contador gratis Saltar al contenido

Kuulujutt: Apple ei võta Intel Arrandale kiipi nende tavapärases vormingus

Vabandust: Inteli turundusosakond jättis vahele MacBook Pro Core i5 reklaamid? [atualizado 2x]

Eelmisel nädalavahetusel algasid kuuldused Apple'i plaanidest, mis näitasid, et see ei võta vähemalt praegu Inteli "Arrandale" kiibiliini omaks. Selles sisalduv standardvormingumudel esitleb integreeritud graafikakiibikomplekti – komponenti, mida peeti peamiseks põhjuseks, miks keelduti seda MacBooksis kasutamast.

MacBooks Pro

Kooskõlas sellega (mis pakkus algselt kolme protsessorimudelit) lükkab Apple samal põhjusel tagasi ka "Calpella" platvormi (soovitatav Mac mini jaoks). Ehkki Inteli uutes integreeritud GPU-des on graafika võimsus märkimisväärselt kasvanud, näib, et Mac-liini tulevased värskendused ei lõpeta NVIDIA graafikalahenduste kasutamist.

Spekulatsiooniallikad viitavad sellele, et Intel peab Apple'i jaoks pakkuma kiibi "Arrandale" spetsiaalset versiooni (ilma integreeritud graafikata), kuid kuigi kaks ettevõtet on juba varem koostöö märke näidanud, ei ole selle tehnilised tagajärjed nende tootjate jaoks eriti kasulikud töötleja. Lisaks on tulevikus endiselt võimalik MacBooks Pro arhitektuuri lisada spetsiaalne GPU, isegi põhinedes integreeritud graafikaprotsessoril.

Kõiki muret Apple'i sülearvutite tuleviku üle mõjutavad suuresti Inteli ja NVIDIA vahelised juriidilised vaidlused, kus GPU tarnijatel Maci jaoks on praegu keelatud nende jaoks uusi kiibistikke toota, et nad saaksid töötada Core i5, i7 ja uuemate versioonidega. Pärast seda on mitut Ma toodet toodetud formaadis, mis väldib nende komponentide kasutamist, sealhulgas Mac Pro ja mudelid neljatuumaline uuelt 27-tollise imacilt.

(MacRumorsi kaudu)