Kuubal on esimesed mobiilse interneti paketid turule jõudmas alles nüüd

ETECSA andmetel saab uus mobiilse Interneti-ühenduse reegel olema mõeldud kõigile, kuna 2018. aasta lõpuks on andmeplaanid kättesaadavad kõigile ettevõttele kuuluvatele 5 miljonile kliendile.

Pidage meeles, et Kuubal on avalikud WiFi-punktid olnud ainult alates 2015. aastast. Praegu on Interneti-ühendus Kuubal väga piiratud, kallis ja kasutajate liiklus on tihe. Võrdluseks on juurdepääs Kuuba sisevõrku tunduvalt odavam.

Selle sektori viivitustel on palju ajaloolisi põhjendusi, nagu ka Ameerika Ühendriikide kehtestatud kaubandusembargodel ja mure, mida täidesaatev võim on avaldanud elanikkonnani jõudva teabe kontrollimisel. Kuni 2013. aastani oli Internet üldsusele kättesaadav ainult teatud turismikohtades ja hotellides.

Viimastel aastatel on kuubalased internetis surfamiseks pöördunud enamasti internetikohvikute ja avalike WiFi-tsoonide poole. Hind on aga paljudele kuubalastele takistuseks. Tunnis maksab juurdepääs nendele punktidele umbes 1 dollar, samas kui keskmine palk (kuus) on vaid 30 dollarit. Mobiilse juurdepääsu mõttes müüb ETECSA 4 GB paketti 45 dollari eest.