Kuulujutt: Apple vähendab iPhone Xi tootmist teises kvartalis vaid 8 miljoni ühikuni

Järgmisel teisipäeval, 1. mail avalikustab Apple 2018. aasta teise eelarve kvartali majandustulemused. Sellele avalikustamisele eelnenud nädalatel spekuleeritakse alati selle üle, kuidas ettevõte kolme kuu jooksul töötab.

Seekord on tähelepanu keskpunktis selgelt üsna tugev iPhone X oma esimese nutitelefoni, mis ületas USA dollarit 1000 dollari väärtuses. Nagu me teame, oli müügi esimestel nädalatel väga hea; Tegevdirektor Tim Cook ise paljastas, et ta on enimmüüdud mudel alates novembri alguses turule viimisest kuni detsembri lõpuni. Me teame ka, et ainuüksi sellega teenis 2017. aasta lõpuks kogu globaalse nutitelefonitööstuse kasumist peaaegu 35%.

Pärast seda on juhtunud teave, mis on vaibunud kogu sellest eufooriast. Näiteks näitavad uuringud, et iPhone 8/8 Plus müüs selle aasta esimeses kvartalis rohkem kui X ja nüüd Kiire seltskond esitage veel üks teave, et kui see on kuum, saab natuke mures.

Sõidukite allikad Apple'i tarneahelas näitasid, et nad kohandavad iPhone Xi tootmistellimusi vastavalt õiglane 8 miljonit ühikut sel teisel veerandil. Periood (aprillist juunini) viitab Apple'i kolmandale fiskaalkvartalile, st tulemustele, mis avaldatakse järgmisel nädalal * pole * sellega seotud.

Näiteks näitas Apple 2017. aasta kolmandas kvartalis, et ta on müünud ​​41 miljonit iPhone'i; eelmisel aastal samal perioodil oli neid 40,4 miljonit. See tähendab, et kui Apple müüks sel perioodil ainult 8 miljonit iPhone X-i, moodustaks see vähem kui 20% koguarvust (mis pole isegi minu jaoks kuuldav, arvestades hinda, tõsiasja, et nii paljud teised mudelid jätkavad müüki).

Ja teiselt poolt Kiire seltskond ta tsiteeris ka, et see 8 miljonit oleks tegelikult tootmisliini kohandamine tulenevalt asjaolust, et esialgsel perioodil pärast iPhone Xi turuletoomist hakkaks Apple tootma rohkem seadmeid, kui ta tegelikult müüs. Teisisõnu on 8 miljonil võimalik liituda miljonite teiste üksustega, mis on enne teise kvartali algust müügiks valmis.

Ühel või teisel moel saame teisipäeval teada, kui palju iPhone'e jaanuarist märtsini müüdi, ja see on kindlasti hea märk kanali üldisest toimimisest tänapäeval.

läbi AppleInsideri