Kuidas WhatsAppi veeb töötab? Üheksa arvutiversiooni küsimustest ja vastustest

WhatsAppi veeb näitab, et arvutibrauseris vahetatakse sõnumeid rakenduses Androidi ja iOS-i (iPhone) telefonidele. Veebisõnumi versioon on ĂĽsna populaarne, kuid paljud on teenuse toimimises kahelnud, mis võimaldab neil arvutis otsekontaktidega vestelda. Sellised kĂĽsimused nagu “Kas WhatsApp Web töötab kaugelt telefonist?”, “Kuhu salvestab WhatsApp Web veebi fotod arvutis?” ja “kuidas arvutis kasutada mitut WhatsAppi kontot?” on messengeri kasutajate seas levinud kĂĽsimus. Mõeldes sellele, siis TechTudo koostas nimekirja, milles oli ĂĽheksa kĂĽsimust ja vastust WhatsAppi veebi kohta. Allpool saate aru veebiteenuse toimimise ĂĽksikasjadest.

LOE: WhatsApp andis PC-le välja tumeda režiimi; vaata, kuidas kasutada

1 kuuest WhatsAppi töölauast toimib sarnaselt WhatsAppi veebile QR-koodiga – Foto: Luana Marfim / TechTudo

WhatsApp Desktop toimib sarnaselt WhatsApp Web-i QR-koodiga – Foto: Luana Marfim / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Kuidas WhatsAppi veeb töötab?

WhatsApp Web töötab peegeldades rakenduses vahetatud sõnumeid. Messengeri versiooni kasutamiseks brauseris peate pääsema veebisaidile (web.whatsapp.com) ja skannima QR-koodi koos rakenduses endas oleva lugejaga. Niipea kui WhatsApp valideerib koodi ja loob partneri, peegeldatakse telefonivestlust brauseris, samamoodi nagu nutitelefonis kuvatakse arvutis vahetatud sõnumeid.

WhatsApp Web: kõik PC Messengeri versiooni kohta

WhatsApp Web: kõik PC Messengeri versiooni kohta

2. Kas WhatsAppi veebis on samad funktsioonid kui mobiiltelefonidel?

2 kuuest WhatsAppi veebist ei luba olekut avaldada; funktsionaalsus on saadaval ainult messengeri rakendustes – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

WhatsAppi veeb ei luba staatuse avaldamist; funktsionaalsus on saadaval ainult messengeri rakendustes – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

WhatsApp Web jagab mobiilirakendusega paljusid funktsioone, kuid sellel on rakenduse suhtes mitmeid piiranguid. Brauseri versioon ei võimalda teil olekut postitada, edastusloendeid luua, uusi kontakte lisada ega heli- ja videokõnesid teha. Privaatsusseaded on ka piiratumad, pole võimalik keelata sõnumite lugemise kinnitust (sinine linnuke) ja WhatsApp Webi poolt “viimati nähtud”.

3. Mis vahe on WhatsApp Web ja WhatsApp for Desktop vahel?

3/6 WhatsAppi veebi ei laadita programme alla – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

WhatsApp Web ei laadi programme alla – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

WhatsApp Web on messengeri brauseriversioon. WhatsApp for Desktop on Windowsi ja macOS-i ametlik teenuserakendus. Kuigi esimene ei nõua välise programmi allalaadimist, tuleb teine ​​arvutisse installida.

4. Kas WhatsAppi veeb töötab telefonist eemalt?

Jah. WhatsAppi veebis olevad seansid jäävad aktiivseks seni, kuni kasutaja telefon on võrguga ühendatud kas mobiilse andmeside või WiFi kaudu. Seadmete vaheline kaugus pole oluline: WhatsApp Web töötab telefoniga seni, kuni arvuti on QR-koodi abil autentitud ja korrektselt sisse logitud, stabiilse ühendusega.

5. Kas WhatsAppi veeb töötab välja lülitatud telefoniga?

Mitte. Kuna WhatsApp nõuab arvutis töötamiseks Interneti-ühenduse ja töötava akuga seadet, ei saa WhatsApp Webi kasutada, kui telefon on välja lülitatud. Erinevalt pilvemälu kasutavast Telegramist salvestab messenger vestlusajaloo nutitelefoni vahemällu ega saa seetõttu seadme olemasolust lahti. Samuti väärib märkimist, et ainult selle numbriga pole WhatsAppi võimalik arvuti kaudu siseneda.

6. Kas keegi saab minu vestlustele juurde pääseda WhatsAppi veebi kaudu?

4/6 Vestluse katkestamise vältimiseks peate oma WhatsAppi veebiseansi lõpetama – Foto: Disclosure / WhatsApp

Vestluse katkestamise vältimiseks on oluline WhatsAppi veebiseanss lõpetada – Foto: Disclosure / WhatsApp

Jah, vahelehe või brauseri sulgemisel WhatsAppi veebiseanss ei sulgu. See tähendab, et kui te ei lahuta messengeri arvutist, jääb seanss aktiivseks ja pahad saavad teie konto kaudu sõnumeid saata. Oma teabe privaatsuse ja turvalisuse säilitamiseks vältige WhatsAppi veebi kasutamist avalikes arvutites ja pidage alati meeles, et logige välja. Kui unustate, et messenger on mis tahes arvutis avatud, on võimalik telefonist välja logida.

7. Kuidas arvutis kasutada mitut WhatsAppi kontot?

5 6-st lihtsast nipist võimaldavad teil arvutis kasutada mitut WhatsAppi kontot – Foto: Lucas Mendes / TechTudo

Lihtne trikk võimaldab arvutis kasutada mitut WhatsAppi kontot – Foto: Lucas Mendes / TechTudo

Vaikimisi lubab WhatsApp arvutibrauseris avada ainult ĂĽhe konto. Kuid mõne lihtsa nipiga on võimalik sellest piirangust mööda hiilida ja pääseda korraga juurde mitmele profiilile. Võite näiteks kasutada Chrome’i anonĂĽĂĽmset sirvimist, avada WhatsAppi veebi teises brauseris või installida Windows 10 või macOS-i jaoks natiivsõnumirakenduse.

8. Kuhu WhatsAppi veebiveeb fotod arvutisse salvestab?

WhatsApp Web ei laadita fotosid arvutisse alla. Messengeri brauseriversioon sisaldab ainult pilte. Kui soovite selle alla laadida, peate seda tegema käsitsi, foto foto järel. Failid salvestatakse teie valitud kausta.

9. Mida tähendab teade „WhatsAppi veeb on aktiivne”?

6/6 Vaadake, kuidas mobiilseadmetes WhatsAppi veebimärguandeid kustutada – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Vaadake, kuidas mobiilseadmes WhatsAppi veebimärguandeid kustutada – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Android-telefoni teatises kuvatud teade „WhatsApp Web is running” näitab, et arvutis on avatud ka sõnumside rakendus. Hoiatusi kuvatakse iga kord, kui kasutaja alustab brauseris uut seanssi ja võib aidata tuvastada volitamata juurdepääsu.