contador gratis Saltar al contenido

Lääne-Euroopa printerite turg on oodatust järsemalt langenud – seadmed

Lääne-Euroopa printerite turg on oodatust järsemalt langenud - seadmed

Selle aasta esimese kolme kuuga langes multifunktsionaalsete printerite (MFP) turg Lääne-Euroopas 6,9%, võrreldes sama perioodiga 2019. aastal. Andmeid jagasid IDC konsultandid, kes rääkisid 4,33 miljoni seadme turustamisest, avaldades negatiivset mõju sai selgeks COVID-19 pandeemia. Trükkimissektoris vähenesid kõik registreeritud segmendid turuväärtusega 9%, ulatudes nüüd enam kui kahe tuhande miljoni euroni.

Ehkki MFP-turu väärtused vastavad prognoosidele, on IDC muutnud kergemini juurdepääsetavate seadmete sektorit. Uue koroonaviiruse puhangu ja sellest tulenevate isoleerimismeetmete abil vahetasid paljud töötajad sel perioodil kaugtöö ja ostsid lõpuks printeri, mis oli ka ressurss kaugõppe tundides.

IDC ütles oma avalduses, et mõned tarnijad ja partnerid, kellel oli varusid lühiajalise nõudluse rahuldamiseks, nägid saadetiste arvu kahekohalist suurenemist. Juhul, kui tarnijad keskenduvad rohkem A3 printeriturule, on olukord suhteliselt erinev, mõnel levitajal on langus.

Selle aasta esimese kolme kuuga jätkas tindiprinterite arv ootuspäraselt langust, kuid eelmise kvartaliga võrreldes olid "peened erinevused". Ühe funktsiooniga seadmete turustus kasvas selle aasta esimese kvartali jooksul. Turul saadaval olevate ühevärviliste ja MFP-printerite arv on tindiprinterite valdkonnas enam kui kahekordistunud. Ka A3 paberitoega seadmed kasvasid kiiresti.

Langev on ka laserprintimise turg, kus on vähenenud A4 ja A3 seadmete turustus. Probleem on selles, et A3-printeri saatmine oli pandeemia tõttu "mitu ettepanekut ja installi tühistatud või edasi lükatud". Teisest küljest ei suuda mõned A4-formaadis seadmete tarnijad nõudlust rahuldada.