Laboritest kuni Singapuri parkideni: Spot aitab ametivõime võidelda COVID-19 vastu

Robotstaar “Canid” Boston Dynamics hĂĽppas laborist “töömaailma” eelmise aasta novembris. Pärast seda, kui Massachusettsi osariigi politsei katsetas Spotit potentsiaalselt ohtlikus keskkonnas olevate inimeste abistamiseks, antakse robotkoerale uus missioon Singapuris.

Spoti kasutavad riigiasutused, tagamaks, et populatsioonid järgiksid avalikus ruumis sotsiaalse distantseerimise reegleid. Valitsusagentuuri GovTech teatel patrullivad robotid pargis ja saadavad valjuhääldite kaudu teateid möödujate teavitamiseks reeglitest, mida nad peavad järgima.

Automaat Boston Dynamics on debüteerinud Mo Kio Bishan-Ang pargis ja seda näete tegutsemas kohaliku ajalehe The Straits Times poolt üles võetud videol.

Spot on varustatud kaamerate komplektiga, mis tagab, et robot ei tabaks teel olevaid inimesi ega esemeid. Lisaks sellele on sellel tarkvara, mis võimaldab hinnata asukohas olevate inimeste arvu. Singapuri valitsusasutus rõhutas, et kaameraid ei kasutata elanikkonna kohta teabe kogumiseks ega teatud isikute liikumise jälgimiseks.

Laboritest kuni Singapuri parkideni: Spot aitab ametivõime võidelda COVID-19 vastu

Bostoni dĂĽnaamiline koht patrullib Singapuri Bishan-Ang Mo Kio pargis.

krediit: The Straits Times; Gin Tay

“Data-title =” Singapurist laboritest parkideni: Spot aitab ametivõime võidelda COVID-19 vastu – laboritest Singapuri parkideni: Spot aitab ametivõime võidelda COVID-19 vastu – SAPO Tek “> Laboritest kuni Singapuri parkideni: Spot aitab ametivõime võidelda COVID-19 vastu Bostoni dĂĽnaamiline koht patrullib Singapuri Bishan-Ang Mo Kio pargis. krediit: The Straits Times; Gin Tay

Robotkoer jätkab võimalike õnnetuste vältimiseks patrullkatseid kuni 22. maini pargi ametnike saatel. Mitu hoiatust saadeti isegi elanike hoiatamiseks, et nad roboteid “ei häiriks”. Kui kõik hästi läheb, võiks Spot’i koopiaid paigutada ka teistesse riigi parkidesse. Lisaks Spotile kasutab Singapuri valitsus elanike liikumise jälgimiseks ka avalikes parkides 30 drooniparki.

Robotid aitavad kogu maailmas võidelda COVID-19 pandeemia vastu: alates Euroopa võimude kasutatavatest droonidest kuni haiglate, hooldekodude ja isegi supermarketite automaatideni üle kogu maailma.

Hiinas, kui see oli pandeemia keskpunkt, kasutatakse roboteid sageli haiguste leviku peatamiseks ja funktsioonide täitmiseks, mis on oma kõrge läheduse tõttu teistega muutunud teatud ametite jaoks liiga riskantseks.