KĂĽmne aasta jooksul pärast iPhone’i turule toomist lubab uus raamat rääkida enneolematuid ĂĽksikasju selle revolutsioonilise seadme päritolu kohta [atualizado 2x]

29. juuni 2017. Sel päeval möödub esimesest kümme aastat iPhone jõudis operaatori Cingular AT&T riiulitele Ameerika Ühendriikides ja muutis mitte ainult kõike, mida me mobiilseadmete kohta teame, vaid saavutas ka populaarse kultuuri erilise koha ja tähistas kogu ühiskonda.

Alates selle ilmumisest on see lugu hästi teada. Aga kuidas on varem? Aga sĂĽndmused ĂĽhes lõpmatus ringis, mis viisid ĂĽhe kĂĽmnendi määrava toote loomiseni? See on iPhone’i vähem tuntud aspekt ja lubab uues raamatus väga ĂĽksikasjalikult lagundada. “Esimene seade: iPhone’i salajane ajalugu”ajakirjanikud ja toimetajad Emaplaat Brian Merchant, ilmub selle kuu 20. päeval ja on juba eelnevalt Amazonist ja iBooks Store’ist tellitud.

Ăśks seade: iPhone'i salajane ajalugu

SEE Verge täna avaldas ta raamatu varase väljavõtte ja sellega seoses on meil juba mõned väga lihavad – ja seni avaldamata – ĂĽksikasjad esimeste Apple’i nutitelefonide trajektoori kohta loomisest poodidesse jõudmiseni. Alustage näiteks sellest, et see protsess hävitab isegi väga keerulised abielud.

“IPhone on põhjus, miks lahutasin,” ĂĽtles iPhone’i vaneminsener Andy Grignon. Olen sellistest asjadest kuulnud rohkem kui ĂĽks kord oma kĂĽmnetes intervjuudes seadme peamistele inseneridele ja arhitektidele. “Jah, iPhone on paljud abielud purustanud,” ĂĽtles teine. “See oli väga intensiivne, võib-olla ĂĽks halvemaid perioode minu elus,” ĂĽtles Grignon. “Kuna lõite kiirkeetja koos väga tarkade inimeste rĂĽhmaga, kellel on võimatud tähtajad, missioon võimatu, siis kuulsite, et ettevõtte tulevik põhines sellel. Nii et see on peaaegu supi häda. Pole aega jalgu lauale panna ja öelda “tuleb tore päev”, alati “kurat, me ajasime sassi”. Iga kord, kui ĂĽmber pöörate, on varjatud programm varitsemas. “

Välja antud segmendi ĂĽks huvitavamaid tĂĽkke – ja poleemikat tekitanud – on seotud ĂĽhe iPhone’i taga oleva võtmenimega: Phil Schiller. Seadme loomise ajal ka Apple’i tippjuhtide Tony Fadelli sõnul oli Schiller “kangekaelne kuju” ja oli juba pikka aega tagasi lĂĽkanud idee luua nutitelefon ilma fĂĽĂĽsilise klaviatuurita. Fadelli sõnad endise kolleegi kohta on ebasõbralikud:

Ta lihtsalt istus seal, valvas kogu aeg, öeldes: “ei, meil peab olema fĂĽĂĽsiline klaviatuur. Mitte. FĂĽĂĽsiline klaviatuur. Ja ta ei kuula kunagi meie argumente, kui me ĂĽtleme “ei, Phil, see töötab praegu” ja ta ĂĽtleb: “see nõuab fĂĽĂĽsilist klaviatuuri!”

Selle raamatu aruannete kohaselt ei olnud Schilleril sama tehnoloogiline kirg kui paljudel teistel juhtidel. “Phil pole tehnikatĂĽĂĽp,” ĂĽtles Apple’i kõrgtehnoloogia kontserni endine juht Brett Bilbrey. “On päevi, kus peate talle asju selgitama nagu ta oleks olnud laps koolis.” Töö meeldis talle, ĂĽtles Bilbrey, sest ta “nägi tehnoloogiat nagu keskmine ameeriklane, nagu vanavanemad”.

Lõppkokkuvõttes on Schiller raamatu järgi kindel, et iPhone’i puutetundliku ekraani virtuaalne klaviatuur töötab ja plaanid lähevad ootuspäraselt. Kuid tema enda sõnul ei olnud see kõik tõsi:

Khyle Deen: Ă•udusega teada saanud, et @pschiller võitleb iPhone’i fĂĽĂĽsilise klaviatuuri nimel. KĂĽmne aasta pärast on sellele raske mõelda.

Phil Schiller: See pole tõsi. Ă„ra usu kõike, mida loed …

Schilleri vastus aitab teadaolevalt kõike, mida loeme, perspektiivi viia – isegi põhjalikult läbi viidud raamatul võib seal olla vastuolusid ja vigu. Keegi ei tea tegelikult, mis seal iPhone’i valmistamise ajal juhtus, kuid tõsi on see, et see protsess tekitas õiglast vaenu ja vastumeelsust – nagu näete Fadelli ebasõbralikest sõnadest praeguse turundusdirektori kohta. Apple’ilt.

Loodame, et kogu raamat, kui see ilmub, toob meile selle loo kohta ĂĽksikasjalikumalt – lõppude lõpuks, olgu siis ilukirjanduses või päriselus, armastame ju kõik häid konflikte?

Uuenda 14. juuni 2017, kell 9:20

Ja meil on juba üks reaktsioon Phil Schilleri kohta käinud vastuolulisele lõikele. Seda öeldes Tony Fadell:

Austan @pschillerit kolleegi ja sõbrana. Lugu temast on vale. Palusin autoril märkmeid täiendada.

See vastus tekitab muidugi väga raskeid kĂĽsimusi. Fadelli avaldus Schilleri kohta raamatus avaldatud väljavõttes jutumärkides; see tähendab, arvestades, et näidendi kirjutas lugupeetud ajakirjanik, tuleb uskuda, et Fadell rääkis sõnad täht-tähelt – muidu oleks raamat olnud sĂĽndis tõsiste usaldusväärsuse probleemidega.

Muidugi on meil veel ĂĽks võimalus, see on see, et Fadell ĂĽtles seda tegelikult ja kahetseb nĂĽĂĽd, et on end oma endise kodu Apple’iga halvasti võitlema läinud. Võib-olla saame ĂĽlejäänud raamatu osas saada selgema ettekujutuse protsessi etappidest ja hajutada selle väga vastuolulise esialgse mulje – kuid selleks peame ootama 20. juunini.

II värskendus, autor Rafael Fischmann 14. juuni 2017 kell 22:07

Probleem on kuumenemine. Mitmes Twitterisse postitatud vastuses kinnitas raamatu autor, et ta pole Fadelli sõnu muutnud ja ta salvestas temaga isegi oma isikliku intervjuu heli.

Seda arvesse võttes on meil kaks võimalust: 1. või sattus Fadell sellise jutuga Kaupmehega vesteldes või 2. Fadell kahetseb sügavalt seda, mida ma talle tol ajal rääkisin.

Miski ütles mulle, et see lugu ei lõpe siin.