Kuulujutud naasevad, et Apple peab teleri käivitamiseks läbirääkimisi sisupakkujatega

iTV

Veebilehe järgi Kvarts (suhteliselt uus, kuid selle moodustasid mitmed Indoneesia kommunistliku partei endised ajakirjanikud) Wall Street Journal), Lõpetas Apple kaabelettevõttega midagi proovimist ja pööras tähelepanu sisupakkujatele.

Nende sõnul peab Apple seadme (televisiooni?) Sisu edastamiseks otse stuudio / tootmisvõrguga läbirääkimisi. Nende hulgas on ESPN (Disneylt), HBO (Time Warnerilt) ning MTV Networks, Nickelodeoni ja Comedy Centrali omanik Viacom. Siiani pole midagi väga uut, kuna need läbirääkimised on kestnud juba pikka aega. Kuid uudsus tuleneb sellest:

Allikate sõnul võib Apple’i strateegia hõlmata oma tasulise televisiooni teenuse loomist, millest saab sisuliselt kaabeltelevisioonifirma, mille sisu edastatakse täielikult Interneti kaudu. Ka Intel, Sony ja Google proovivad sarnast taktikat ning võiksid enne Apple’i oma Pay-TV teenuseid käivitada.

Erinevus seisneb selles, et Apple kavatseb allikate sõnul turule tuua kogu televiisori, mis püüab kogu telerivaatamise kogemust kontrollida.

See on vana lugu ökosüsteemi loomisest, mis pole ükski teine ​​- ja me teame, et Apple saab sellest väga hästi aru, kontrollides nii oma riistvara kui ka tarkvara.

Kordasin midagi, mida hiljuti kommenteerisin: kui algasid Apple TV-ga seotud kuulujutud, uskusin isegi sellesse võimalust, kuid siis hakkasin mõtlema ideele kasvada (mitte suuruses, vaid ressurssides) ja iga kord palju rohkem parandada. on mõistlik pluss praegune Apple TV.

Apple TV idee muutub aga reaalseks ja usutavaks – isegi Apple’i “pressiesindaja” Jim Dalrymple (alates Ăśmmargune), näitas seda juba:

“See on viimane kord, kui proovisin ise Apple TV-d liigutada … olen liiga palju öelnud.”

Kui Apple suudab toota suures ulatuses 55–60-tolliseid televiisoreid, saab ta pakkuda neid tooteid mitmes riigis – isegi neis, millel pole ametlikke firmapoode (Apple Retail Stores) ja saab muuta tarbijate käitumist (mis täna omandab Uus teler kiirusega, mis ei vasta praegusele iProducts) on õhus pĂĽsivad kahtlused.

Kuid Apple’i idee kontrolli levitamise näol on veenev:

Apple TV seadmed võivad muuta traditsioonilist televisiooni paradigmat. Selle asemel, et kõike kanali ümber korraldada, pöörlevad organisatsioonid oma sisuga võrgurakenduste, stuudiote ja muu ümber. Muud funktsioonid, näiteks otsing, võivad aidata kanaleid puudutavaid ideid hajutada. Kaabeltelevisioonifirmad võiksid selle stsenaariumi korral olla lihtsalt teine ​​rakendus, mille tarbijad otsustaksid teleri põhiosa asemel maksta või mitte.

Teine Apple’i idee on lõpetada vahet reaalajas ja tellitavate programmide vahel (nagu palutud), võimaldab vaatajatel hakata mõni minut pärast näituse algust vaatama jalgpallisaadet või -mängu.

Muidugi tunnevad paljud ettevõtted end Apple’i ärimudelist ohustatuna ega soovi sõlmida tehingut. Kuid Apple’i jaoks pole esialgu vaja kõike sulgeda. Piisab mõnest kvaliteetse sisuga võtmeettevõttest, et kõik toimima hakkaks. Mudeli loomuliku õnnestumise korral nõustuvad teised inimesed automaatselt (“peavad”) nõustuma ettevõttesse sisenema.

Kõike seda arvesse võttes jääb küsimus: mis juhtub täna Apple TV-ga, kui ettevõte paneb teleri käima?

[via MacRumors]