Kuus kohta, mida te ei saa Instagrami fotodele postitada

Mõned maailma suurimad turismiobjektid ei saa ilmuda tänapäeva suurima fotode sotsiaalse võrgustiku Instagrami postitustes. Nendes kohtades on seadused, mis keelavad külastajatel registreerida koha pilte kas selle sisemuses või autoriõiguste tõttu, nagu see on Eiffeli torni öötulede puhul. Instagrami piiratud kohtadesse pilte postitades hakkavad kasutajad rikkuma sotsiaalvõrgustiku kasutustingimusi, kuna postitatud sisul puudub seaduslik luba.

LOE: 2019. aastal kaheksa kuulsuste petuskeemi Internetis; vaata

Taj Mahal, mitmed Las Vegase kasiinod ja Sixtuse kabel on mõned kohad, kus tal pole lubatud interjööri pildistada. Vaadake allpool mõnda neist kuulsatest kohtadest ja keeldude põhjustest.

1 seitsmest Instagramist keelab kasutajatel fotode postitamine keelatud turismiobjektidesse – Foto: Foto: Carolina Oliveira / TechTudo

Instagram keelab kasutajatel fotode postitamise keelatud turistide kohtadesse – Foto: Foto: Carolina Oliveira / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Üheks maailma kõige asjakohasemaks ajalooliseks pärandikohaks valis UNESCO Taj Mahali kultuuripärandiks ja kuulutas tänapäevase maailma seitsme ime hulka. Vaatamata kuulsusele ja Internetis jagatavate piltide rohkusele leiab harva mausoleumi sisepilti. Indias asuva kuulsa palee külastajad peavad saidile sisenemisel järgima mitmeid reegleid, nagu näiteks pildistamata jätmine ja mobiiltelefonide väljalülitamine. Kui soovite külastuse registreerida, on teil lubatud teha ainult väliseid fotosid.

2/7 Taj Mahal on ĂĽks kaasaegse maailma seitsmest imest – Foto: Reproduction / Instagram

Taj Mahal on ĂĽks kaasaegse maailma seitsmest imest – Foto: Reproduction / Instagram

Grand Canyon asub Arizonas ja on üks turismi vaatamisväärsusi Ameerika Ühendriikides. Üks maailma suurimaid kanjoneid võtab aastas vastu üle 4 miljoni turisti. Külastajatel on võimalus klaasist silla kaudu tekile juurde pääseda, et jälgida maastikku ja punase kivi kihte. Selles osas on turistidel keelatud kaameraid võtta ja kasutada ning kriimustuste vältimiseks ja klaaspõranda kahjustamiseks peavad nad kandma spetsiaalseid kingi.

3 of 7 Fotograafia on Grand Canyoni vaatetekil keelatud – Foto: Reproduction / Instagram

Suure kanjoni vaatetekil on pildistamine keelatud – Foto: Reproduction / Instagram

Sixtuse kabelis on Michelangelo tunnustatud maalide poolest tuntud kaks renessansi sĂĽmboolsemat teost: “Viimne kohtumõistmine” ja “Aadama loomine”. Hoone asub Vatikani linnriigis, kus asub paavsti ametlik elukoht ja kus toimub konklaav ehk uue paavsti valimise protsess. Vana kirik on muudetud muuseumiks ja see meelitab igal aastal tuhandeid turiste. Kuid kabelis on fotode või videote tegemine rangelt keelatud ja kĂĽlastajad peavad vaikima.

4/7 Sixtuse kabelis asuvad mõned peamised renessansi teosed – Foto: Reproduction / Instagram

Sixtuse kabelis on mitu suurt renessansitööd – Foto: Reproduction / Instagram

Moskva Punasel väljakul asuv Lenini mausoleum on üks peamisi vaatamisväärsusi, mis pärineb endisest Nõukogude Sotsialistlikust Vabariigist. Hoones asub sotsialistliku liikumise asutajajuhi Vladimir Lenini surnukeha. Haud võtab külastajaid vastu aastaringselt ning austuse näitamiseks on juhi keha pildistamine või filmimine keelatud. Kui külastaja nõuab, loetakse seda seaduse rikkumiseks.

5/7 Foto Nõukogude liidri Vladimir Lenini surnukehast on keelatud – Foto: Reproduction / Instagram

Nõukogude liidri Vladimir Lenini surnukeha foto on keelatud – Foto: Reproduction / Instagram

Hasartmängude ja meelelahutuskohana tuntud Las Vegase kasiinod keelavad külastajatel pildistamiskoha sees pildistamise. Selle põhjuseks on õiguslikud meetmed mängijate identiteedi kaitsmiseks, mille eesmärk on vältida võimalikke varguse juhtumeid ja kaitsta nende külastajaid nende eraelu puutumast. Praegu kehtib keeld ainult mõnes kasiinos, kuid varem keelas enamik kohti piltide registreerimine.

6/7 Mõned Las Vegase kasiinod keelavad kĂĽlastajatel sisefotosid teha – Foto: Reproduction / Instagram

Mõned Las Vegase kasiinod keelavad kĂĽlastajatel sisefotosid teha – Foto: Reproduction / Instagram

Üks maailma kuulsamaid paiku, Eiffeli torn on Prantsusmaa peamine turismiobjekt ja meelitab ligi miljoneid külastajaid kõigist riikidest. Monumentide juures pildistamine on Pariisi külastades väga levinud tava, olles üks kõige rohkem pildistatud kohti maailmas, jäädes alla vaid Ameerika Ühendriikide Central Parkile ja Suurbritannias asuvale Big Benile. Valgustatud monumendi pildistamine on aga keelatud, kui teil pole selleks kirjalikku luba. Seda seetõttu, et valgustus on autoriõigusega kaitstud. Öösel Eiffeli tornist tehtud fotosid saab kasutada ainult isiklikel eesmärkidel.

7 seitsmest Eiffeli torni öötulest autoriõigus – Foto: reproduktsioon / Instagram

Eiffeli torni öötulede autoriõigus – Foto: paljundamine / Instagram

Via IntoPost ja Bright Side

Kuidas vaadata arhiivitud fotosid Instagramis

Kuidas vaadata arhiivitud fotosid Instagramis