Kuidas YouTube’is kanalit luua? Vaadake kaheksa näpunäidet platvormi algajatele

Kanali loomine YouTube’is võib olla viis oma töö avaldamiseks või isegi digitaalse mõjutaja karjääri alustamiseks. Platvorm jõuab iga päev miljardite inimesteni ja koos koronaviiruse pandeemiaga on seda laialdaselt kasutatud ka alternatiivina veebiklassidele ja meelelahutusele, näiteks mängude voogesitusele ja muusikakunstnike loodud otseĂĽlekannetele.

LOE: Google annab välja kuni 100 inimesega tasuta veebikohtumiste rakenduse

Platvormil kanalite loomiseks on teiste seas avalikkuse tähelepanu äratamiseks vajalik salvestuste tegemiseks ja heli jäädvustamiseks ning asjakohase sisu avaldamiseks Google’i konto, kaamera või nutitelefon. Siin on kaheksa olulist nõuannet YouTube’i videote loomise alustamiseks.

1/9 Loovuse ja lihtsate tööriistade abil saate luua kvaliteetseid Interneti-videoid – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Loovuse ja lihtsate tööriistade abil on võimalik toota kvaliteetseid Interneti-videoid – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Kuidas luua YouTube’i kanalit

Esimene samm on oma arvutis või mobiilis YouTube’i lehel oma Google’i kontole sisselogimine. Seejärel puudutage lihtsalt paremas ĂĽlanurgas olevat avatariikooni ja valige suvand „kanali loomine”. Seejärel kĂĽsib sĂĽsteem nime, mis võib olla isiklik või ettevõtte nimi, kui teil on näiteks juba avatud ettevõte. Kasutajanime valimisel olge originaalne, otsige, kas on juba teisi sama nomenklatuuriga lehti ja mis räägiksid sarnasest teemast sellega, mida proovite lahendada.

Valige lihtsad sõnad ja lĂĽhikesed fraasid ning vältige väljendite kasutamist muudes keeltes, mis võivad muuta publiku raskesti mõistetavaks ja raskemini meelde. Kanali nime on võimalik pärast selle loomist muuta, kuid teabe värskendamine ja YouTube’is kuvamine võib võtta mitu päeva.

2/9 Kasutage platvormil videote postitamiseks välju Loo YouTube’i kanal – Foto: Foto / reproduktsioon: Barbara Ablas

Platvormile videote postitamise alustamiseks kasutage YouTube’i kanali loomise välja – Foto: Foto / Reproduktsioon: Barbara Ablas

Üks näpunäide on valida lai video pealkiri, mis ei keskendu ainult ühele teemale. Pidage meeles, et paljud kanalid räägivad samast teemast ja neil on korduvad nimed, kuid originaalsõna või konks võib kanali ainulaadseks muuta.

Vaadake ka: Kuidas sulgeda YouTube’i rakendus ja jätkata videote kuulamist

YouTube'i rakenduse sulgemine ja videote kuulamise jätkamine

YouTube’i rakenduse sulgemine ja videote kuulamise jätkamine

Pärast konto loomist on aeg hoolitseda visuaalide eest ja mida originaalsem, seda parem on võimalus publikut meelitada. “Teie kanali” valikute vaatamiseks avage paremas ĂĽlanurgas avatariikoon. Seejärel valige “kanali reguleerimine”.

3/9 Pärast oma kanali loomist alustage kĂĽlastajatele kuvatava teabe isikupärastamist – Foto: Foto / reproduktsioon: Bárbara Ablas

Pärast kanali loomist alustage kĂĽlastajatele kuvatava teabe isikupärastamist – Foto: Foto / reproduktsioon: Bárbara Ablas

Alustage kanali ikooni pildi lisamisega. Fotode valimisel on oluline olla ettevaatlik, kuna need ilmuvad ribarippude kohal, postitatud videotes ja teie lehel avalike kommentaaride korral. Samuti peab teil olema kaas, mille mõõtmed on YouTube’i soovituste järgi 2560 x 1440 ja maksimaalne maht 6 MB. Inspiratsiooni leiate teistest kanalitest ja saate kasutada tasuta disainiprogramme, näiteks Canva.

Väljal “Teave” kirjeldage kanalit ja selle eesmärki kuni 1000 tähemärki. Huvitav on mainida ka teiste kanaliga seotud lehtede, sealhulgas veebisaitide ja sotsiaalsete võrgustike kirjelduses.

4 9-st Google’i otsingust on tööriist, mis aitab uurida avalikkuse käitumist – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Google’i otsing on tööriist, mis aitab uurida avalikkuse käitumist – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Oluline on välja selgitada vaatajaskond, kes videot suunab, nii et sisu oleks kaasatud. Kanalitel ja keskendumata sisul puudub Internetist saadava teabe nähtavus meres.

Nii et proovige teada saada, millised on teie vaatajaskonna eelistused. Otsige viiteid veebisaitidelt, sotsiaalvõrgustikest ja muudest kanalitest ning lugege kommentaare, et teada saada, mis on publiku huvid ja positsioon. Pöörake tähelepanu ka Interneti-kasutajate arvamustele ja kriitikale video vormingu ja kvaliteedi kohta. See teave aitab teil paremini mõista, mida oma kanaliga teha.

5/9 Planeerige oma sisu enne YouTube’is avaldamist – Foto: Pixabay

Planeerige sisu enne YouTube’i postitamist – Foto: Pixabay

4. Toota kvaliteetset sisu

Hea näpunäide algajatele on keskenduda videole teemal, mida nad armastavad ja domineerivad ning mis on samal ajal avalikkuse jaoks asjakohane. See hõlbustab ka teiste sama valdkonnast huvitatud inimeste eelistuste mõistmist.

On väga oluline, et video oleks heas resolutsioonis, helis ei oleks uduseid pilte ega heli. Teine oluline strateegia on luua skripte, mis aitavad sisul mõtet muuta, alguse, keskpaiga ja lõpuga. Videole erilise puudutuse lisamiseks võite kasutada ka heliriba. YouTube’is endal on tasuta autorite tasuta helikogu.

6/9 Videote tegemiseks YouTube’is on oluline kvaliteetne varustus – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

YouTube’is videote tegemiseks on oluline kvaliteetne varustus – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

5. Investeeringud seadmetesse

Hea YouTube’i video tegemiseks on oluline, et teil oleksid tööriistad, mis aitavad teil kvaliteetseid pilte jäädvustada. Pidage meeles, et uusima põlvkonna nutitelefonidel on kaamerad, mis suudavad videot salvestada kõrglahutusega (HD), ja väga keerukad helisalvestussĂĽsteemid. Kõigile, kes kavatsevad investeerida videotootmisse, võib võimsa mobiiltelefoni valimine olla praktiline ja taskukohane lahendus.

Samuti kontrollige, kas seade toetab välist mikrofoni, mis tagab videoheli kvaliteedi. Samuti on huvitav, kui teil on statiiv ja kui ei, siis on alternatiiviks kasutada majapidamistarbeid, mis võivad olla tuged. Oluline on veenduda, et pilt ei oleks videos udune.

7/9 Kasutage SEO-tehnikaid Youtube’is avaliku seose suurendamiseks – Foto: JoĂŁo Gabriel Balbi / TechTudo

Kasutage SEO tehnikaid, et suurendada avalikkuse seotust Youtube’is – Foto: JoĂŁo Gabriel Balbi / TechTudo

Veel ĂĽks hea näpunäide on kasutada SEO tehnikaid (ingliskeelne lĂĽhend “Search Engine Optimization”). Seda strateegiat kasutatakse selleks, et sisu hõivaks Interneti-otsingumootorite tippkohtumisi ja meelitaks rohkem vaatajaid. Märksõnade kasutamine aitab ka sisu nähtavust Google’i otsingus suurendada.

Samuti on oluline kasutada räsimärke, et nende videod oleksid lingitud teiste samal teemal rääkivate kasutajatega. Google Trends on valikuvõimalus, et teada saada, millised märksõnad sobivad kõige paremini erinevate õppeainete jaoks.

Kui YouTube’i kasutajad jõuavad viimase 12 kuu jooksul kanalil 1000 tellijani ja 4000 vaatamistunnini, saavad nad liituda valitud YouTube’i partnerprogrammiga ja hakata kanalilt raha teenima ja tulu teenima.

8/9 Kasutage oma sisu reklaamimiseks muid suhtlusvõrgustikke – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kasutage oma sisu reklaamimiseks muid sotsiaalvõrgustikke – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

7. Reklaamige ja tooge regulaarselt

Sisu perioodilisuse säilitamine, eelistatavalt alati samal päeval ja kellaajal, on veel ĂĽks koormav tegur kanalite vaatajaskonna suurendamiseks ja konkurentsiga tegelemiseks. Video postitamata jätmine võib põhjustada ka YouTube’i algoritmi kanali ekspositsiooni vähendamise platvormi nähtavusjärjestuses.

YouTube’i vaatajad pääsevad sisu otsimiseks juurde ka teistele lehtedele. Niisiis, kasutage oma kanali reklaamimiseks sotsiaalmeediat, postitades Facebooki, LinkedIni, Instagrami, Pinteresti ja Twitteri. Samuti kehtib videote saatmine või kanaliuudiste teatamine WhatsAppi ja e-posti turunduse kaudu, nagu ka Mailchimp, mis pakub 12 000 tasuta fotot kuus. Rämpspostitada pole lihtsalt väärt, seega veenduge, et teie kontaktid telliksid kanali või paluksid nad sisu vastu võtta.

9 videot ĂĽheksast pakub YouTube tasuta sisu kõigile, kes soovivad õppida mõjusate videote tegemist – Foto: Play / Barbara Ablas

YouTube pakub tasuta sisu kõigile, kes soovivad õppida mõjusate videote tegemist – Foto: Play / Barbara Ablas

Neile, kes soovivad minna YouTube’i kasutajate jälgedesse, kellest on saanud kuulsused, karjäär või lihtsalt hobi, on parim viis treenida järjest paremate videote tegemiseks ja teadmistesse investeerimiseks. Hea võimalus rohkem teada saada on platvormil endal. Lisaks kasutajatoe lehel pakutavatele näpunäidetele on olemas ka YouTube Creator School, mis õpetab videotundide kaudu kasutajatele, kuidas oma kanalihaldust paremaks muuta.