Kvadraniidid lubavad naasta taevasse “show” juurde, kuid mitte kõikjal

Uus kümnend algas kuulsa meteoriididušiga põhjapoolkeral. Kvadrandiidid tähistavad öist taevast kuni 12. jaanuarini, saavutades haripunkti 3. ja 4. jaanuari koidikul. Hoolimata paljulubavast nähtusest tähistatud „tähedušš”, mille maksimaalne aktiivsus on 120 meteoori tunnis, ei saa riiklikud astronoomiahuvilised seda sel aastal jälgida, sest Portugalis toimub see päeva jooksul, edendades Lissaboni astronoomia observatooriumi.

Ehkki see pole nii kuulus kui Perseid või Gemminid, peab astronoomiline kogukond Quadrantidi ĂĽheks põhjapoolkera parimateks meteoorihoogudeks. See “tähevihm” on vähem tuntud, sest see on palju lĂĽhem nähtus, mille aktiivsuse tipp on vaid neli tundi, sageli märkamatult.

Meteori dušši kolmemõõtmeline simulatsioon

Autorid: meteoorid

“Data-title =” Kolmemõõtmeline meteooridušši simulatsioon – kvadrantiidid lubavad naasta taevasse “show” juurde, kuid mitte kõikjale – SAPO Tech Meteori dušši kolmemõõtmeline simulatsioon Autorid: meteoorid

NASA andmetel ei pärinenud kvadrantiidid, erinevalt enamikust meteoriidihoogudest, komeetidest. “Tähevihmad” koosnevad asteroidi EH1 2003. aasta killust, mille Päikese ĂĽmber tiirlemiseks kulub umbes 5,52 aastat (66 kuud, 5 päeva, 18 tundi ja 32 minutit). Asteroid on äratanud teadlaskonna huvi: ĂĽhest kĂĽljest võib sellest saada “surnud komeet”; teisest kĂĽljest võib see olla uut tĂĽĂĽpi “kosmoseobjekt”.

Ameerika meteooriselts näitab, et aastaks 2021 saab meteoriidihoog tippu 3. jaanuaril kella 14.51 paiku, mis tähendab, et seda nähtust ei saa Portugalis enam täheldada. Kuid saate vaadata “tähedušši” ilma Meteori dušši kaudu oma diivanilt lahkumata. See veebisait simuleerib kolmemõõtmelises perspektiivis päikesesĂĽsteemi ĂĽmber tiirlevate meteoriitide voogu NASA seirekaamerate põhjal tehtud piltidega.