Kuus „varjatud” Gmaili funktsiooni, mis võivad teie elu lihtsustada

Gmailil on mitu funktsiooni, millest kasutajad harva teavad ja mis võivad igapäevaelus kasulikud olla. Trikki saab kasutada nii veebiversioonis kui ka Androidi ja iPhone’i (iOS) rakenduses. Google’i e-teenus võimaldab näiteks meilid kiiresti tõlkida, faile otse Google Drive’i salvestada ja muuta ka mobiilirakenduses tõukemärguannete arvu.

LOE: Gmailil on uus välimus ja see annab välja täiendavaid funktsioone; vaata

Teine ressurss, mis on seotud arvutiversiooni sõnumite korraldamisega. Sildikategooriat on võimalik lihtsalt vestlust lohistades muuta ja leida siiski tähe “varjatud” värv, mis tähistab lemmikmeili. Siin on kuus Gmaili salajast funktsiooni, mis võivad teie elu lihtsustada.

1 seitsmest Gmailist on arvutis ja mobiilis varjatud funktsioonid – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Gmailis on varjatud funktsioonid arvutis ja mobiilis – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Paremklõpsake käsku

2/7-st on hiire parema nupuga avatavas dialoogiboksis kasulik käsk – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Gmaili parema hiirenupuga avatavas dialoogiboksis on kasulik käsk – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Viimane teenusevärskendus lisab dialoogimenüüsse uue käsu, mis avaneb hiire parema hiireklõpsuga sõnumil. Kiired otseteed kiirendavad Gmailis mitmesuguseid tegevusi. See võib olla näiteks meilisõnumi edasilükkamine, konkreetse saatja e-kirjade otsimine, vestluskausta või -kategooria muutmine, sõnumite avamine muus brauseri vahekaardis muude funktsioonide kõrval.

2. Järjehoidjate hõlpsaks muutmiseks

3/7 Gmailist saate hõlpsalt muuta e-posti silte – Foto: paljundamine / Rodrigo Fernandes

Gmail võimaldab teil e-posti silte hõlpsalt muuta – Foto: paljundamine / Rodrigo Fernandes

See näpunäide kehtib kõigile, kes kasutavad meilide korraldamiseks silte. Kategooriaikooni lohistamine meililt teisele sildile muudab selle sõnumi kategooriat automaatselt. Teenus küsib ka teilt, kas soovite, et kõik selle saatja meilid lisataks uude kategooriasse, säästes aega.

3. Saate oma telefonis konkreetseid märguandeid

4/7 Oluliste e-posti märguannete sisselĂĽlitamine – Foto: Play / Helito Bijora

Oluliste meilimärguannete aktiveerimine – Foto: Play / Helito Bijora

Saate konfigureerida Gmaili nii, et see saadaks märguandeid ainult mõne konkreetse meili kohta, vältides soovimatute märguannete saamist iga kord. See funktsioon töötab brauseris ning iOS- ja Android-rakenduste versioonides. Selleks avage e-posti seadete jaotis “Märguanded”. Seejärel määrake, kas soovite saada teateid kõigi sissetulevate e-kirjade kohta, mis on tähistatud kui “kõrge prioriteet” või mitte uusi kirju.

4. Lemmikud, millel on eri värvi tähed

5-l seitsmest on lemmiksõnumite märgistamiseks värvilised “peidetud” tähed – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Gmailis on lemmiksõnumite märgistamiseks varjatud värviline täht – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Kui olete väsinud oma lemmikmeilide esiletõstmiseks ainult kollastest tähtedest, saate veebiversiooni ikoonidele lisada uusi värve. Selleks vajutage sisestuskastis hammasrattaikooni ja avage menĂĽĂĽ “Seaded”. Seejärel leidke jaotises “Ăśldine” väli “Tärn” ja lohistage soovitud ikoon vahekaardile “Kasutusel”. Peale värviliste tähtede on saadaval ka hĂĽĂĽumärkidega ikoonid, ĂĽlekuulamised ja muud sĂĽmbolid. Uue värvi kasutamiseks klõpsake lihtsalt korduvalt täheikooni meilis, kuni leiate soovitud valiku.

5. Salvestage manused automaatselt Google Drive’i

6/7 Gmaili abil saate meilimanuseid otse Google Drive’i salvestada – fotod: Play / TechTudo

Gmail võimaldab teil meilimanuseid otse Google Drive’i salvestada – Foto: Play / TechTudo

Vaid ĂĽhe klõpsuga saate manused otse Google Drive’i salvestada. See funktsioon on kasulik pilveteenuste tavakasutajatele ja ka liigse faili vältimiseks arvuti mälus. Ăśleslaadimiseks puudutage lihtsalt Google Drive’i ikooni, mis kuvatakse veebiversiooni ja Androidi igas manuses. IPhone’is peate pilve salvestamiseks nupu leidmiseks avama faili. Kõigil platvormidel toimub ĂĽleslaadimine kohe, kuid arvutis on siiski võimalik valida kaust, kuhu failid salvestatakse.

7-st seitsmest on Gmail integreeritud teenusega Google Translate – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Gmail on integreeritud teenusega Google Translate – Foto: paljundamine / Rodrigo Fernandes

Gmail on integreeritud teenusega Google Translate ja võimaldab teil tõlkida kõik sõnumid veebiversioonina. Selleks kontrollige menĂĽĂĽ avamiseks kolme punkti ikooni, seejärel valige suvand “Tõlgi sõnum”. Kui sĂĽsteem ei tuvasta lähtekeelt, saate selle konfigureerida käsitsi ja ka keele, milles sõnum tõlgitakse. See protseduur tehakse Gmailis endas ja see ei nõua laienduste installimist ega brauseris muude lehtede avamist.

Kuidas eemaldada „kaheastmeline kinnitamine” oma Google’i kontolt? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Avastage uue Gmaili uued funktsioonid

Avastage uue Gmaili uued funktsioonid