Kümme põhjust, miks WhatsAppi saab blokeerida

WhatsApp Messenger on osa miljonite inimeste igapäevaelust üle kogu maailma. Turvalise keskkonna säilitamiseks on platvormil juhised ja standardid, mida tuleb täita. Vastasel juhul võidakse kasutajad keelata ja lõpetada suhtlusvõrgustikes viibimine. Sellised tavad nagu võltsuudiste levitamine, reklaamid, massiline sõnumite pildistamine ja solvav sisu kahjustavad rakendusesisest kasutuskogemust ja on kasutamise tühistamise põhjused.

Saadaval Android-telefonides ja iPhone’ides (iOS), lisaks veebiversioonile ja Windowsi või MacOS-sĂĽsteemiga arvutitele hindab platvorm sobimatut käitumist, mis võib põhjustada probleemi ajutisest või pĂĽsivast blokeerimisest sõltuvalt probleemi tõsidusest. Vihkamist, eelarvamusi ja sallimatust soodustavat käitumist jälgitakse WhatsAppi tehnoloogiliste mehhanismide kaudu, kuid sellest peavad teatama ka kasutajad. Kontrollige allpool põhjuseid, mis võivad messengerkontod keelata.

Kuus asja, mida te ei peaks WhatsAppis tegema

Ăśks kolmest WhatsApp keelab käitumise, mis rikub sõnumite turvalisust – Foto: Reproduction / Elson de Souza

WhatsApp keelab käitumise, mis rikub sõnumite ohutust – Foto: Reproduction / Elson de Souza

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Viiruste ja rämpsposti edastamine

Nende toimingute ennetamise eesmärk on ära hoida finantspettusi ja andmevargusi. Pahatahtlikele linkidele klõpsates on kahju saanud tuhandeid inimesi. Kulleri soovitus on olla ettevaatlik enne mis tahes teabe edastamist, eriti kui see pakub liiga palju eeliseid. Seda tĂĽĂĽpi materjali leviku piiramise eesmärgil hakkas platvorm piirama sõnumite edastamist viie kontaktiga – enne kui piirmäär oli 20 inimest.

Võitlust rämpsposti vastu rakendatakse sisu aktsepteerimise suurendamiseks. Rämpspost rikub privaatsust ja sõnumitega seotud valikuid ning muutub seetõttu soovimatuks toiminguks, mis segab kasutaja kontrolli. Võltspakkumiste ja reklaamidega sisust saab teatada WhatsAppi funktsioonis „Teata rämpspostist”.

2. Võltsuudiste levitamine

Igaüks, kes kasutab rakendust mis tahes isiku või asutuse kahjustamiseks võlts- või võltsuudiste levitamise kaudu, liitub keelatud kontode loendiga. Inimesed, kes kasutavad seda teenusevalikut ära, et jõuda pahatahtlike avalduste ja valeandmetega suure hulga kasutajateni, rikuvad teenusetingimusi. Pidage meeles, et 2018. aasta Brasiilias toimunud valimiste ajal keelasid kiirsuhtlusteenused sadu tuhandeid kontosid, mida süüdistati seda tüüpi käitumise taastootmises.

3. Sageli blokeeritud

Kui keegi on blokeeritud suure hulga kasutajate poolt, võib WhatsApp selle konto deaktiveerida. Süsteem saab aru, et käeulatus ja saadetud sõnumid on ebamugavad ning võivad häirida teiste suhtlusvõrgustikus osalejate kasutamist. Ettevaatusabinõuna tuleb vältida tarbetu sisu saatmist näiteks rühmades, kus on palju osalejaid.

2/3 Blokeeritud mitme inimese poolt, mis põhjustab sõnumite saatmise keelu – Foto: reprodutseerimine / Anna Kellen Bull

Paljude inimeste blokeeritud viis sõnumite saatmise keeldu – Foto: Reproduction / Anna Kellen Bull

Need, kes on huvitatud WhatsAppi serverite häkkimisest või kellegi sõnumite nuhkimiseks tehnoloogiaressursside kasutamisest, võivad oma konto igal ajal kustutada. Selline suhtumine rikub eraelu puutumatuse õigusi ja platvormi reegleid, mis investeerib end-to-end-krüptimismeetoditesse, et vältida andmete pealtkuulamist vestluse kaudu sisu vahetamisel.

Jälgimismeetmete abil saab WhatsApp tuvastada nii kontosid, mis saadavad suuri loendeid kontaktide loendisse, kui ka profiilid, mis pole käeulatuses. Sõltuvalt sõnumi sisust ja ulatusest võib isegi ettevõtteid sõnumirakenduste kaudu väljaspool seadust teavitada. “Agressiivseks” peetavad tavad on ärilistel või isiklikel kontodel keelatud.

Kui inimesele või rühmale saadetud sõnumi sisu peetakse solvavaks või sobimatuks, on kõigil, kes sõnumi saavad, õigus sellest teatada. Seega saadetakse sõnumid WhatsAppi analüüsi kaudu. Kui kontrollimine kinnitab kasutaja sobimatut käitumist, keelatakse süüdistatava profiil ja pannakse veto oma tegevuse jätkamiseks sõnumside rakenduses.

7. Kasutage WhatsAppi mitteametlikku versiooni

Muudetud messengeri platvormide, nagu WhatsApp Plus, GB ja Fouad, kasutamine on kasutajate jaoks riskantne, kuna need ei paku mingeid garantiisid andmekaitseks ja privaatsuse turvalisuseks. Seda tüüpi teenustel pole pistmist ametlike kulleritega ja seetõttu saab neid kasutada pahauskselt peale WhatsAppi arenduskoodi loata kasutamise.

8. Teeskle, et oled keegi teine

Mõnes sotsiaalvõrgustikus ei tekita võltsprofiilid (või võltsprofiilid) erilist hoiatust, kuid kui keegi kavatseb olla WhatsAppis keegi teine, on karistused väga ranged. Peale võimalike õiguslike tagajärgede, mis hõlmavad valeandmete esitamist, ei sallita seda käitumist Mark Zuckerbergi taotluses ja tõendid suhtumise kohta lubavad konto keelamist. Sotsiaalvõrgustike eesmärk on läheneda kontaktidele ja neid edendada, vahetades sõnumeid tegelike kasutajate poolt.

9. Automaatsed sõnumid

Sõnumite automaatne saatmine pole lubatud. Seda tüüpi laskmine on suunatud käeulatusele ja selle eesmärk on edastada sõnum paljudele inimestele. Krüpteerimise kasutuselevõtuga ei saa rakendussüsteem kogu sisu hõivata ega saa seetõttu tagada teabe õigsust. Samamoodi on keelatud ka automaatne valimine.

10. Muutke WhatsAppi koodi

Kui mõni kasutaja kasutab pöördprojekteerimist, mis tähendab algse rakenduskoodi muutmist ja / või funktsioonide tegemist, on tal kindlasti juurdepääs platvormile tühistatud ja seega keelatakse ta messengeris. Kuna koodeks on kaitstud intellektuaalomandi õigustega, võib see tegevus viia ka vastutusele võtmise karistustega vastavalt kehtivale seadusele.

3/3 WhatsAppist saab saata ebaseaduslikke teateid ettevõtetele või inimestele, kes saadavad massilisi sõnumeid – Foto: Reproduction / TechTudo

WhatsApp võib saata ebaseaduslikke teateid ettevõtetele või inimestele, kes saadavad suuri sõnumeid – Foto: Reproduction / TechTudo

Kuidas teada saada, kas teid keelati?

Kui konto on deaktiveeritud, kuvatakse teatises „Ajutiselt keelatud” 72-tunnine ajutine blokeering – alles pärast selle aja möödumist saab konto uuesti aktiveerida. Kui blokeering on pĂĽsiv, on taasaktiveerimise võimalused ĂĽldiselt väikesed. Konto taastamiseks mõlemas olukorras võib kasutaja saata WhatsAppi toele meili: [email protected]

Kuidas kustutada kontakte rakendusest WhatsApp? Kasutajad vastavad TechTudo foorumis.

Neli näpunäidet WhatsAppis nähtamatuks muutmiseks

Neli näpunäidet WhatsAppis nähtamatuks muutmiseks