contador gratis Saltar al contenido

Kuus lööki, mida tuleb 2020. aastal arvestada | Turvalisus

Turvalise Interneti päev: 5 keelatud tegevust enda kaitsmiseks Internetis Turvalisus

Meelelahutuse veebisaitide paroolivargus, võlts WhatsApp-pettused ja keerukamad lunavara rünnakud kuuluvad küberruumi ohtude hulka 2020. aastal. Turbeeksperdid ennustavad, et lisaks olemasoleva taktika täiustamisele kasutavad kurjategijad ka suhteliselt uut tehnoloogiat, aga ka sügavad võltsingud veebipettuste rakendamiseks. Mõelge sellele TechTudo on eraldanud kuus pettust, millest peate 2020. aastaks teadlik olema, ja õppige altpoolt, kuidas saate end nende eest kaitsta.

LUGEGE: Rand või auto? Pidage meeles veebi saladust 2019. aastal

Nimekirjas on kuus lööki, mida tuleb 2020. aastal arvesse võtta Foto: DivulgaoNimekirjas on kuus lööki, mida tuleb 2020. aastal arvesse võtta Foto: Divulgao

Nimekirjas on kuus lööki, mida tuleb 2020. aastal arvesse võtta Foto: Divulgao

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Meelelahutuse veebisaitide paroolide vargus

Pärast Disney + rikkumisi jõuab kelmusehoiatus muude voogedastusteenuste juurde Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudoPärast Disney + rikkumisi jõuab kelmusehoiatus muude voogedastusteenuste juurde Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Pärast Disney + rikkumisi jõuab kelmusehoiatus muude voogedastusteenuste juurde Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Voogesitusteenuste kasv jätkub. Kui sellised kaubamärgid nagu Netflix ja Spotify on 2019. aastal üha enam asutatud, kasutavad teised suurettevõtted võimalust uute teenuste turule toomiseks. Disney Plusi eest vastutab Apple'i juhtum koos Apple TV + ja Walt Disneyga.

Kontode müük voogesitusplatvormil on pimedas veebis juba väga levinud tava ning kasvava pakkumise ja selle teenuse populaarsuse kasvades muutub see 2020. aastal kordatavamaks. Kui märkate oma konto ajaloos ebaharilikku tegevust, asendage kohe sõna parool ja väljuge kõigist seadmetest.

2. Võlts WhatsApp pettus

WhatsAppile keskendudes võltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudoWhatsAppile keskendudes võltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudo

WhatsAppile keskendudes võltsitud tööpettused peaaegu kolmekordistusid 2019. aastal Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Pettused, mis üritavad võltsitud tööpakkumiste abil ohvreid meelitada, on iga aastaga kasvanud ja 2020. aastaks ei ole see teisiti. Ainuüksi sel aastal on registreeritud üle 2,3 miljoni sündmuse, mis tähendab 174% -list tõusu võrreldes 2018. aastaga. Kurjategijate kalduvus kasutada jätkuvalt riigi kõrget töötuse määra, et rakendada rahapettusi WhatsApi kaudu saadetud võltsteadete abil.

Enda kaitsmiseks seda tüüpi pettuste eest on esimene nõuanne alati teadlik sõnumitoojatest ja suhtlusvõrgustikest kiusatavate tööpakkumistega. Väga kahtlased vabade töökohtade osas, kus on head palgatõotused ja palju eeliseid, ilma et oleks vaja kogemusi. Samuti on oluline linki hoolikalt kontrollida ja sellegipoolest mitte kunagi seda klõpsata. Selle asemel otsige ettevõtte ametlikul veebisaidil kahtlustatavaid vakantse kohti, et kontrollida nende autentsust.

3. Bitcoiniga seotud pettus

Sextorso pettus, kus ohvrid peavad maksma lunaraha, kuna neil pole väidetavalt Internetti postitatud pilte, on üks peamisi taktikaid, mida kurjategijad bitcoini ostmiseks kasutavad. Küberturbeettevõtte Kaspersky sõnul peavad petturid 2020. aastaks investeerima keerukamatesse lõksudesse.

Bitcoin Carteri detsentraliseerimine meelitab kurjategijaid Foto: Divulgao / FISLBitcoin Carteri detsentraliseerimine meelitab kurjategijaid Foto: Divulgao / FISL

Bitcoin Carteri detsentraliseerimine meelitab kurjategijaid Foto: Divulgao / FISL

Näitena võib tuua andmepüügipettused, mis suunavad kasutajad tavaliselt võltsreklaamidega lehtedele, mis suudavad iga vaatamisega kasumit teenida. Järgmisel aastal on lootus, et nad hakkavad saatma ohvreid veebisaitidele digitaalse valuuta ostmiseks, müümiseks ja vahetamiseks.

Ehkki seksuaalse väljapressimise või andmepüügimeilide saamist ei saa vältida, on mõned toimingud abiks, et te ei satuks sellesse kriminaalsesse pettusesse. Neist kõige olulisem on mitte kunagi klõpsata kahtlastel päritolulinkidel ega alla laadida manuseid, mille saatjad on saatnud. Pettuste korral, mis kasutavad veebisaiti bitcoini kaevandamiseks, on brauseril laiend, mis lubab blokeerida kõik teie süsteemi kaevandamise kaaperdamise katsed.

5. Deepfake pettus

Deepfake tehnoloogia, mis kasutab võltsvideote tegemiseks masinõpet ja tehisintellekti (AI), valis McAfee 2020. aasta üheks suurimaks digitaalse turvalisuse ohuks. Ettevõtte tehnoloogiajuhi Steve Grobmani sõnul on AI hiljutised edusammud teinud võimalikuks toota väga veenvaid klippe, ilma et oleks vaja suuri seadmeid või tehnilisi teadmisi. On isegi saite, kuhu saate üles laadida videoid või heli ning vaid mõne minutiga saada vastu valest teabest tehtud materjale.

Sügavkülmud on 2020. aasta suurim julgeolekuoht, ennustab McAfee'i uuring Fotod: Avalikustamine / KaugjäljedSügavkülmud on 2020. aasta suurim julgeolekuoht, ennustab McAfee'i uuring Fotod: Avalikustamine / Kaugjäljed

Sügavkülmud on 2020. aasta suurim julgeolekuoht, ennustab McAfee'i uuring Fotod: Avalikustamine / Kaugjäljed

Tehniliste piltidega manipuleerimisele juurdepääsu populariseerimine, kaasates spetsialiste, valitsuse ja eraettevõtteid. Üks suurimaid hirme on see, et valimisperioodil kasutatakse desinformatsiooni edendamiseks relvana tehnoloogiat. Mõeldes vähendada sügava võltsingu mõju 2020. aasta presidendivalimistel, tegutses USA kongress võltsvideo järgi.

Erasektori jaoks on peamiseks mureks asjaolu, et tehnoloogia levik põhjustab andmepüügipettuste sagenemist, kus kurjategijad maskeeruvad ettevõtte tegevjuhtideks ja veenvad töötajaid raha üle kandma või konfidentsiaalset teavet avaldama. 2019. aastal langes elektrienergia sektoris tegutsev ettevõte seda tüüpi pettuste ohvriks ja kandis kahjumit 220 tuhat.

Küberturbeeksperdid usuvad, et lunavara rünnakud, kus kurjategijad kaaperdavad ohvrite toimikud ja nõuavad bitcoini kogust nende dekrüpteerimiseks, on 2020. aastaks sihipärasemad. Ajakirjaartiklis avaldatud andmete kohaselt Forbes, on tänavu avaliku sektori vastu toimunud üle 100 sellise rünnaku, võrreldes 2018. aastal registreeritud 51 sündmusega. Järgmisel aastal on kurjategijate suundumus suunata korporatiivvõrgustikke.

Lunavaraga nakatunud arvuti Foto: Joo Balbi / TechTudoLunavaraga nakatunud arvuti Foto: Joo Balbi / TechTudo

Lunavaraga nakatunud arvuti Foto: Joo Balbi / TechTudo

Loodame aastaks 2020, et ettevõtte võrgu valikuline levik kasvab veelgi ja suurendab lõpuks kaheastmelist väljapressimisrünnakut. Esimeses korraldavad küberkurjategijad kurnava lunavara rünnaku, šantažeerides ohvreid nende failide taastamiseks. Teises rünnakus ründavad nad vasturünnakuid, ähvardades seekord aga avaldada konfidentsiaalseid andmeid, mis varastati enne rünnakut, selgitas McAfee virtuaalne uurija John Fokker.

Operatsioonisüsteemi ajakohasena hoidmine, viirusetõrje kasutamine, mis suudab tuvastada ja blokeerida kõige erinevamat tüüpi õelvara ning mitte klõpsata andmepüügikampaaniatelt saadetud kahtlastel linkidel, on mõned näpunäited, mis aitavad lunavara rünnakute ära hoida.

6. Näotuvastusega seotud petmine

Kurjategijad hakkavad näotuvastustehnoloogia vältimiseks võltsraha teenima, märgib McAfee Foto: Divulgao / NetvueKurjategijad hakkavad näotuvastustehnoloogia vältimiseks võltsraha teenima, märgib McAfee Foto: Divulgao / Netvue

Kurjategijad hakkavad näotuvastustehnoloogia vältimiseks võltsraha teenima, märgib McAfee Foto: Divulgao / Netvue

Näotuvastusel põhinev tehnoloogia on kohal igapäevaelus paljudes aspektides: alates nutitelefoni avamisest, lennujaamas passide tuvastamise kontrollimisest ja isegi politsei turvamehhanismist kuni maanteel asuvate kurjategijate tuvastamiseni. Halb uudis on see, et igapäevaelu lihtsustades tuleb tehnoloogia 2020. aastaks pettustesse sattuda.

"Kui tehnoloogia järgmise paari aasta jooksul vastu võetakse, ilmnevad väga sobivad riskivektorid ja me arvame, et vaenlased hakkavad näotuvastuse vältimiseks jäljendusi tootma," selgitas McAfee Advanced Threat Researchi juht Steve Povolny. Tema sõnul on oluline, et ettevõtted mõistaksid näotuvastusest ja muudest biomeetrilistest süsteemidest tulenevaid turvariske ning investeeriksid riskide alasesse haridusse ja kriitiliste süsteemide tugevdamisse.

Mis on parim peakomplekti kaubamärk? Arvamused TechTudo foorumis.

Kuidas arvutis WhatsApp Status'i postitada

Kuidas arvutis WhatsApp Status'i postitada