksimaalne ja aitaks sellega muuta Overclocki stabiilsemaks. Alloleval väljatrükil on kõik seaded, mida peate kasutama, ainus muudatus on eraldusvõime, mis sõltub teie kuvarist.

Heaven Benchmarki seadedHeaven Benchmarki seaded

Nüüd, kui kõik sammud on valmis, alustame Benchmarki, klõpsates nuppu Käivita ja minnes MSI Afterburnerisse, et suurendada videokaardi sagedust ja seeläbi eraldada sellest rohkem energiat.

MSI Afterburneris leiame 5 varianti, mis on saadaval järgmises järjekorras:

 1. Võimsuse piirid;
 2. Temperatuuri piir;
 3. Põhikell;
 4. Mälukell;
 5. Tiiviku kiirus.

Kõik ülaltoodud on olulised ja aitavad meil oma videokaardilt parimat jõudlust eraldada, nii et läheme koos sektsiooniga ja muudame ainult seda, mida vaja.

  sellel MSI Afterburneri paneelil, mida me hakkame ajama sellel MSI Afterburneri paneelil, mida me hakkame ajama

Meie merisea kaart on ASUS GTX 1060 6GB Dual ja iga kaart erineb pisut sellest, millest me siin räägime, pole täpselt sama kaarti, mis teistel kaartidel jne.

Võimsuse limiit

Toitepiirangud on esimene võimalus, mida kasutame oma tahvlite jõudluse parandamiseks, ja siin on väga lihtne reegel: lükake riba võimalikult kaugele paremale. 1060 Dual on maksimaalselt 116%, nii et me lahkume.

See suvand näitab protsentuaalset energiakulu, mida kaart saab kasutada, maksimaalse 100% -ga, mida kaart saab otse karbist tarbida – selle määrab iga tootja ja mudel. Näiteks selle mudeli puhul lasime ASUS-l kaartide tarnimiseks kasutada kuni 116% energiat, mis peaks andma meile Overclocki jaoks seadusliku varu.

Oluline on mainida, et kaart ei kasuta tavalisest rohkem energiat, kuna see valik kasutab vajadusel ainult 116%, mis võib ilmneda alles pärast seda, kui me suurendame mälu sagedust ja graafikakiibi sagedust palju.

Läheme nüüd järgmisele programmiribale.

Temperatuuri piir

Tavaliselt on need piirid seotud võimsuspiiridega, kuid saate need eraldada, klõpsates nime kohal vastaval ahelal ja määrates plaadi piirtemperatuuri. See indikaator piirab ainult tahvli töötunde ja võimsust, kui see jõuab valitud temperatuurini, seega soovitan jätta see temperatuurile 82 ° C, nii et tahvel töötab korralikult ja me ei riski selle vastupidavusega.

Jällegi ei mõjuta see valik kaardi ventilaatori kõverat, seega ei aita see kaardi tavapärasel kasutamisel jahtuda, see on reserveeritud loendi viimasele võimalusele.

Põhikell

See on koht, kus hakkame tõepoolest üle ajatama ja numbrid hakkavad kaarte mõjutama. Väga suur arv võib põhjustada kaardi täieliku töötamise peatamise ja suurema hulga videote saamiseks tuleb arvuti taaskäivitada, nii et juhuslike arvude paigutamisega ei tule midagi välja.

Nvidia-kaartidel õnnestub tavaliselt muuta Overclocks suuremaks kui AMD-mudeleid, kuid alati on ka erandeid, nii et rahunege, et videokaardiga probleeme ei tekiks.

Soovitan siin minna iga 50MHz sagedusega ülespoole, kuni see jõuab 100MHz-ni, algusest peale hüpata 10 / 15MHz üks kord, kuni jõuate punkti, kus videokaart ebaõnnestub ja etalon lihtsalt lülitub välja. Sellesse punkti jõudes lahutage 15MHz ja korrake toimingut seni, kuni videokaart ei krahhi või ekraanile ilmuvad graafikavead.

Nagu ülaltoodud väljatrükist näete, ulatub meie videokaart Core Clockis 150Mhz-ni kõrgemale, laseme sellel töötada 1 tund ega näita graafikavigu ega jookse, nii et hoiame seda edasi. Kui mõni mäng on kahjustatud, pöörduge tagasi MSI Afterburneri juurde ja vähendage seda 15 MHz-ni.

Ja ongi kõik, olete lõpetanud oma graafikakiibi overlokeerimise, nüüd on aeg teha sama protseduur videokaardi mälus.

Mälukell

Kas mäletate kõike, mida ma teile Core Clockis ĂĽtlesin? Sama kehtib ka siin. Nvidia videokaardid teevad tavaliselt ka mälu pisut rohkem ĂĽle, nii et tavaliselt on + 150/200 MHz sagedus lihtne. Peale selle tõuseb see 25 – 25 MHz-ni, kuni ilmneb krahhi / graafika tõrge, pärast mida ta vähendab samade sammudega kella, kuni lõpetab krahhi.

Ja sama asi kehtib ka siis, kui mõnes mängus on krahh, vähendage 25MHz ja hakake uuesti mängima, korrake protseduuri seni, kuni enam krahhe pole ja jah, teil on stabiilne hea jõudlusega Overclock.

Meie mudelis õnnestus meil mällu jõuda + 300MHz, mis tegi selle efektiivseks töötunniks 8600MHz, mis on suurepärane märk GTX 1060 6GB jaoks.

Tiiviku kiirus

Siin muutmine on vajalik ainult siis, kui videokaart üle kuumeneb, jõudes pidevalt 82C tõkkeni. Sel juhul looge uus agressiivsem fänniprofiil ja pange need kiiremini keerutama. Paljude videokaartide puhul on see kohustuslik, kaasa arvatud see, mis mul kodus on, ASUS Dual, mida me õpikute jaoks kasutame, ei pea seda puudutama, kuna temperatuur ei ületa kunagi 75 ° C.

Varud vs jõudlus Üle kell

Nüüd, kui oleme kogu protseduuri ASUS GTX 1060 6GB Dual valmis saanud, vaatame, mis tähendab jõudluse kasvu nii FPS-is kui ka protsentides ning vaatame, kas see on tõesti väärt OC-i tegemist.

  <li class = "col-xs-6 col-sm-4 col-md-3" data-src = "https://www.oficinadanet.com.br//imagens/galeria/470/img-1466.jpg "data-sub-html ="

  Laos">

  <li class = "col-xs-6 col-sm-4 col-md-3" data-src = "https://www.oficinadanet.com.br//imagens/galeria/470/img-1467.jpg "data-sub-html ="

  Ăśle kell">

Vaid Core Clock ja Memory Clock abil saadud numbritest arvasin juba, et see on kasutu ja tulemused polnud vale. Hüppasime 65 FPS-lt 70-le, mis tähendab jõudluse suurenemist 7,7%, mis pole halb, lihtsalt mõne väikese numbri muutmisega ilma lisakulusid tekitamata.

AMD

Alustama Kiirendamine avame MSI Järelpõleti ja konfigureerime selle nii, et saaksime jälgida kogu teavet, mida on vaja jälgimiseks GPU.

Me saame klõpsa sellel ei koonus hammasratast selles programmis ja see viib meid uuele seadete vahekaardile. Läheme nüüd vahekaardile Ekraan ja valige järgmised valikud: Kaadrit sekundis, GPU Kasuta, GPU Temperatuur, GPU Sagedus, GPU Mälu sagedus, GPU Mälu kasutamine, GPU Tiiviku kiirus.

Pärast selle valimist opeid, alla seadete lehel ja kontrollige suvandit Ekraaniekraanil ", nii et kui asetame kaardi taeva võrdlusalusse, ilmub ekraanile teave. Klõpsake nuppu Rakenda ja OK.

See peaks välja nägema sellineSee peaks välja nägema selline

Nüüd meie oma MSI järelpõletaja j õigesti konfigureerituna avame Heaven Benchmarki ja saamegi konfigureerige see videokaarti maksimaalselt kasutama ja aidake seda sel viisil luua Stabiilsem ülekellamine. Alloleval väljatrükil on kõik seaded, mida peate kasutama, ainus muudatus on eraldusvõime, mis sõltub teie kuvarist.

Heaven Benchmarki seadedHeaven Benchmarki seaded

Nüüd, kui kõik sammud on valmis, alustame võrdlusuuringuid klõpsates Runis ja lähme Radeon tarkvara üles minema sagedus videokaart ja nii edasi väljavõte rohkem sama väge.

Radeon tarkvara

AMD videokaardimudelil viime kõik toimingud läbi otse kaardidraiverist, MSI Afterburnerit pole vaja puudutada, seega soovitan seda minimeerida (ärge sulgege, vaid vähendage).

AMD programmis klõpsame suvandil Performance ja seejärel Tunning, mis viib meid OC tahvli valiku juurde. Kui klõpsate nuppu Juhtimine, teatatakse teile, et see protseduur võib garantii tühistada ja riistvara jäädavalt kahjustada, arvestades artikli alguses öeldut. Jätkamiseks klõpsake nuppu Nõustun ja avaneb menüü Overclock.

Toite reguleerimine

Võimsuse häälestamine on samaväärne MSI Afterburneri võimsuse limiidiga, sel juhul lubab ettevõtte Radeon tarkvara teil võimsust suurendada kuni 50%, mida me ei soovita teha, kui te ei tea täpselt, mida teete. Kui teie kaart on rea ĂĽlaosa, mis ehitati overclockingi silmas pidades, saate seda isegi 20% -ni tõsta, lisaks sellele ei soovita ma seda tavakasutajatele – ka meie korpustele.

15% võimsuse reguleerimine15% võimsuse reguleerimine

Kuna tegemist on Gigabaidise RX 580 8GB Windforce OC-ga, suurendame oma limiiti 15% -ni, seega säilitame hea turvalisuse taseme ja ka Overclocki jaoks on meil hea varu.

GPU häälestamine

Siin, kus hakkame graafikakaardi kiipi üle vaatama, soovitan kasutada täpsemat juhtimist, et oleks võimalik muuta mitut GPU kellatsüklit ja säilitada seeläbi kaardi stabiilsem jõudlus.

Täpsema juhtimise korral liigume otse olekusse7, mis on aeg, kui kaart töötab kõvasti ja kus kasutatakse maksimaalseid tunde. See metoodika on peaaegu identne Nvidia videokaardiga, erinevus seisneb selles, et AMD-kaartidel on GPU kell üldiselt väiksem, seega soovitan jõuda 50MHz-ni ja käivitada sammud 10 / 15MHz-ni, kuni Benchmark jookseb kokku või näitab graafiku vigu.

Meie GPU häälestamine väljub sagedusel 1460MHzMeie GPU häälestamine väljub sagedusel 1460MHz

Meie videokaardil õnnestus GPU-l suurendada 1340MHz-lt 1460MHz-ni, saades seega 120 MB-i võrreldes laoseisuga videokaartide tundidega ja AMD-videokaartide korral hea arvuga, üle 1460MHz, langes kaart kergesti.

VRAMi häälestamine

Siin, kus segame videokaardi mälu, korrutame AMD RX 5 seerias ** VRAM-häälestuses näidatud väärtuse 4-ga, kuna kaart töötab sagedusel 8000MHz, mis on tema mälus tõhus. Näiteks näiteks: kui tahame mällu teisaldada 100MHz, peame Radeon Tarkvara panema väärtuse 2025Mhz jne.

Meie videokaart ulatub 2060 MHz-niMeie videokaart ulatub 2060 MHz-ni

Sel juhul on meie mälu piiriks VRAM Tuning 2060MHz või efektiivne mälukell 8240MHz. Ma soovin, et saaksin mälu natuke rohkem üle vaadata, kuid tänu sellele saadi parem jõudlus.

Varud vs jõudlus Kiirendamine

Nüüd oleme menetluse lõpetanud Gigabait RX 580 8GB Windforce OC vaatame, mis on jõudluse kasv nii FPS-is kui ka protsentides ja vaatame, kas see on tõesti väärt OC tegemist.

  <li class = "col-xs-6 col-sm-4 col-md-3" data-src = "https://www.oficinadanet.com.br//imagens/galeria/471/img-1464.jpg "data-sub-html ="

  Ăśle kell">

  <li class = "col-xs-6 col-sm-4 col-md-3" data-src = "https://www.oficinadanet.com.br//imagens/galeria/471/img-1465.jpg "data-sub-html ="

  Laos">

Isegi madalamate sagedusnumbrite korral mälu- ja graafikakiipidel on meie AMD Overclock suurem jõudlusmõju – tõus on 8,8%, hĂĽpates 53 FPS-lt 57,7-ni. Jällegi on see etendus rohkem kui tasuta, nii et meid etenduse ja tarbimise osas hästi teenindatakse.

Valmis

Iga videokaart käitub pisut erinevalt sellest, mida siin näete, nii et ärge lihtsalt sisestage meie numbreid ja loodame, et see töötab. Enne selle tegemist uurige oma mudeli kohta vähe uuringuid, tehke seda samm-sammult paremal ja peaksite saama oma tahvlilt pisut rohkem jõudlust.

Protsent varieerub sõltuvalt mudelist ja tootjast ning pole mingit võimalust teada, milline on parim või halvim, natuke õnne. Loodan, et see õpetus on aidanud teil oma masinalt rohkem jõudlust saada ja kui teil on küsimusi, küsige meilt siin ja me vastame nii kiiresti kui võimalik.

Soovitame lugeda: