Kuus edukat rakendust, mis olid keelatud alla 13-aastastele lastele

Instagram, WhatsApp ja TikTok on vaid mõned näited populaarsetest rakendustest, mis on alla 13-aastastele lastele blokeeritud. Kuid 58% Brasiilia lastest vanuses 9–10 on profiilid mõnes suhtlusvõrgustiku rakenduses. 11–12-aastaste vanuserühmas kasvab see arv 70% -ni. See teave pärineb infoühiskonna arendamise piirkondliku õppekeskuse (Cetic.br) poolt 2018. aastal läbi viidud uuringust.

Stsenaariumid kinnitavad kahekordistamise olulisust veebis avaldatava sisu pärast. Vanemad ja eestkostjad peaksid järgima lapse ametikohta ja olema valvas kĂĽberkiusamine, kokkupuude sobimatu materjaliga ja isegi värbaja lähenemine. Järgmistes ridades vaadake kuut suurepärast rakendust – kõik need on saadaval Androidile ja iPhone’ile (iOS) -, mis on alla 13-aastastele lastele keelatud, ja mõistke veidi rohkem turvalisuse ja privaatsusega seotud meetmete kohta.

Seitse rakendust, mida vanemad peaksid teadma, et oma lapsi kaitsta

1 seitsmest Mõned populaarsed rakendused on alla 13-aastastele lastele keelatud – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Mõned populaarsed rakendused on alla 13-aastastele lastele keelatud – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

2 7-st Brasiilias on WhatsAppi kasutamise alampiir 13 aastat – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Brasiilias on WhatsAppi kasutamise alampiir 13 aastat – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

WhatsApp on Ameerika ettevõte ja nagu kõigi teiste Ameerika Ăśhendriikide ettevõtete suhtes kehtib ka föderaalne COPPA (Children’s Online Privacy Protection Act 1998). Selles tekstis määratakse sotsiaalvõrgustike kasutamiseks vähemalt 13-aastane vanus, kuna saidi- see sait kogub ja salvestab selliseid andmeid nagu täisnimi, e-posti aadress, telefoninumber, geograafiline asukoht ja muud.

See reegel kehtib kogu maailmas sõnumside rakenduste kasutajate kohta, välja arvatud need, kes elavad Euroopas. Euroopa riikides peate WhatsAppi registreerimiseks ja kasutamiseks olema vähemalt 16-aastane. Vaatamata kindlameelsusele on platvormi kasutustingimuste rikkumised tavalised, sealhulgas Brasiilias. Spetsiaalse veebisaidi järgi WABetaInfo, kaalub ettevõte keelata kasutajad, kellel pole rakenduses nõutavat minimaalset vanust. Siiski on ebaselge, kuidas ettevõte tuvastab, kes nõuetele ei vasta.

3 7-st Instagramist on populaarne teismeliste seas vanuses 13–17 – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Instagram on populaarne teismeliste seas vanuses 13–17 – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Teismeliste vaatajate seas väga populaarne on Instagram keelatud alla 13-aastastele lastele. 2018. aastal käivitas ettevõte selgitusjuhendi sotsiaalvõrgustikus registreeritud 13–17-aastaste laste vanematele. Eesmärgiga aidata vastutajatel teismelistega oma Instagrami kogemustest rääkida, ulatuvad dokumendid alates ühiste keskmõistetega sõnastikest kuni rakenduse peamiste turbetööriistadeni.

Instagramis on ka ressursse platvormil kiusamise ja ahistamise vastu võitlemiseks, mis ĂĽletab sellise käitumise korral Facebooki. Sel kuul käivitas rakendus näiteks funktsiooni “Limit”, mille ĂĽlesandeks on piirata inimeste kommentaaride ja otsesõnumite vaatamist, kes nõuavad halvustavate sõnumite jätmist.

4 seitsmest Facebookist saab keelata kontod, mis rikuvad vanuse alampiiri – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Facebook saab keelata kontod, mis rikuvad vanuse alammäärade reegleid – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

WhatsAppi ja Instagrami omanik Facebook järgib samu reegleid nagu see suhtlusvõrgustik. Vastavalt platvormi kasutustingimustele saavad vanusenõuetele mittevastavad profiilid vormi kasutades teatada ka teistele kasutajatele. Kaebust hindab Facebooki meeskond ja kui tõestatakse, et konto kuulub kellelegi alla 13-aastasele, siis profiil kustutatakse.

Oma privaatsuspoliitikas hoiatab Facebook ka seda, et kui sisu või teave avaldatakse “avalikus” reĹľiimis, lubavad kasutajad kõigil, sealhulgas inimestel väljaspool sotsiaalvõrgustikku, neid andmeid vaadata ja kasutada. Seetõttu on oluline, et alaealiste vanemad oleksid valvsad ja jälgiksid oma laste Facebooki postitatud materjale.

5 seitsmest TikTokist võib pakkuda lastele ja teismelistele kahju – Foto: Disclosure / TikTok

TikTok võib pakkuda kahju lastele ja teismelistele – Foto: Disclosure / TikTok

Teismeliste seas palavik videote dubleerimise ja naljakate klippide tõttu määrab TikToki rakendus platvormile sisenemiseks minimaalse vanuse 13 aastat, kuid ei nõua vanuse tõendamist. Vanemad ja eestkostjad peaksid olema teadlikud alaealiste tegevusest sotsiaalvõrgustikes: märtsis määrati TikTokile 5,7 miljoni USA dollari suurune trahv (otsese ümberehituse korral umbes 23 miljonit dollarit) lastele tundliku sisu, näiteks pedofiilia, avalikustamise eest. ja seks.

Vastuseks juhtunule lubas ettevõte astuda samme avalikkuse turvalisuse tagamiseks. See rakendus keelab isikuandmete jagamise ja piirab kasutajate vahelist suhtlemist. Lisaks töötas TikTok välja videoseeria nimega „Sa oled kontrolli all“, et selgitada kõige populaarsemaid meeme ja redigeerimisefekte, privaatsusseadeid ja turbepoliitikat kõige väiksemale vaatajaskonnale. vanus rakenduses.

6 seitsmest Snapchatis nõuab 13–17-aastaste teismeliste eest vastutavatelt kasutajatingimuste ĂĽlevaatamist ja lepingute järgimist – Foto: Pedro Vital / TechTudo

Snapchat nõuab 13–17-aastaste teismeliste eest vastutajatelt kasutustingimuste ĂĽlevaatamist ja lepingute täitmist – Foto: Pedro Vital / TechTudo

Snapchat meelitab oma multimeediavestlustööriista kaudu palju noori inimesi. Platvormi kasutamine eeldab aga minimaalset vanust 13 aastat. 13–17-aastaste teismeliste jaoks nõuavad sotsiaalsed võrgustikud vanematelt kasutustingimuste ülevaatamist ja lepingute järgimist.

Rakendus, mida algselt teadaolevalt kasutati intiimsete piltide vahetamiseks – kuna need kaovad 24 tunni jooksul – palus kasutajatel seda tĂĽĂĽpi materjali mitte jagada alla 18-aastastega. Väärib mainimist, et pornograafia, alastuse või seksuaalse sisu avaldamine rikub ĂĽhiskonna käitumisreegleid ja võib tähendada kontode peatamist. Hirmutamine ja enesevigastamine on ka Snapchatis keelatud sisu hulgas.

7/7 Ainult ĂĽle 18-aastased saavad Tinderit kasutada – Foto: Reproduction / Marvin Costa

Tinderit saavad kasutada ainult ĂĽle 18-aastased – Foto: reprodutseerimine / Marvin Costa

Nagu arvata oli, on Tinder alla 18-aastastele lastele keelatud. See ei olnud alati nii: kuni 2016. aasta juunini said 13-aastased noored kasutada suhterakendust teatud piirangutega, näiteks vaadates ainult profiile, mis eksisteerivad ka selles vanuserühmas. Probleem on selles, et käigust saab hõlpsasti mööda hiilida: piisab vanuse muutmisest Facebookis, seotud sotsiaalvõrgustikus, et luua samade andmetega profiil.

Tinderi kasutamise minimaalsed vanusepiirangud kehtivad kõikides riikides. Nagu ettevõte toona teavitas, mõjutab muudatus vähem kui 3% kogu maailma kasutajaskonnast, mis probleeme ei tekita.

Mis on Tinder ja kuidas see töötab

Mis on Tinder ja kuidas see töötab