RAÄŚUNALNIK

Kümme nõuannet ja nippi, mida 2019. aastal Google Mapsis kasutada

Google Mapsi eesmärk on palju enamat kui lihtsalt marsruut kasutaja sihtkohta. Androidile ja iOS-ile (iPhone) tasuta saadaval olev rakendus pakub mitmeid funktsioone, mis muudavad teenuse kasutajate elu lihtsamaks. Lisaks võimalike sihtkohta viivate teede visualiseerimisele võimaldab rakendus kasutada võrguühenduseta kaarte, reaalajas liikluse visualiseerimist, parkimisjuhiseid inimese asukoha lähedal ja isegi ümbruskonna uurimist äriettevõtete leidmiseks.

Platvormi kasutamise optimeerimiseks tutvustatakse iga värskendusega uusi Google Mapsi funktsioone. Üks neist, hiljuti programmi kaasatud, on võimalus suhelda muusikamängijatega, näiteks Spotify, ilma et peaksite kaarti telefoni ekraanilt eemaldama. Rakenduse täieliku kasutamise tagamiseks TechTudo pange kokku kümme nõuannet ja nippi Google Mapsi kasutamiseks lühemas või pikaajalises perspektiivis.

Google Maps: lisatud krahhi märguanne, radar või uuem

Vähetuntud Google Mapsi funktsionaalsus

Vähetuntud Google Mapsi funktsionaalsus

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Neile, kes otsivad sihtkohta jõudmiseks parimat marsruuti, pakub Google Maps huvitavat lisateavet, näiteks liiklusanalĂĽĂĽsi. Eeldatav ajavahemik suurema liiklusummiku ja marsruudi lisaaega jaoks on kasutajale aadressi otsimisel nähtav. Sellel samal vahekaardil on märgitud muud asjakohased andmed, näiteks teemaksud marsruudil, radar ja parkimisraskused – kui koha parkimine on piiratud, pakub rakendus transporditeenuste, näiteks Uber, 99 või Cabify, soovitusi, et saaksite teha alternatiivseid reise .

Ăśks kĂĽmnest Google Maps võimaldab teil näha liiklusmustreid ja muud seotud teavet marsruutide kohta – Foto: Reproduction / Maria Dias

Google Maps võimaldab teil vaadata liiklusmustreid ja muud seotud teavet marsruutide kohta – Foto: Reproduction / Maria Dias

Funktsioon „Avasta”, mis on saadaval rakenduse avakuval, aitab teil leida teie asukoha lähedal olevaid ostukohti sellistes kategooriates nagu restoranid, kohvikud, baarid ja vaatamisväärsused. Selles jaotises on võimalus vaadata kasutajate selles asukohas viimaseid postitatud fotosid ja näha kiiresti sinna jõudmise marsruuti. Kui märgitud kohti pole võimalik kĂĽlastada, saate need salvestada „lemmikute”, „Ma tahan kĂĽlastada” ja „Tärniga tähistatud kohad” – nende hiljem vaatamiseks minge lihtsalt kĂĽlgmenĂĽĂĽs valikule “Teie kohad”. Samuti saate soovitud asukohtade koostamiseks luua uue isikliku loendi.

2 10-st Avastage asukohakeskkonda Google Mapsi abil – Foto: (reprodutseerimine / Maria Dias)

Google Mapsi abil saate asukohaga tutvuda – Foto: (reprodutseerimine / Maria Dias)

3. Jagage oma asukohta

Google Mapsil on funktsioon, mis võimaldab teil oma asukohta sõprade või kontaktidega reaalajas jagada. Kasutaja saab valida, mitu tundi see valitud inimestele nähtav peaks olema, või saab selle käsitsi keelata. Google Mapsi asukohta on võimalik jagada lingi kaudu teiste rakenduste kaudu, näiteks WhatsApp, Telegram, Messenger, Facebook ja Instagram. Ressursid on hea võimalus neile, kes reisivad gruppidena ja eraldi transpordiga.

3 10-st Google Mapsi funktsioonist, mis võimaldavad teil oma asukohta teiste kasutajatega jagada, võivad grupireisidel olla kasulikud – Foto: (reprodutseerimine / Maria Dias)

Google Mapsi funktsioon, mis võimaldab teil oma asukohta teiste kasutajatega jagada, võib olla kasulik grupireiside jaoks – fotod: (paljundamine / Maria Dias)

4. Muusikarakenduste juhtimine

Google Mapsi kasutavad juhid kogevad sageli ebamugavat olukorda, kui peavad aktiivse muusikapleieriga suhtlemiseks rakenduse sulgema. Selle interaktsiooni parandamiseks võimaldab uus Mapsi värskendus vaadata muusikarakendusi kaardi enda sees. Selle aktiveerimiseks peavad kasutajad sisestama vasakpoolsesse menĂĽĂĽsse sätted, valima “Navigeerimisseaded” ja aktiveerima meedia taasesituse juhtnuppude kuvamise. Seejärel peate valima vaikimisi meediumirakenduse, näiteks Spotify või Google Play muusika. Pärast privaatsusnõuetega nõustumist näete nĂĽĂĽd kaardil aktiivse mängija ikooni.

4 10-st Muusikapleieriga on võimalik suhelda Google Mapsi ekraanilt lahkumata – Foto: (Reproduction / Maria Dias)

Saate muusikapleieriga suhelda Google Mapsi ekraanilt lahkumata – Foto: (paljundamine / Maria Dias)

Google Mapsi põhiekraanil olev ikoon „Teie jaoks” kuvab soovitusi selles piirkonnas uutele ettevõtetele. Võite märkida kĂĽlastatavad kohad ja neid hiljem loendis vaadata ning teada saada, millised on hiljuti avatud. Suunamine pole ainult kasutaja reaalajas asukoha lähedal – on võimalik lisada veel ĂĽks ala, et teada saada, mis on mujal uut. Neid alasid saab igal ajal muuta või lisada.

5-st kĂĽmnest Google Maps annab soovitusi kasutajate määratletud piirkondades asuvatele asutustele – Foto: (reproduktsioon / Maria Dias)

Google Maps annab soovitusi kasutajate määratletud piirkondades asuvate ettevõtete jaoks – Foto: (reproduktsioon / Maria Dias)

6. Parkimise meeldetuletus

Google Mapsi abil on lihtne meelde jätta, kuhu auto pargiti. See rakendus võimaldab kasutajal märkida oma sõiduki täpne asukoht, et see hiljem kiiresti ĂĽles leida. Selle meeldetuletuse loomiseks klõpsake sinist punkti, mis näitab teie asukohta kaardil. Seejärel valige suvand “Salvesta parkimiskoht”. See funktsioon võimaldab lisada ka sĂĽndmuse kohta märkusi, lisada järelejäänud parkimisaja (vajaduse korral) ja isegi foto, et otsingut visuaalsemaks muuta.

6 kasutajast 10-st saavad Google Mapsis luua meeldetuletusi, mis sisaldavad teavet selle kohta, kuhu nad oma sõiduki parkisid – Foto: (reproduktsioon / Maria Dias)

Kasutajad saavad Google Mapsis luua meeldetuletusi koos teabega selle kohta, kuhu nad oma sõiduki parkisid – Foto: (Reproduction / Maria Dias)

Kergesti külastatud kohtade otsimise lihtsustamiseks võimaldab Google Maps kasutajatel jaotisse „Igapäevased reisid” salvestada aadressid „Kodu” ja „Töö”.

Rakendus pakub ka võimalust näidata selle reisi jaoks kasutatud transporti ja ka aega, millal kasutaja selle tavaliselt võtab, nii et ta saaks parimat võimalikku teavet liikluse, marsruudi kestuse, marsruudi võrdlemise, väljumiste, hilinemiste ja katkestuste kohta. See funktsioon aitab isikul saada enne lahkumist teateid, mis viitavad viivitusele või probleemile. Soovi korral saate oma igapäevase reisimise kohta täpsemat teavet, mis kogutakse teie asukohaajaloo põhjal. Saate oma seaded igal ajal kustutada ja valida uue kodu ja töökoha aadressi.

Seitsmest kĂĽmnest Kodu- ja töökoha aadresside Google Mapsis talletamine toob marsruudi kohta ĂĽksikasjalikumat teavet – Foto: (Reproduction / Maria Dias)

Kodu- ja töökoha aadresside Google Mapsis talletamine toob marsruudi kohta ĂĽksikasjalikumat teavet – Foto: (Reproduction / Maria Dias)

8. Kohandage ettevõtte eelistusi

Lisaks teie asukoha lähedal asuvate ettevõtete loendi esitamisele saab Google Mapsi kohandada nii, et see kuvaks ainult teid huvitavad asukohad. Restoranide, kohvikute, baaride ja vaatamisväärsuste märkimist on võimalik piirata näiteks Jaapani köögi restoranide ja suurepärase õllega baaridega. Selle vaate isikupärastamiseks peate pääsema kĂĽlgmenĂĽĂĽ sätetele, valima ĂĽksuse „Leia koht” ja seejärel valima oma gastronoomilise eelistuse – mille aktiveerimine võib võtta veidi aega. Samuti julgustab rakendus kasutajaid märkima objekte, mis neid kõige vähem huvitavad, et anda objektiivsemaid soovitusi.

8-st 10-st Google Mapsi soovitusest saavad rakenduse kasutajad kohandada – Foto: (Reproduction / Maria Dias)

Rakenduse kasutajad saavad Google Mapsi soovitusi kohandada – Foto: (reprodutseerimine / Maria Dias)

ÖöreĹľiim on rakenduse ja telefoni funktsioon, mis vähendab graafilise liidese heledust, et kohandada seda väliskeskkonna valgustusega ja muuta selle kasutamine silmadele mugavamaks. Google Mapsis on funktsioonide seaded tavaliselt automaatsed, kuid saate seda muuta neile, kes soovivad öist reĹľiimi kasutada ka päeval. Juurdepääs kĂĽlgmenĂĽĂĽ sätetele ja valige “Navigeerimise seaded”. Seejärel avage jaotises “Kaardivaade” ĂĽksus “Värviskeemid” ja valige suvand “Öö”. Nii aktiveeritakse ööreĹľiim teie kaardil pidevalt. Teine funktsionaalsuse eelis: see aitab säästa ka teie seadme akut.

Ööt reĹľiimi 9-st 10-st saab Google Mapsis igal ajal aktiveerida – Foto: (reprodutseerimine / Maria Dias)

ÖöreĹľiimi saab Google Mapsis igal ajal aktiveerida – Foto: (reprodutseerimine / Maria Dias)

VõrguĂĽhenduseta kaartide suur eelis on see, et need ei muuda reisijaid reisi ajal kadunuks ega kaotsi – isegi kohtades, kus signaal on halb ja Interneti-ĂĽhendust pole. Avage kĂĽlgmenĂĽĂĽ, klõpsake soovitud ala valimiseks ja kaardi allalaadimiseks lihtsalt nuppu “VõrguĂĽhenduseta kaardid”. Allalaaditud kaardid on rakenduses saadaval piiratud aja jooksul, kuna neil on aegumiskuupäev. Seetõttu on enne nende kasutamist oluline kontrollida, kas nad on võrguĂĽhenduseta reĹľiimis aktiivsed.

10-st 10-st Google Mapsist saate kaarte alla laadida ja võrguĂĽhenduseta kasutada – Foto: (reprodutseerimine / Maria Dias)

Google Mapsis saate kaarte alla laadida ja võrguĂĽhenduseta kasutada – Foto: (paljundamine / Maria Dias)

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH