Lähiaastatel aitab tehnoloogia toitu (ja paljusid) muuta

Lähiaastatel aitab tehnoloogia toitu (ja paljusid) muuta

Maailma rahvaarv kasvab jätkuvalt ja toiduökosüsteemid omakorda varisevad. Kõigi valdkondade teadlased püüavad probleemidele vastata ja IKT valdkond pole erand. IBMis on pooleli (vähemalt) viis projekti.

IBM kasutab selliseid tehnoloogiaid nagu tehisintellekt, pilv, Interneti-ĂĽhendus ja plokiahel projektides, mis hõlmavad toiduainete tarneahela erinevaid hetki ja lubavad tööstuses radikaalseid muutusi. Ettevõtte tarkvarahiiglase prognoos “5 in 5” pöörleb 2019. aastal.

Uudised saavad alguse kohe algusest, kus põllumajanduse digitaalne kaksik lubab aidata toita kasvavat elanikkonda vähem ressursse kasutades. Saagikoristuse sees on Blockchaini tehnoloogia, mis võib ära hoida toidu raiskamise, riiulitel on aga võimalik, et mikrobioomi kaardistamine kaitseb meid kahjulike bakterite eest.

Vahepeal suudavad tehisintellekti andurid tabada toidupatogeene kodus ja seoses jäätmetega annab uus radikaalne ringlussevõtu protsess uutele plastidele uue elu.

IBM-i järgmise viie aasta plaanidest viie teadusliku ja tehnoloogilise uuenduse leiate üksikasjalikumalt aadressilt http://research.ibm.com/5-in-5.