Kuulujutt: MacBook Pro 16 “asendab 15” ja sellel on 9. põlvkonna Inteli kiip

Iga päevaga muutub tulevikupilt selgemaks 16-tolline MacBook Pro, mis sai alguse kaugest kuulujutust ja on nüüd reaalne võimalus ja lähitulevikuks. Viimased spekulatsioonid tulevase masina kohta pärinevad analüütikutelt Jeff Lin, IHS Markitilt ja toob sellega seoses mõned uued võimalused.

Lini sõnul tuleb uus MacBooks Pro asendama – ja mitte täiendav – liini versioon 15. Tegelikult, kuna mudeli ekraan ulatub veermiku servadele lähemale, on meil masin, mille fĂĽĂĽsiline suurus on praeguse mudeliga väga sarnane. AnalĂĽĂĽtikud on isegi öelnud, et 15-tollise MacBook Pro tootmine lõpeb järgmise aasta novembris, samal ajal kui Into 16 toodetakse septembri alguses, võib-olla oktoobris.

15-tollise MacBooks Pro pärand elab aga edasi uues mudelis: Lini sõnul jääb kiip uuele arvutile alles Intel “H-järve kohv ĂĽheksas põlvkond, mida kasutatakse praegustes Apple’i masinate mudelites. AnalĂĽĂĽtikute sõnul saavad kasutajad uue MacBooks Pro seadistada ka 2,4 GHz Core i9 protsessori ja kuni 8 sĂĽdamikuga – täpselt nii, nagu see täna on.

Lin ei kommenteerinud uut suurt kuulujuttu uue MacBook Pro kohta: et mudel debĂĽteerib uuesti Apple’i arvutite käärklaviatuuri. Kuid kuna teised tuntud analĂĽĂĽtikud on selle uudsuse “kinnitanud”, võime selle võimaluse peaaegu kohe ära kasutada – kuid kindlasti peame ootama, et see kindlasti teada saada.

9to5Mac kaudu