Intel Atom

Kuulujutt on, et Apple keeldub Inteli Atomi kiibi kasutamast

Intel Atom

Ehkki varasemad spekulatsioonid on suurendanud võimalust, et Apple saab tulevikus kasutada Atomi protsessorit, pole Inteli insenerimeeskond neid tänapäeval teatavaks teinud. Fudzilla. Seekord lükkavad Cupertino töötajad turule uusima Atomi platvormi kasutamiseMoorestown, kuna need ei vasta soojusümbriste suhtes kehtestatud rangetele piirangutele.

Kuulujuttude kohaselt kasutatakse Apple'i energiatarbimiseks kümme korda vähem kui Atomi protsessori nõutavad spetsifikatsioonid, see tähendab, et puuduvad andmed, mis võimaldaksid lekitada teavet mõne salapärase toote, näiteks tahvelarvuti kohta. Ehkki Inteli selle tehnoloogia kasutamine suudab sellele probleemile tähelepanu juhtida isegi kuulujuttude järgi, et iTablet jõudis 2010. aastal ARM-tehnoloogiaga turule, saab Apple iPhone'i / iPod touchi genereerimist kavandada ainult Atomi protsessoriga.

Platvorm koondab 45-nanomeetrise valmistamisprotsessoriga kiibile kiirete töötlemisseadmete ja kõrgtehnoloogilise graafikaga pihuarvutid, mis loomulikult ei saavuta sülearvuti energiatõhusust, kui seda kasutatakse ekraaniga vidinas. 4 tolli. Selle kohta on 32 nanomeetrise arendusprotsessi kohta ülevaateid, mis võivad tulevikus energiatarbimist vähendada, ehkki sellel võib veel mõnda aega puudu olla.

Kõik Apple'i mobiililoomingud on tänaseks silma paistnud kadestamisväärse energiatõhususe poolest, mida mõned seostavad tema poolt 2008. aastal omandatud vana Semi PA tehnoloogia kasutamisega. Kuid teistel kiibitootjatel on õnnestunud graafika ja arvutitöötlusega seotud tooteid kohandada. väga heas termilises ümbrikus, nagu näiteks NVIDIA ja Tegra liini puhul, mida Microsoft kasutab oma iPod touchi konkurendis Zune HD.