Kuus TikToki vaidlust 2019. aastal

LOE: Apple kuulutab välja Brasiilia 2019. aasta enim allalaaditud rakendused

Hiinas ĂĽsna populaarne ning eriti noorte ja teismeliste seas populaarne rakendus on silmitsi seisnud ka rahvusvaheliste valitsustega, kes on isegi palunud Apple’il ja Google’il programm oma kauplustest eemaldada. Vaadake allolevast loendist kuut poleemikat, millega TikTok 2019. aastal osales.

1/3 TikTokil tekkis 2019. aastal poleemikat – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

TikTok seisab 2019. aastal vastuolude ees – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Privaatsuse sissetungi protsess

Klassihagi esitati Ameerika Ühendriikide California kohtusse, väites, et TikTok kogub kasutajatelt andmeid nende teadmata ja saadab teabe Hiinas asuvatesse serveritesse.

Vastuoluline põhimõte on ĂĽlikooli ĂĽliõpilane Misty Hong, kes väidab, et laadis rakenduse alla selle aasta märtsi keskel ja aprillis, isegi uuris funktsioone ja lõi mõned mustandvideod, kuid teenuses kontot loomata. Pidage meeles, et TikTok võimaldab teil voos juhuslikke videoid vaadata ilma võrku profiili loomata – registreerimine on vajalik ainult siis, kui kasutaja ise video postitab.

Ăśliõpilane väidab, et kuud hiljem avastas ta, et rakendus on loonud talle konto kasutajanimega “kasutaja”, millele järgneb rida juhuslikke tähemärke. Konto parool on teie telefoninumber. Tema sõnul on TikTok salvestanud ka video, mille ta redigeeris mustandireĹľiimis, samuti videotel näotuvastustestidest saadud paljude muude isikuandmete, biomeetrilise teabe ja nägude digiteerimise.

Ameerika kohtu kohtus öeldakse, et TikTok “taotleb ja edastab salaja suurt hulka andmeid era- ja erakasutajatelt Hiinas asuvatesse serveritesse”. Lisaks tuvastati kohtuasjas kaks Hiina serverit, mis talletavad teavet. Nad on seotud riigi tehnoloogiahiidude Tencenti ja Alibabaga.

TikTok ütleb, et see salvestab kõik Ameerika Ühendriikide kasutajaandmed Virginia osariigis, riigis endas, varukoopia on Singapuris.

2. Varjutus puuetega inimesed

TikTokit on sĂĽĂĽdistatud puuetega, näopuudega, autismi ja Downi sĂĽndroomiga inimeste väljaannete kättesaadavuse piiramises. Kaebuse kohaselt tehti töötajatele ĂĽlesandeks märgistada nende inimeste videod ja sihtida neid kui “erikasutajaid”. Mõjutatud on ka rasvumine ja vähemuse soolise identiteediga inimesed.

2/3 TikTok vähendab puuetega inimeste, autismi ja Downi sĂĽndroomi avaldamise ulatust – Foto: Reproduction / Unsplash

TikTok vähendab puuetega, autismi ja Downi sĂĽndroomiga inimeste väljaannete haaret – Foto: Reproduction / Unsplash

Kui ĂĽhte neist profiilidest koosnev video hakkab võrku mõjutama, ulatudes 6–10 000 vaatamiseni, märgivad moderaatorid faili „eriliseks” – neil on selle hindamiseks umbes 30 sekundit aega ja otsustamine, kas see tuleks tõesti märgistada. või mitte. Videod pole platvormilt välistatud, kuid neid ei kuvata enam vahekaardil „Teie jaoks”, mis näitab kasutajatele juhuslikke huvipakkuvaid videoid. Seetõttu ei jõua see klipp enam hea publikuni.

TikTok väidab, et meetmeid rakendatakse rakenduse sisu modereerimise eeskirjade järgi eesmärgiga neid inimesi kaitsta hirmutamine, kuna neil on ettevõtte sõnul haavatav profiil. Ettevõtte juhiste kohaselt võivad rakendused piirata videote valikut, mille on postitanud inimesed, kellel on kalduvus ahistamiseks või kĂĽberkiusamine põhineb teie fĂĽĂĽsilisel või vaimsel seisundil. ”

3. TĂĽdrukutel on keelatud poliitilisi videoid vaadata

Pealtnäha tavaline video näitab, kuidas noor naine õpetab oma jälgijaid ripsmekoolutajat kasutama. Mõni hetk hiljem ĂĽtles ta: “Kasutage Hiinas toimuva uurimiseks telefoni, mida praegu kasutate.” Ăślejäänud video jätkab 17-aastane afgaani tĂĽdruk Feroza Aziz, kritiseerides Hiina valitsust, väites, et võimud paigutasid sĂĽĂĽtuid moslemeid koonduslaagritesse, eraldades nad oma peredest. See video kogus TikTokis miljoneid vaatamisi ja levis teistesse suhtlusvõrgustikesse, näiteks Facebooki ja Instagrami.

Pikka aega hiljem teatas noor naine, et ei pääse oma TikToki kontole enam juurde. Tema sõnul öeldi veateates, et profiil on “ajutiselt peatatud”. Aziz usub siis, et Hiinas asuv rakendus survestab teda ja rakendus tsenseerib Hiina kommunistliku partei vastaseid arvamusi.

TikToki pressiesindaja sõnul ei olnud videot kustutatud ja noore naise konto peatati tema avaldatud vana video tõttu, kus mainiti terroristi Osama Bin Ladeni, kes polnud videoga seotud. kõnealune. “TikTok ei modereeri sisu poliitilise tundlikkuse tõttu,” seisis avalduses. Selle artikli avaldamise kuupäevast alates on Azizi video TikTokis saadaval ja seda saavad vaadata kõik kasutajad.

4. Lastelt andmete kogumise eest trahvitakse taotlusi

Veebruaris trahvis USA föderaalse kaubanduskomisjoni (FTC) tarbijakaitseagentuur Musical.ly-d (rakenduse nimi enne, kui Byte Dance selle ostis) 5,7 miljonit dollarit. 21 miljonit inimest, sel ajal otsetulemuses), kahtlustatavalt lastelt isikuandmete kogumisel.

Sel ajal ei küsita avalduses registreerimisel vanuse tõendamist. TikTok käivitas hiljem USA-s turvafunktsiooni, et luua lastele turvaline keskkond, pakkudes noorematele kasutajatele spetsiaalseid privaatsusseadeid.

TikTok ĂĽtles märkuses, et teeb koostööd FTC-ga, et luua noorematele kasutajatele ohutu keskkond: “Teeme USA-s rakenduse Musical.ly uurimisel täielikku koostööd FTC-ga ja on hea meel lahenduseni jõuda. Võtame kasutajate turvalisust ja privaatsust väga tõsiselt ning otsime pidevalt võimalusi oma kaitsemeetmete laiendamiseks ja arendamiseks. ”

5. India valitsus nõuab rakenduste eemaldamist Apple’ist ja Google’i poest

Aprillis andis India valitsus Apple’ile ja Google’ile korralduse eemaldada TikTok App Store’ist ja Google Play poest. Põhjuseks on pornograafilise materjali suur levik ja pedofiilia julgustamine platvormil. See samm toimub Ida-India Chennai linna aktivistide rĂĽhma esitatud kohtuasja taotlusel, milles nõutakse riigis rakenduste kasutamise keelamist.

TikTok kaitses ennast, öeldes, et eemaldas 6 miljonit videot, mis rikkusid Indias tema suuniseid, ja tugevdas oma pühendumust platvormi turvalise ja positiivse ruumi tagamisele. Samm tõstatab ka valitsuse ülemääraste nõudmiste ja tsensuuri digitaalses keskkonnas.

Vastavalt Reuters, Eemaldas Google TikToki India poodidest, kuid rakendust saab siiski kasutada juba installitud nutitelefonides. Sel ajal ei vastanud Apple päringule. Praegu on see rakendus riigis välja antud.

India valitsuse kolmest kolmest tellib TikToki eemaldamise rakenduste poodidest – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

India valitsus tellib TikToki eemaldamise rakenduste poest – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

6. Ameerika Ühendriigid uurivad TikToki sisu mõjutamise osas

Pärast teateid eraelu puutumatuse rikkumisest ja sisu tsensuurist nõuab Ameerika Ühendriikide valitsus TikToki ja võimalike riikliku julgeoleku riskide uurimist. Ametivõimud muretsevad, et Hiina ettevõtted tsenseerivad poliitilisi videoid ja saadavad isikuandmeid Ameerikast Hiinasse.

Uurimist taotlevate Ameerika senaatorite kasutatud argumentide hulgas on mitu Hiina valitsusega seotud protestivideot. “[Existem no TikTok] vaid mõned Hongkongi protestivideod, mis on rahvusvahelistes pealkirjades mitu kuud domineerinud, “ĂĽtles senaator Marco Rubio. Kongressi liikmed on ka soovitanud, et TikTok võiks olla välismaise mõjutuskampaania sihtmärk.

Uurimisel analüüsitakse ka Hiina ettevõtte ByteDance poolt varem Musical.ly nime kandnud TikToki ostutehinguid, kaks aastat tagasi tehtud operatsiooni, mis läks maksma miljard USA dollarit. Kokkuleppe ajal ei otsinud ettevõte välja Ameerika Ühendriikide välisinvesteeringute komiteed, mis vastutab välisostjatega peetavate läbirääkimiste analüüsi eest. Agentidele signaalide puudumine avas Ameerika Ühendriikidele võimaluse operatsiooni uurimiseks.

TikToki ostu uurimist taotlenud senaator Marco Rubio säutsus Twitteris: “Iga Hiinas asuvale ettevõttele kuuluv platvorm, mis kogub palju Ameerika kohta andmeid, on meie riigile potentsiaalne tõsine oht.”

TikToki ühe suurema konkurendi Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg kritiseeris rakendust ka tsensuuriprobleemide pärast.

Kwai: kuidas kasutada sotsiaalseid võrgustikke WhatsAppi oleku videote tegemiseks

Kwai: kuidas kasutada sotsiaalseid võrgustikke WhatsAppi oleku videote tegemiseks