Kuulsad häkkerid lõid esimese iOS-i jaoks mõeldud tulemüüriga VPN-i

Navigeerimist pakkuvad rakendused VPN iOS-is on nad seal hulgakesi olnud – siin me isegi tegeleme sellega. NĂĽĂĽd on rakendus, mis ĂĽhendab VPN-i oma tulemĂĽĂĽriga, et kaitsta teie sirvimist iPhone’is / iPadis, mitte ainult Safaris, vaid ka seadme ĂĽldises tegevuses? See on uus!

See on täpselt ettepanek Eestkostja tulemĂĽĂĽr, tuntud häkkerite ja turvauurijate välja töötatud teenus Will Strafach, tuntud ka kui @Chronic (kes on siin mitu korda maalinud, kirjeldades ĂĽksikasjalikult Apple’i ökosĂĽsteemi lĂĽnki ja nõrkusi) ja Sudo julgeolekugrupp. IOS-i rakendus lubab muuta teie sirvimise turvalisemaks, anonĂĽĂĽmsemaks ja hõlpsamini kasutatavaks, ilma et see vähendaks teie akut või Interneti-kiirust.

Sirvimisel filtreerib tulemĂĽĂĽr automaatselt kõik teie isikuandmed, takistab veebisaitidel ja teenustel teid Interneti kaudu jälgimast ning kasutab teie teavet reklaami sihtimise tööriistana. Lisaks veebis sirvimise kaitsmisele otsib Guardiani tulemĂĽĂĽr regulaarselt App Store’i haavatavuste, privaatsusprobleemide ja jälgija invasiivne, keelates soovimatute agentide tegevuse teie rakenduses.

Rakenduse vahekaardil „Hoiatused” saab kasutaja kontrollida kõigi blokeeritud andmetüüpide kõiki esinemisi ja milliseid veebisaite või rakendusi neile proovitakse juurde pääseda, ning teate annab sellest alati teada; kogu teavet värskendatakse reaalajas ja see krüpteeritakse standardis AES-256, nii et keegi peale teie sellele juurde ei pääse. Lisaks väidavad rakenduse loojad, liikudes välisele serverile, et Guardian parandab teie seadme toimivust ega mõjuta aku kasutusaega.

Kogu see kaitse on loomulikult kulukas: Guardiani tulemĂĽĂĽri allkirjastades ja aktiveerides läbib kogu teie iPhone’is või iPadis sirvimine teenuseserverid – see on osa protsessist, mis tagab teie turvalisuse ja anonĂĽĂĽmsuse. Rakenduse eest vastutavad isikud tagavad, et kõik andmed eemaldatakse kohe ja kasutajate jälgimist ei toimu. Vastavalt teenuse privaatsuseeskirjadele:

Meie ettevõtte eluajaks võtab Guardiani tulemüür kasutusele katsetatud ärimudeli: võtab vastu raha inimeste jaoks kasulike toodete eest. Ei midagi muud kui see. Me ei jälgi kunagi oma kasutajaid. Me ei kogu kunagi oma kasutajate isikuandmeid. Vastutuseks võtame andmeid. Iga meie tehnilise projekti otsus tehakse selle kontseptsiooni põhjal.

Ilmselt nõuab teenuste kasutamine aga loojate suhtes kõrget usaldust; sel juhul on ĂĽksikisiku ĂĽlesanne uurida arendaja mainet ja sellele mõelda. Vähemalt John Gruber (Apple’i guru) soovitab seda teenust väga soovitada.

Firewall Guardian on peagi tasuta saadaval App Store’is ja selle eest tuleb maksta tasu 10 dollarit iga kuu nende täisteenuse aktiveerimiseks; Seal on võimalus – tasuta – aktiveerida ainult platvormi VPN, andmekaitset pole.

Mida sa arvad?