Kuus nõuannet oma mobiiltelefoni korrastamiseks

Telefoni korrastamine on mõne jaoks keeruline ülesanne, kuid mõne näpunäite järgi saab tegevust lihtsustada. Fotode salvestamine pilves olevatesse albumitesse, installitud rakenduste sorteerimine ja e-posti postkasti puhastamine võivad lisaks telefoni korrastamisele aidata ka seadme mälu ja parandada selle toimivust.

LOE: Aprillis kümme enim allalaaditud rakendust; vaata paremusjärjestust

Pidage meeles, et on oluline hoida nutitelefoni korrastatuna, nii et te ei riski selle tootlikkust langetada ega kaotada oma Androidi ja iPhone’i (iOS) telefonides olulisi dokumente. Allpool olevast loendist leiate, kuidas korraldada oma fotosid, videoid, rakendusi, e-posti, kontaktide ja ĂĽlesannete loendeid, samuti teksti, videoid ja muud Interneti-sisu hilisemaks vaatamiseks.

1/7 – Ă•pi nutitelefoni praktilisemaks ja korrastatumaks muutma – Foto: Lucas Mendes / TechTudo

Siit saate teada, kuidas nutitelefoni praktilisemaks ja korrastatumaks muuta – Foto: Lucas Mendes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Fotode ja videote korrastamine võib olla lõbus ülesanne, sest säästate mõned mälestused oma elu headest aegadest. Kuna paljudele telefonidele installitud standardsed galeriid on tavaliselt väga piiratud, on esimene samm kasutada rakendust, mis automatiseerib suurema osa organisatsioonist ja haldab pilves failide varukoopiaid, vältides teie piltide kadumist isegi siis, kui teie nutitelefoniga midagi juhtub. .

Ăśks parimatest võimalustest on Google Photos, mis on saadaval Androidile ja iPhone’ile (iOS). See sorteerib pilves fotosid mitmel viisil. Peamised kategooriad on kuupäeva järgi, kuvatakse avaekraanil ajaskaalal. Jaotises „Inimesed“ on rĂĽhmitatud tuvastatud nägudega pildid ja nende järgi on võimalik sisestada sõprade ja perede nimesid. Rakendustes „Kohad” ja „Mitmesugused” eraldab rakendus fotod erinevatest kohtadest, objektidest, toidust, loomadest ja muust. Täpsus on muljetavaldav, kuid mitte sajaprotsendiline, seega leidke aega kõigi nende hinnangute ĂĽlevaatamiseks ja tarkvara tõhusamaks muutmiseks.

Samuti saate luua isikupärastatud albumeid koos soovitud nimede, fotode ja videotega ning jagada neid kellega iganes soovite. Lõpuks ärge unustage oma failide automaatset varundamist sisse lĂĽlitada. Kui see on teie Google’i kontol turvaline, vabastage ruumi telefoni mälust. Saate taastada mitu kontserti.

2 seitsmest teenusest Google Photos automatiseerib suurema osa organisatsioonist – Foto: reprodutseerimine / Isabela Cabral

Google Photos automatiseerib suurema osa organisatsioonist – Photo: Reproduction / Isabela Cabral

Nutitelefoni installitud rakenduste leidmine ei pea olema vaev, mistõttu soovitame oma päeva hõlbustamiseks rakenduse paigutust kohandada. Idee on selles, et enimkasutatutele pääseb juurde võimalikult väheste puudutustega ning et rakendused on jagatud kategooriatesse. Alustage puhastamisest: kustutage rakendused, mida te enam ei kasuta. Rakendus Failid aitab Androidi kasutajatel seda ĂĽlesannet aidata ja iPhone’is näete oma seadetes, millistel rakendustel pole viimast tegevust olnud.

Kui teil on veebisait, millele pääsete sageli juurde oma brauseri kaudu ja millel pole teie enda rakendust, looge avakuvale juurdepääsuks otsetee, nagu oleks see rakendus. Looge kaustu, et koguda sama tĂĽĂĽpi rakendusi, näiteks suhtlusvõrgustikud, sõnumside, mängud, saatmine, transport ja rahandus. Teine võimalus on see ekraanilt eraldada, eriti kui teie sĂĽsteemil pole rakenduse sahtlit – nagu näiteks iOS-is ja MIUI-s, näiteks Xiaomi liides.

Sel juhul jätke viimasele ekraanile vähem kasutatud rakendused ja kaustad. Kui teil on sahtel, et pääseda juurde kõigele, mis telefoni on installitud, jätke avakuvale ainult enimkasutatavad rakendused ja määrake täiendav ekraanimiinimum. Pidage meeles, et suurte nutitelefonide puhul, mis meil täna on, on kõige lihtsam ekraan puudutada alaosa, kui kasutaja hoiab seda ühe käega. Seetõttu peavad kõige olulisemad rakendused olema selles piirkonnas.

3/7 Määrake oma rakendused prioriteedi järgi – Foto: paljundamine / Isabela Cabral

Korraldage oma rakendused tähtsuse järjekorras – Foto: paljundamine / Isabela Cabral

E-posti kasti korrastatuna hoidmine pole lihtne, kuid see võib olla väga rahuldustpakkuv ja takistab oluliste meilide segadusse kadumist. Selleks saab Gmailis, Outlookis ja teistes populaarsetes teenustes rakendada mitut toimingut. Kõrvaldage sotsiaalvõrgustikes kasutud kirjad, reklaamid ja muud soovimatud sõnumid. Kui võimalik, loobuge suurte numbrite saatjate saatjate tellimusest kas e-posti teenuse kaudu või sõnumi allservas oleva lingi kaudu. Tulge välja isegi uudiskirjast, mida pole ammu lugenud.

Filtrid ja sildid on organisatsioonides suurepärased liitlased. Saate luua sildid näiteks konkreetse projektiga seotud meilide rühmitamiseks. Või võite luua filtri nii, et kõik, mis pärineb konkreetselt saatjalt, võidaks selle sildi. Filtrid võivad ka automatiseerida sõnumite suunamise rämpsposti, prügikasti, arhiivi või loetuks märkimiseks. Ärge unustage ka rämpsposti ja rämpsu koristada.

4/7 Gmailis kasutage ebaolulist e-posti ning kasutage enda huvides silte ja filtreid – Foto: paljundamine / Isabela Cabral

Gmailis kasutage mittevajalike meilide kustutamist ning siltide ja filtrite kasutamist – Photo: Reproduction / Isabela Cabral

Teie telefoniraamat on tõenäoliselt segadus, mis hõlmab peaaegu kõiki, kellega olete oma digitaalses elus ĂĽhendust võtnud, koos mõttetute isikutunnistuste, vanade numbrite ja inimestega, kellega te isegi ei tea enam, kes te olete. Kas peaksime kõik korraldama? Esiteks vali koht. Kui kasutate iPhone’i, peab teil iCloudis olema mitu kontakti. Kui kasutate Androidi, on need teie Google’i kontol või teie telefonimärgil, näiteks Samsung või Xiaomi.

Nad võivad olla hajutatud, kuid vali ainult üks koht, kuhu kõik koondada ja vajadusel rännata. Kõigi kontaktidega faile on võimalik eksportida ühele kontole ja teisele importida. Google on tavaliselt parim alternatiiv, kuna see on saadaval laiemas seadmes ja integreeritud enamate teenustega.

NĂĽĂĽd on aeg teha käsitsi skannimine ja eemaldada kõik kasutud. Androidis saate valida mitu ĂĽksust ja need korraga kustutada. Seejärel ĂĽhendage duplikaatkontaktid, mida saab automaatselt teha teie Google’i kontol. Kui teie loetelu on maksimaalselt vähendatud, algavad kõige raskemad tööd. Proovige ĂĽkshaaval andmeid värskendada, säilitades ainult aktiivsed telefonid, e-kirjad ja aadressid.

Samuti on hea standardiseerida kontaktide salvestamise viis. Näiteks pange „Maria Attorney“ asemel eesnime väljale „Maria“, perekonnanimesse „Silva“ ja ametikohale „advokaat“. Samuti saate oma kontaktid tuvastada siltide järgi, näiteks Perekond ja Töö, ning meeldivad kõige olulisemad.

5-l seitsmest on Google’il tõhus tööriist kontaktide haldamiseks – Foto: Reproduction / Isabela Cabral

Google’il on kontaktide haldamiseks tõhus tööriist – Foto: Reproduction / Isabela Cabral

5. Ăślesannete ja ostude loetelu

Nimekirjad võivad muuta teie elu palju produktiivsemaks. Kui te ikkagi ei kasuta rakendust sel eesmärgil või teil on harjumus lobiseda, näiteks saata WhatsAppis endale meeldetuletusi, kaaluge loendi integreerimist oma igapäevaellu. Todoist on lihtne ja tõhus valik ülesandeloendite jaoks. Lisaks funktsioonidele saate jagada kuupäeva järgi, lisada alamülesandeid, jagada teistega, luua silte ja projekte. Sarnaselt konkurentidega võib Microsoft To Do olla kasulik ettevõtte ökosüsteemi kasutajatele.

Google Tasks on lihtsam, kuid täidab oma rolli ja on integreeritud Google’i kalendri, Gmaili ja Google Docsiga. Ikka Google’i maailmas on olemas ka Keep, mis on suunatud märkustele ĂĽldiselt, kuid võimaldab ka loendi koostamist. Kõik nimetatud rakendused on mõeldud ostunimekirjade jaoks, kuid kui soovite midagi täpsemat, on selleks spetsiaalsed rakendused. AnyListi, Meie toidukaupade või Bring! -I abil on võimalik tooteid olemasolevate supermarketitega eraldada ja koostöös teistega loendeid luua. Kõik rakendused on saadaval Android-telefonidele ja iPhone’idele.

6/7 Todoist on loendi koostamiseks hea valik – Foto: Reproduction / Isabela Cabral

Todoist on nimekirja koostamiseks hea valik – Foto: Reproduction / Isabela Cabral

6. Sisu salvestatakse hilisemaks kasutamiseks

Iga päev saame Internetis palju teavet. Ilma et oleks võimalik kogu teksti lugeda ja kõiki olulisi videoid vaadata, salvestavad paljud meist osa sellest sisust hilisemaks. Aga kas see töötab? Noh, natuke suurema korralduse abil saate oma kogunenud lugemise ajakohaseks, ah.

Juurdepääs salvestatud jaotistele Facebookis, Instagramis, YouTube’is, Mediumis ja muudes sarnastes teenustes, mida kasutate, ja looge puhtad teenused: kustutage kõik, mida teate, mida tulevikus ei kasutata, või teil on vähe võimalusi tegelikult lugeda või vaadata. Kui kogute linke WhatsAppis, postkastis, Facebooki postkastis, märkmikus või mujal, filtreerige ka see sisu.

Välja arvatud YouTube’i videod ja Instagrami pildid, proovige kõik tsentraliseerida sellisesse rakendusse nagu Pocket, mis eraldab ja kogub salvestatud linkide sisu. Liides on väga puhas ja saate muuta fondi tĂĽĂĽpi ja suurust, valida värviskeemi, pääseda sellele võrguĂĽhenduseta juurde ja kuulata teksti asemel lugemist. Põhilisem ja Kindle’i integreerimisega on ka Instapaper hea alternatiiv.

Instagramis eraldage kollektsioonist järelejäänud sisu, mis on teile mõistlik, näiteks “Tätoveeringud” ja “Kaunistused”. YouTube’is proovige teisaldada mõned videod „Vaata hiljem” konkreetsemasse esitusloendisse, näiteks „Reisimine”, „Inglise keel” või „Finantskoolitus”.

7/7 Salvestatud linkide skannimine lugemise ja video järele jõudmiseks – Foto: Reproduction / Isabela Cabral

Skannige salvestatud linke lugemiste ja videote pĂĽĂĽdmiseks – Foto: reprodutseerimine / Isabela Cabral

Miks Play pood rakendusi ei uuenda? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Kuidas tuvastada mobiiltelefoni petuskeeme

Kuidas tuvastada mobiiltelefoni petuskeeme