Kuulsad muusikud laulavad hostimisteenuste kasuks … ja kirjastused on tĂĽĂĽtud

Muusika kuulsad nimed nagu Puff Daddy, Snoop Dogg, will.i.am ja Alicia Keys osalesid Megauploadi toetavas videos, mis ajas Ameerika plaaditööstuse “närviliseks” (veelgi enam) kuni YouTube’is muusika “tsenseerimiseni”. .

Võrgustikuga peer to peer jäid kasutamata, teatavates riikides, näiteks Prantsusmaal, määratud karistuste tõttu kasutavad Interneti-kasutajad üha enam hostimissaite, kuhu on võimalik salvestada erinevat tüüpi faile (st muusikat), millele on veebi kaudu juurdepääs konsultatsioonide ja jagamise eesmärgil.

Just sel põhjusel ei suhtle salvestus- ja filmitööstus hästi sellistesse teenustesse nagu Megaupload või Rapidshare, kes süüdistab autoriõigusi mitte austavaid sisuhostimissaite nende karistamise katses.

Ilmus neljaminutiline Megauploadi toetav video võrgus nädalavahetusel ja kus kohalviibijad “laulsid” teenuse kvaliteeti, ei jõudnud see lõpuks plaaditööstusele “kokku” ja mõne tunni jooksul eemaldati see YouTube’ist. Veateade ĂĽtleb, et video sisaldab universaalse muusika sisu, mis on kaitstud autoriõigustega.

Teenuse looja Kim Dotcom ĂĽtles, et kogu toodetud sisu omanik on Megaupload. “Sõlmisime lepingud kõigi kampaanias osalevate artistidega,” ĂĽtles ta avalduses TorrentFreakile, ähvardades kirjastust kohtuasjadega.

Pärast YouTube’i tiimiga ĂĽhenduse võtmist naasis vastuoluline video veebi, et kaduda tundide pärast uuesti. Vahepeal on ilmunud mitu “koopiat”, millest osa anname oma lugejatele ĂĽle (loodetavasti võtab see töötamiseks rohkem kui paar tundi …).

Siis on veel Megaupload Mega Song, kus erinevate kirjastuste võtmekunstnikud annavad nägu ja häält teenuse toetuseks, mida RIAA – Ameerika Ăśhendriikide plaaditööstust esindav ĂĽhing – on piraatluse edendamises sĂĽĂĽdistanud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé