Kutsute Uberi kaudu taksot? Võib küll olla

Uberil on käimas Lõuna-Euroopa plaanid, mis prognoosivad taksoteenuste platvormi avamist. See samm algas just pilootprojektina Itaalias ja protsessi üle peetakse läbirääkimisi Hispaanias.

Plaani avalikustas Uber Hispaania peadirektor Juan Galliardo intervjuus El Paísile. “Tahtsime rakendust kohandada, et pakkuda teenuseid, mis on identsed MyTaxiga ja konkureerivad otseselt seda tüüpi platvormidega”.

Ametnik lisas, et vestlused tööstusharuliitude ja teiste ettevõtetega riigis on kestnud juba mõnda aega. “Oleme optimistlikud, et lähikuudel saame hakata taksodega koostööd tegema, nagu on juhtunud Kreekas, Jaapanis, USA-s või Iisraelis.”

Juan Galliardo mainis ka, et rahvusvahelisel tasandil on olemas “olulised laienemisplaanid”, et muuta Uber multimodaalseks platvormiks, mis integreerib kõiki transpordivahendeid, sealhulgas jalgrattaid, motorollereid, autode ja moto jagamist.

Tuleb meeles pidada, et Portugalis jõustusid 1. novembril uued seadused, mis reguleerivad elektroonilisi transpordiplatvorme – ja mis on nii palju poleemikat tekitanud.