contador gratis Saltar al contenido

Kuulus "tühistatud" Internetis: mõistke boikotti sotsiaalvõrgustikes | Sotsiaalmeedia

Kuulus "tühistatud" Internetis: mõistke boikotti sotsiaalvõrgustikes | Sotsiaalmeedia

Mõelge kuulsusele, kes ütleb midagi vastuolulist või on seotud vaidlustega, mille võib sotsiaalmeedia kohus "tühistada". Tavaliselt kasutatakse teenuste tellimusest loobumiseks või kohtumiste tühistamiseks verbi "tühista" on inimeste boikoteerimiseks. Nn tühistamiskultuur oli 2019. aastal nii silmatorkav, et Macquarie Austraalia sõnaraamat valis selle aasta parimaks sõnaks.

LUGEGE: kondoomi väljakutse? Vaadake 7 "veidrust", mis on viimasel ajal Internetis populaarseks muutunud

Kuid mis on selle nähtuse päritolu? Mis põhjusel see tühistati? Kas tühistamiskultuur tõesti töötab? Järgmisena saate aru kuulsuste boikottide dünaamikast Internetis ja tunnustage mõnda nime, mille sotsiaalmeedia kohtud on hukka mõistnud.

Anitta on üks kuulsustest, kelle Internet tühistas 2019. aastal Foto: Reproduo / InstagramAnitta on üks kuulsustest, kelle Internet tühistas 2019. aastal Foto: Reproduo / Instagram

Anitta on üks kuulsustest, kelle Internet tühistas 2019. aastal Foto: Reproduo / Instagram

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Milline on ülesütlemise kultuur?

Tühistamiskultuur viitab suhtumisele kogukonnas, mis küsib näitlejate, poliitikute, muusikute, digitaalsete mõjutajate või muude avaliku elu tegelaste tuge või põhjustab nende sekkumist, tavaliselt vastusena teatud tüüpi suhtumisele, mida peetakse hukka, solvatuks või eelarvamuseks.

Merriam-Websteri sõnaraamatu järgi hävitab mõiste "null" määratlus "tugevuse, tõhususe või kehtivuse". Kui keegi ütleb, et ta tühistas kuulsuse, üritas ta seda teha.

Austraalia sõnaraamatu Macquarie sõnade järgi, kes valis tühistamiskultuuri "aasta sõnaks", haarab see termin 2019. aasta elustiili olulist külge: "hoiakut, mis on nii veenev, et on saanud endale oma nime ja on muutunud igaveseks või kuriteoks. , tugev jõud.

Kust pärineb tühistamiskultuur?

Rahvusvaheliselt pärineb idee millegi tühistamise kohta liikumisest #MeToo (portugali keeles #EuTambm), mis on veebikampaania, mis kogub seksuaalkuritegude ohvrite naiste ütlusi. Hollywoodi kuulsuste juhtimisel algas liikumine 2017. aastal pärast mitmeid kaebusi produtsent Harvey Weinsteini vastu, keda kümned naised süüdistasid seksuaalses ahistamises ja vägistamises.

Teadete laine on põhjustanud sotsiaalmeedias ühe tõsisema tühistamise. Pole üllatav, et fraas "Me Too" valiti Macquarie sõnastikus selle aasta sõnaks 2018. "Ehkki see liikumine algas 2017. aastal hashtagiga # MeToo, hoidis see kindlasti oma hoo sisse ja hakkas 2018. aastal oma tiibu laiali ajama. liikumise hashtag ja nimi, vastates selgele vajadusele seda ühiskondlikku murrangut ümbritsevas diskursuses ", selgitas sõnastikukomisjon.

Samal aastal esitas The New York Times tuua nähtus esile, kinnitades, et "kõik on tühistatud". Taylor Swift, Kanye West ja Bill Gates on vaid mõned tekstis tsiteeritud kuulsustest, kes selgitavad boikoti taga olevat dünaamikat.

2019. aastal tühistatud kuulsuste nimekiri on väga ulatuslik. Brasiilias on sotsiaalmeedia kohtud süüdi tunnistanud sellised nimed nagu Anitta, Neymar, Britto Jr. ja MC Gui. Twitteris loetleb kasutaja @jotagirotto kõik tühistatud isiksused, kes on tühistamisel ja "incancelveis". Ta lisas ka avaliku elu tegelased, kes "tühistati", see tähendab, et neil õnnestus tühistamine tagasi pöörata, nagu näiteks YouTuber Felipe Neto, kes oli kuulus poleemika peaosas ja hapukate kommentaaride pildistamise eest.

Suhte juhtimisel on Anitta erinevatel põhjustel, peamiselt poliitilistel põhjustel, üles öeldud. Lauljat on süüdistatud LGBT-publiku kasutamises võitluslippu kaitsmata ja pimeduse kasutamises ainult siis, kui see talle sobib.

Üks viimaseid tühistamisjuhtumeid leidis aset laulja MC Gui puhul. Oktoobris postitas So Paulo funky muusik oma Instagrami lugudesse video, mis pilkas Disney filmi tegelaskuju moodi riietatud tüdruku välimust. Kasutaja lükkas selle suhtumise viivitamatult tagasi ja süüdistas MK-d hirmutamises. Ta üritas vabandada, kuid vastus ei veennud teda: "Naersin, sest arvasin, et see on natuke muljetavaldav. Internet oli väga igav," sõnas laulja.

Need, kes arvavad, et sellised tavad nagu hirmutamine, rassism, homofoobia, mehelikkus ja äärmusparempoolsete kandidaatide toetamine võivad põhjustada kuulsuste taganemise, on ekslikud. Mõni juhtum võib kõlada keskpäraselt, nagu ka ameerika laulja Taylor Swift, kes nägi räppari Kanye Westiga vana lahingu tõttu hashtagi #TaylorSwiftIsCancelled (portugali keeles #TaylorSwiftEstCancelada).

Muuseas, ükski abikaasa Kim Kardashian ei pääsenud 2019. aastal ülesütlemisest. Uuesti kinnitades oma toetust USA presidendile Donald Trumpile ajal, mil vabariiklaste kommentaarid solvasid paljusid mustanahalisi, šokeerisid räpparifännid. Olukorra halvendamiseks ütles Kanye ka TMZ veebisaidil otseülekannete ajal, et orjus on "võimalus".

Kas tühistamiskultuur tõesti töötab?

Sõltub juhtumi kuulsusest ja tõsidusest. Kui MC Gui kannatas saate katkestamise all, näitasid näiteks Anitta ja Taylor Swiftiga seotud episoodid, et veebis propageeritud boikoteerimispüüdlused ei mõjutanud alati kuulsuste karjääri. Mõlemad lauljad jätkavad hittide väljaandmist ja võidavad oma töö eest auhindu.

Sama ei saa öelda näitleja Kevin Spacey kohta, kes on koostanud vähemalt viis teatist seksuaalse ahistamise kohta. Kuna poleemika tekkis, on Netflix vallandanud endise House of Cards tähe ja ta pole uues projektis osalenud. Tema uusim film on "Billionaire Boy's Club", aastast 2018, filmitud enne ilmutust. See eemaldati digitaalselt ka funktsioonilt "Kogu raha maailmas".

CNNi, aja, Merriam-Websteri, Macquaire'i sõnaraamatu (1 ja 2), The NY Timesi kaudu

Mis on teie lemmik sotsiaalne võrgustik? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud