Kuulujutt: eelseisvatel iPhone’idel on kasutajate autentimiseks Touch ID asemel 3D-näotuvastus

Järgige selle nädala uudiseid järgmise iPhone’i kohta nupu Kodu asemel (Kodu) koos Puudutage ID ekraani all, funktsiooniriba, jääb kĂĽsimus: kus asub sõrmejäljelugeja? Taga? Ehk kinnitatud ekraanile? Teooriaid on olnud palju ja nĂĽĂĽd on tekkinud vaid ĂĽks: seda pole enam olemas.

Analüütikute sõnul Rod Hall, JPMorganilt, kõrvaldab “iPhone 8” (või “iPhone X”) Touch ID täielikult, et jätta ruumi suuremale ekraanile. Vastupidiselt kõigile teistele teooriatele soovitas Hall kasutajaid tuvastada mitte nende sõrmejälgede, vaid nende järgi näotuvastus.

IPhone'i näotuvastus

Näotuvastuse tagavad 3D-laserskannerid ja see “tõestus” on tohutu nõudlus seda tĂĽĂĽpi moodulite järele erinevatelt Apple’i tarnijatelt. See skanner tõstab toote koguhinda 10 dollarit 15 dollarini.

Hall ĂĽtles ka, et näotuvastusega saavad kasutajad lahti vigadest, mida Touch ID esitab, kui sõrmed on märjad. Samuti ĂĽtles ta, et Apple Pay kasutamisel oleks tehnoloogia turvalisem. Veel ĂĽks põhjus tehnoloogia kasutuselevõtuks on see, et seda saab kasutada liitreaalsuse parandamiseks – mis võetakse tõenäoliselt kasutusele alles 2018. aastal.

Selgete ja potentsiaalselt veenvamate kasutusviiside laiendamine ja virtuaalne reaalsus, kus kasutaja käed ja muud reaalse maailma objektid digiteeritakse ja integreeritakse vaatevälja, mille pakuvad iPhone’id, mis on ĂĽhendatud näiteks Google Daydreami ja kõrvaklappidega. See pakub hulgaliselt mängu- ja meelelahutuskogemusi, mida praegu pole, peale selle, et Apple suudab eristada end Google’i ja teistega võrreldes RA / RV tarvikutest.

Lõpuks kommenteeris Hall võimalust, et Apple kuulutab uued seadmed välja järgmisel ülemaailmsel arendajate konverentsil (WWDC), 5. juunil, kuigi ettevõte pole seda teinud pärast iPhone 4 (2010. aastal).

· · ·

Näotuvastustehnoloogia pole halb asi, mida rakendada või täiustada. Siiski on raske uskuda, et see oleks mugavam kui lihtne Touch ID, millega me kiiresti harjume. Samuti ei tundu žongleerimine, et nägu seadme ette asetataks, kui peame Apple Payd kasutama, midagi praktilisemat.

Mis puutub liitreaalsuse jaoks kasutatavasse moodulisse, mis Halli kõnes tundub teisejärguline, võib see olla seadme peamine eksistentsi tegur – mis oleks väga usutav põhjus ja millel võib olla mingit tuge kuulujuttudes rakenduses ilmneva paranduse kohta Kaamerad AR / RV abistamiseks. Kuid selle mooduli kasutamine ei takista minu arvates, et need kaks tehnoloogiat eksisteerivad koos, nii näotuvastus kui ka Touch ID (ehkki mujal seadmes).

[via MacRumors]