Kuus nostalgilist rakendust ajas tagasi liikumiseks | | Rakendus

Kuus nostalgilist rakendust ajas tagasi liikumiseks | | Rakendus

Analoogkaamera, Windows 98, monofoonilised helinad. Need on mõned üksused, mis kuuluvad 1990. ja 2000. aastate igapäevaellu ja millest paljud kasutajad on mööda läinud, kuid mida tänapäeva nutitelefonides hõlpsasti meelde tuleb. Mõned Androidi ja iPhone'i (iOS) tasuta rakendused võimaldavad teil nostalgiat lõpetada, taaselustades neid programme ja teenuseid oma mobiiliekraanil, võimaldades näiteks joonistada rakenduses Paint ja mängida klassikalises trükis klassikalist "madu mängu".

  • Google'i rakendus muudab fotod kuulsateks maalideks
  • #FiqueEmCasa: vaadake muid teenuseid, et karantiinile tähelepanu pöörata

Mõelge sellele TechTudo koondab kuus rakendust, mis toovad tagasi mõned vanade kasutajate armastatumad teenused, mis viivad teid ajas tagasi. Vaadake allolevat nimekirja.

Rakendus reprodutseerib Windows 98 mobiilifotodes: Rodrigo Fernandes / TechTudoRakendus reprodutseerib Windows 98 mobiilifotodes: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Rakendus reprodutseerib Windows 98 mobiilifotodes: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Rakendus simuleerib analoogkaamerat

Huji Cami rakendus simuleerib mobiiltelefonide analoogfotokaameraid 80ndatest ja 90ndatest, nii et kasutajad saavad vanu mälestusi uuesti elada. Efekti loomiseks saavad rakenduse tehtud fotod värvifiltrid, mis muudavad pildid sarnaseks 35 mm filmidega. Lisaks simuleerivad valguskiired välklampi, et muuta pildid vanade failidega sarnasemaks.

Huji Cami rakendus rakendab fotodele taandumisefekti. Foto: Reproduo / Rodrigo FernandesHuji Cami rakendus rakendab fotodele taandumisefekti. Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Huji Cami rakendus rakendab fotodele taandumisefekti. Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Elamuse reaalsemaks muutmiseks simuleerib rakendus vana kaamera väikest välimust mobiiliekraanil. Suurema nähtavuse saavutamiseks on see aga võimalik suuremaks muuta, samuti võib selfiede tegemiseks lülituda esiläätsele. Rakenduses olevad fotod aktsepteerivad ka fiktiivset kuupäevarakendust, mis vaikimisi viitab 1998. Huji Cam on tasuta ning saadaval Androidi ja iPhone'i jaoks.

2019. aasta detsembris ilmus App Store'isse rakendus ettepanekuga taastada iPodi pleieri disain mobiiliekraanile. Rewound on iPhone'i muusika voogesituse teenus, mis kasutab kujunduse muutmiseks nahku. Valikute hulgas on teema, mis kuvab Apple'i seadme ekraanile lojaalse koopia. Ekraanil on kasutajal saadavalolevate laulude loend ja ümmarguse liugklambriga Click Wheel, mis tegi iPodi käivitamisel kuulsaks.

Apple eemaldas aga rakenduse App Store'ist, väites, et teenus kopeeris iPodi paigutust, selle eest tasuti Apple Musicuga sünkroonimise eest ja seda võidakse ikkagi eksitada ametliku Apple'i toote vastu. Arendajad, kellel on plaan vabastada nahk Spotify-ga vastavusse viimiseks leidke sponsoreid oma iPod-mängija veebilahenduste väljatöötamiseks.

Rakendus teeb Windows Painti kättesaadavaks fototelefonidel: Reproduo / Rodrigo FernandesRakendus teeb Windows Painti kättesaadavaks fototelefonidel: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Rakendus teeb Windows Painti kättesaadavaks fototelefonidel: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Klassikalisele Windowsi piltide loomise tarkvarale pääseb juurde ka mobiiltelefonidega. Rakendus Paint 98, mis on saadaval iPhone'i jaoks, on huviprogramm ja see võimaldab teil pääseda juurde kõigile traditsioonilistele paneeli tööriistadele, nagu harjad, pliiatsid, kustutuskummid, ämbrid ja pihustusvärvid, ning valida kahe erineva värviga, mida valgele ekraanile rakendada. Samuti on võimalik kirjutada teksti ja kasutada graafilisi kujundeid, nagu jooned ja ristkülikud.

Joonistamiseks peab kasutaja valima nupu "hiir", mida ta soovib kasutada, ja lohistama sõrme ekraanil, iga nupp tähistab värvi, nagu arvutis. Pole vaja öelda, et sõrmega joonistamine mobiiltelefoni väikesele ekraanile pole nii lihtne ja tulemused ei pruugi olla nii täpsed, kuid see kogemus teeb kõige nostalgilisema inimese rahule. Lõpuks saate teose alla laadida või jagada seda sotsiaalsetes võrgustikes.

4. Mobiiltelefon heliseb pikka aega

Rakendus pakub nutitelefonides kasutamiseks mono- ja polĂĽfoonilisi helinaid Foto: Reproduo / Rodrigo FernandesRakendus pakub nutitelefonides kasutamiseks mono- ja polĂĽfoonilisi helinaid Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Rakendus pakub nutitelefonides kasutamiseks mono- ja polĂĽfoonilisi helinaid Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Vanad monofoonilised ja polüfoonilised helinad olid mobiiltelefonide kasutajate mälus endiselt alles 2000. aasta algusest. Sellega pakub Androidile saadaval olev rakendus Old Phone Ringtones kümneid helisid, mis on kuulsaks saanud Nokia ja Siemensi mudelites. Sel ajal oli peale selle võimalik kuulda ka tavapäraseid lauatelefoni mobiiltelefoni helinaid.

Helinaid saab mängida nii mitu korda kui soovite, ja neid saab alla laadida ka kasutaja nutitelefoni ametliku helinana kõnede, äratuste, teadete või teatud kontaktidelt kõnede vastuvõtmisel.

5. Windows 98 simulaator

Rakendus reprodutseerib tõepoolest Windows 98 ekraani mobiilifotol: Reproduo / Rodrigo FernandesRakendus reprodutseerib tõepoolest Windows 98 ekraani mobiilifotol: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Rakendus reprodutseerib tõepoolest Windows 98 ekraani mobiilifotol: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Rakendus Win 98 Simulator on täielik Windows 98 emulaator Android-telefonidele. Tema kogemus on süsteemile väga lojaalne ja on juba alanud rakenduse avamisel, kui kasutajad saavad kuulda klassikalist käivitusheli. Sellest ajast alates võtab täielik arvutiekraan üle kõik nutitelefonid, võimaldades juurdepääsu kõigile Microsofti OS-i ressurssidele, nagu menüü Start, Windows Explorer, mängudele nagu Minesweeper ja FreeCell, juurdepääsu saamiseks MS Dose, Windows Media Playeri, Minu dokumentide kausta ja isegi Internetile. Explorer, kus pääsete juurde tõelistele veebisaitidele.

Hiirt juhitakse ekraanil sõrmega ja helitugevuse suurendamiseks ja vähendamiseks käivitatakse nupuga klõpsamine. Need, kes Windows 98 järele igatsevad, leiavad rakenduses kiire viis klassikalise süsteemi igatsuse hävitamiseks. Ilmselt mängib see rakenduse sulgemise korral ka Windowsi seiskamisheli.

6. Nokia "madude mäng"

Game Snake 97 reprodutseerib nutitelefonides madumänge Foto: Reproduo / Rodrigo FernandesGame Snake 97 reprodutseerib nutitelefonides madumänge Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Game Snake 97 reprodutseerib nutitelefonides madumänge Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

Klassikalist madu mängu saab nüüd installida ka Androidi või iOS-i nutitelefonidesse. Rakendus Snake 97 reprodutseerib mängu tõepoolest ühevärvilise ekraani ja traditsioonilise monofoonilise heliga ning kuvab ekraanil vana mobiiliklaviatuuri füüsilise koopia, nii et kasutajatel on maode juhtimiseks nuppude kasutamisel sama tunne nagu varem.

Konfiguratsioonis on võimalik valida seitsme vana mobiiltelefoni valiku hulgast, määrates looma kiiruse ja helitugevuse. Kasutajad saavad mängida lisaks kolmele uuele võimalusele üheksas originaalses raskusastmes.

Via kaudu Verge ja MacRumors

Koomiks: kuidas muuta fotod karikatuurideks

Koomiks: kuidas muuta fotod karikatuurideks